Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Turambar

Forumowicz miesiąca - dyskusje

Polecane posty

W naszych zwichrowanych umysłach zrodził się pewien Pomysł. Jako, że uzyskał aprobatę dość wysoko postawionych ludzi (Oby Żył Wiecznie) postanowiliśmy go nieco opracować, a w trakcie prac do głów przyszedł nam szatański plan poradzenia się w tej sprawie forumowiczów. Tak więc jesteśmy w trakcie prac nad zabawą nazwaną roboczo "Forumowiczem miesiąca", który byłby wybierany co wiadomy okres czasu. Na ten okres któryś admin wrzucałby go do grupy "Forumowicz miesiąca", w której byłby ów forumowicz samiuteńki jak palec. Znaczit byłby, choć przez miesiąc, "elytą" :)

Problem stanowi sposób wyłaniania naszego laureata. I właśnie w tej materii głównie chcielibyśmy się poradzić, bo jak wiadomo wszędzie znajdą się oszuści, kombinatorzy i cwaniacy. Aby wyeliminować przypadki oszustw i kolesiostwa chcemy stworzyć dobry sposób wyboru forumowicza miesiąca (tytuł roboczy ;)).

Jak na razie pomysłów jest kilka. Wybieramy pięciu nominowanych:

1. Moderatorzy nominują kandydatów, forumowicze wybierają spośród nominowanych

2. Podział nominacji - część rozdają forumowicze, część modzi, dalej jak wyżej (jaki zaproponowalibyście podział nominacji?)

3. Nominacje rozdają forumowicze, i potem głosowanie forumowiczów

4. Nominacje rozdają forumowicze, potem spośród nominowanych zwycięzcę wybierają moderatorzy

5. Forumowicze podają kandydatów, moderatorzy wybierają top 5, forumowicze głosują na jednego z wybranej piątki.

W przypadku, gdy nominacje rozdawaliby forumowicze moderacja chciałaby sobie pozostawić prawo veta, aby wyeliminować ewentualne próby oszustwa, czy przepchnięcia osób o wątpliwej reputacji. Głosowanie odbywałoby się poprzez pisanie postów w specjalnym temacie, potem komisja skrutacyjna zliczałaby głosy. Jest pomysł, by uprawnieni do głosowania byli forumowicze, którzy napisali określoną liczbę postów.

Co o tym sądzicie? I najważniejsze - jakie macie pomysły, by usprawnić zabawę?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podział taki, że moderatorzy wybierają swoje typy (np 5 userów), tak samo robią userzy. Noi powiedzmy z tej 10 zagłosować może każdy powyżej pewnej liczby postów*.

Podejrzanie by wyglądało, gdyby na usera z +50 postami głosowało większość ludu z dorobkiem postowym na granicy 0-5 ;-)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie lepiej żeby dolny próg miał od 50 do 100 postów i, jak mówił brylant, miesiąc bytowania forum? Brane pod uwagę pewnie będzie jakość postów i może wszędobylstwo. Sądzę, że pierwsza opcja będzie najlepsza, choć mogę się mylić. Może wprowadzić jeszcze kategorie?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem za opcją nr 1. Uważam tak dlatego, że w końcu moderacja najlepiej zna forumowiczów i wiedzą jacy są. Po wybraniu kilku było by głosowanie wszystkich na forum. Myślę, że to najlepsze rozwiązanie :happy:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie są wybory prezydenckie. Żadna kampania reklamowa nie jest potrzebna. Idea jest taka, żeby docenić tych użytkowników, którzy się czymś wyróżnili. Albo pomocą innym, albo mądrymi postami i ciekawie prowadzoną dyskusją, nie tych którzy walną na forum więcej postów "głosuj na mnie bo jestem świetny". Żadna autopromocja nie wchodzi w grę. Wystarczy, że nominujący napisze krótkie uzasadnienie. Jeśli inni użytkownicy też będą uważać, iż zasługuje na tytuł UM, to go poprą.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eeee......

-modzi typuja, 10?, forumowicze glosuja

-forumowicze typują, modzi glosuja

Tylko po czym poznac "wyróżniającego sie forumowicza"

Nio....

I taki forumowic awansuje na A Very Very Important Person :)

Na stale.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuję, by:

-osoba, która wygrała nie może brać udziału w "zabawie" przez 2 miesiące.

-nie może mieć więcej niż 2 ostrzeżeń

-musi mieć co najmniej 100 postów.

Ja myślę, że najlepsze głosowanie będzie, gdy nominować będą forumowicze, a głosować forumowicze i moderatorzy. Ale np. głos moderatora będzie wart (przykładowo) 5 głosów forumowiczów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem, skoro cała zabawa ma polegać na wyłonieniu tego jednego, jedynego "forumowicza miesiąca", to właśnie forumowicze a nie, z całym szacunkiem, moderatorzy powinni mieć, w tej kwestii, ostatnie zdanie - oczywiście przy założeniu, że czynne/bierne "prawo wyborcze" będzie determinowane w/w cenzusem: liczbą postów/ostrzeżeń/stażem. Dlatego uważam, że najlepszym rozwiązaniem byłaby opcja nr 3 lub opcja nr 5

Czy będzie możliwa "reelekcja" Forumowicza Miesiąca? Czy jednak tylko "raz w życiu" będzie można piastować tę honorową funkcję?

Kiedy zabawa się rozpocznie?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy będzie możliwa "reelekcja" Forumowicza Miesiąca? Czy jednak tylko "raz w życiu" będzie można piastować tę honorową funkcję?

Moim zdaniem powinna być możliwa reelekcja, jednak nie w kolejnym miesiącu.

Kiedy zabawa się rozpocznie?

Gdy ustalimy co i jak. Pośpiechu raczej nie ma, bo lepiej wszystko dobrze obmyślić, niż startować z niedopracowaną zabawą.

Ale np. głos moderatora będzie wart (przykładowo) 5 głosów forumowiczów.

Jestem przeciwny głosom ważonym. Tym bardziej, że rezerwujemy sobie prawo veta :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yahol -> W założeniu to ma być ranga na 1 miesiąc. Później jest odbierana.

Alez, rozumiem!

Jest przez miesiac "Forumowiczem Miesiaca" i po owym miesiacu coby nie robic nieuzasadnionej konkurencji, jako zasluzony i powazany forumowicz zostaje VVIP

No w koncu cos mu sie nalezy.

Osoba zdobywajaca trzykrotnie miano FM - zostaje ogloszona Nadzwyczajna i Jedyna Taka Osoba Na Swiecie i moze kandydowac na Prezydenta!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem, skoro cała zabawa ma polegać na wyłonieniu tego jednego, jedynego "forumowicza miesiąca", to właśnie forumowicze a nie, z całym szacunkiem, moderatorzy powinni mieć, w tej kwestii, ostatnie zdanie

W jakiś sposób chcemy mieć wpływ na zabawę. Chcemy mieć prawo np. wykluczenia osoby, którą uznamy za oszusta. Oczywiście nic po kryjomu - z uzasadnieniem decyzji.

Czy będzie możliwa "reelekcja" Forumowicza Miesiąca? Czy jednak tylko "raz w życiu" będzie można piastować tę honorową funkcję?

Te pytania ja zadałem :> Wy odpowiadacie :-)

Kiedy zabawa się rozpocznie?

Kiedy wyklarują się zasady. Chcemy, by jak najwięcej osób się wypowiedziało i miało wpływ na kształt zabawy, żeby uniknąć później posądzeń o stronniczość itd, gdybyśmy od razu wyszli "bez pytania" z zasadą "dajemy sobie prawo do odrzucenia uczestnika".

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem limit 100 postów... Wrrróć... Jakikolwiek limit postów jako rzecz uprawnieniająca do bycia nominowanym to wyjątkowo kiepski pomysł. Bardzo prawdopodobne że trafi się forumowicz, będący wszechstronnym, wygadanym i inteligentnym człowiekiem. Jego posty będą długie, na temat, ciekawe... Ale nie bedzie ich wiele. Co wtedy? Nie zwracać na takiego uwagi, ponieważ nie napisał <wpisz liczbę> postów?

Czymś takim można człowieka "zgasić"...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...