Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Listonosz

WoW bardzo wysoki ping

Polecane posty

Witam!

Mój problem dotyczy gry World of Warcraft: WotLK. Przez ostatnie dwa dni (niedziela, poniedziałek) mam poważne kłopoty z tą grą i trwają one w dalszym ciągu. Otóż mniej więcej po południu (ok. godz. 17-18) pojawiają się gigantyczne lagi (rzędu nawet 25000ms) kompletnie uniemożliwiające rozgrywkę, powodujące 'disconnecty', ogólnie przyprawiające o ból głowy. Wcześniej takiej sytuacji nie miałem, grałem swobodnie mając 45-100ms.

Sytuacja jest o tyle ciekawa, że w mojej gildii tylko ja mam taki problem, pozostali nie narzekają na 'latency': robią rajdy, heroici, itd., itp., a ja muszę obejść się smakiem z powodu w/w dylematu :/

Pojęcia zielonego nie mam jak to rozgryźć. Siedzę nad tym już długo, ale niewiele potrafię zdziałać. Zastosowałem się do wszystkich zaleceń na stronie Tech Supportu Blizzarda i nic! Ponadto zmieniałem ustawienia graficzne, usuwałem Addony, itp. W tle oczywiście nie działają żadne programy, nic się nie ściąga, w firewallu też jest wszystko należycie ustawione, a opóźnienia nadal sięgają zenitu.

Trochę danych, które może kogoś naprowadzą na właściwy trop:

Server: EU Terokkar - na kanałach trade i general też nikt nie zgłasza problemów z pingiem.

Dostawca Internetu: Aster City (do 8Mb) - speedtest nie wykazał żadnych nieprawidłowości, prędkości są takie jakie być powinny.

Program antywirusowy/firewall: Kaspersky Internet Security 2010 (9.0.0.463) - komputera nigdy mi nie zamulał, WoWa nie blokuje.

Jeżeli ma ktoś jakiekolwiek sugestie to niech pisze, będę próbował wszystkiego, bo cóż innego mi zostało? Co najwyżej nieprzedłużanie abonamentu, który wygaśnie za dwa tygodnie.

Pozdrawiam!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

Ostatnio dotknął mnie podobny problem przy czym moje latency nie przekraczało 1000 ms co i tak uniemożliwiało komfortową grę.

Pierwsze co powinieneś zrobić (nie wiem co zaleca Blizzard bo nie sprawdzałem tylko sam kombinowałem) to przenieść katalog ocb i WDB - nie powinno go być w katalogu World of WarCraft ale też nie kasuj go całkowicie bo stracisz wszystkie ustawienia. Spróbuj uruchomić grę i sprawdź latency - pograj parę minut za nim wyciągniesz wnioski. Jeśli to rozwiąże problem to skopiuj wcześniej przeniesione katalogi z powrotem do katalogu World of WarCraft is sprawdź ponownie.

Jeśli używasz addony to sprawdź, czy któryś z nich nie został ostatnio zaktualizowany (spróbuj powiązać datę aktualizacji z data kiedy to pierwszy raz zaobserwowałeś problemy z latency) - jeśli taki istnieje to usuń go i sprawdź czy to pomogło.

Na razie tyle. Napisz czy coś z tego pomogło i jeśli nie to będziemy kombinowali dalej

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety, nic to nie pomaga, przyznam się, że dwóch wymienionych przez ciebie metod już wcześniej próbowałem.

Dzisiaj jest niewielka poprawa w stosunku do poprzednich dni, ale nadal gra nie jest możliwa do strawienia przez ciągłe lagowanie. Może przyczyny upatrywać u dostawcy internetu? W końcu mój problem ma miejsce tylko popołudniami. Sam nie wiem :/

BTW: jutro będzie kolejny Weekly Maintenance, więc wypatruję w nim swojej szansy na normalne granie, a nóż będzie wyraźna poprawa? ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety, nic to nie pomaga, przyznam się, że dwóch wymienionych przez ciebie metod już wcześniej próbowałem.

Dzisiaj jest niewielka poprawa w stosunku do poprzednich dni, ale nadal gra nie jest możliwa do strawienia przez ciągłe lagowanie. Może przyczyny upatrywać u dostawcy internetu? W końcu mój problem ma miejsce tylko popołudniami. Sam nie wiem :/

BTW: jutro będzie kolejny Weekly Maintenance, więc wypatruję w nim swojej szansy na normalne granie, a nóż będzie wyraźna poprawa? ;)

hmm, wydaje mi sie, ze wiem w czym problem. lezy on, tak jak zreszta sam zauwazyles u operatora. wakacje spedzilem u cioci w warszawie, a internet miala wlasnie od astera. wszystko bylo ok, gdyby nie momentami niewytlumaczalne lagi, nie tylko w wowie, ale takze podczas sciagania pllikow - potrafily sie sciagac z predkoscia 20 bitow! <sic!> na sekunde. zauwaz takze - " do 8mb" maxymalnie 8, a minimalnie - to zalezy od operatora i przeciazen sieci.

btw - teraz jestem w domu, na neostradzie i takich lagow nie mam, latency w wysokosci 25-100 ;]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co prawda w WoWa nie gram, ale nie zgadzam się ze stwierdzeniem o kiepskim dostawcy internetu... Mam internet w Aster od 5 lat i nigdy w grach nie miałem większych problemów. Co jakiś czas musiałem tylko restartować "skrzyneczkę internetową", ale to chyba jest rutyna tak jak defragmentacja "Okienek".

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...