Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

lebar

Jak sprawdzić model karty graficznej w laptopie?

Polecane posty

Mam mały problem dostałem laptopa, nie nowego i muszę(właściwe chcę) mu wgrać sterowniki do grafy. Problem w tym że nawet nie wiem jak to grafa. Nie wiem jak to sprawdzić. Proszę o pomoc

Wchodzisz w Panel Sterowania/System/Menedzer Urządzeń i klikasz w karty graficzne i tam masz napisany model karty.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam mały problem dostałem laptopa, nie nowego i muszę(właściwe chcę) mu wgrać sterowniki do grafy. Problem w tym że nawet nie wiem jak to grafa. Nie wiem jak to sprawdzić. Proszę o pomoc

Wchodzisz w Panel Sterowania/System/Menedzer Urządzeń i klikasz w karty graficzne i tam masz napisany model karty.

albo ściągasz gpu-z i on ci pokaże jaką masz grafę

Albo podaj model laptopa i my Ci powiemy. Możesz też wstukać model w Google, powinno znaleźć jego specyfikację. A tak przy okazji, to zapoznaj się z zasadami zakładania nowych tematów.

I ta odpowiedz jest prawidlowa! :)

Polecam także program Everest. Wersja Home Edition jest darmowa. Program wyświetli Ci model karty łącznie z jego danymi (np: rozmiar i typ VRAM) i najprawdopobniej link do strony producenta.

Prościej: prawy przycisk na puste miejsce-właściwości (lub w viście personalizacja) - ustawienia ekranu i tam masz napisane.

Musicie szanowni panowie, pamietac o jednym podstawowym prawie:

jak nie ma sterownika, to nie wiadomo co to za karta, albowiem jest rozpoznawana jako "standartowa VGA

Dopiero po podaniu sterownika jest rozpoznawana jako odpowiedna karta.

W necie na stronie producenta, jest podana specyfikacja i drivery do lapka.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...