Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Bronex

Regulatory obrotów pod molex

Polecane posty

Mój problem dotyczy 3 wentylatorów na bocznej ścianie obudowy. Ogólnie w obudowie mam 6 wentylatorów (razem z CPU Fan) i 3 z nich są podłączone do płyty głównej i kręcą się szybko. Reszta wentylatorów jest zasilana z zasilacza , wygląda to tak : zasilacz -> przejściówka z MOLEX na 3x3pin -> 3 wentylatory.FOTO Kręcą się one bardzo wolno że kiedy je popchnę to będą się kręcić w drugą stronę :/ Pomyślałem o regulatorach obrotów.

Stąd moje pytanie czy jeśli podłącze te wentylatory do regulatora i potem przez przejściówkę do zasilacza to czy regulator będzie działał ?

PS.Wentyle to 2x120mm i 92mm SilentiumPC Zephyr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmierz napięcie, jakie daje przejściówka na wyjściu, jak jest to 5V (wysoce prawdopodobne), to prawdopodobnie wystarczy pomajstrować trochę przy wtyczce przejściówki (tu masz opisane, jakie napięcia oznaczają poszczególne kolory kabelków idących z zasilacza, kolorami na przejściówce się nie sugeruj).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stąd moje pytanie czy jeśli podłącze te wentylatory do regulatora i potem przez przejściówkę do zasilacza to czy regulator będzie działał ?

Nie ma takiej potrzeby. Regulatory zazwyczaj mają możliwość kontrolowania więcej niż jednego wentylatora. Tak więc regulator podpinasz pod molex'a a pod regulator już wentylatory bezpośrednio bez przejściówek.

Teraz kręcą Ci się wolno bo masz pewnie pod 5V zapięte... co sensowne, bo zazwyczaj dąży się do zmniejszenia obrotów by zredukować szum... po to są regulatory właśnie :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...