Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

fallout10

Rozwiązany: Złe działanie GTA 4 na Phenomie 8750 x3 i GeForce GTX260

Polecane posty

:down: :down: moja konfiguracja AMD phenom x3 8750, MSI k9a2-neof, 2gb ram Patriot, ZOTAC GTX 260 AMP2, Seagate250gb NCQ, Zasilacz Pentagram 500w. mam pytanie czy ta konfiguracja jest za slaba do gta 4 dodam ze gre odpalam na minimum i wciaz sie zacina sterowniki mam odpowiednie. w benchmarku pokazuje mi srednio 35klatek/s a gra i tak sie tnie???????? co robic :laugh: :laugh:
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napewno coś jest nie tak, bo ja w tej konfiguracji co w sygnaturce odpalam GTA 4 na średnich i przy rozdziałce 1440x900. Spróbuj może jakąś inną wersje GTA 4 od kogoś pożyczyć, może ta jest bardzo kiepsko skonfigurowana.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Procesor słabiutki, ale powinien wystarczyć do gry na minimum, a pewnie nawet na trochę więcej. Może nie wszystko powyłączałeś? Zdaje się, że niektóre opcje trzeba edytować bezpośrednio w plikach .ini a nie wewnątrz gry. Mogłeś zostawić View Distance ustawiony na full a to potrafi zadławić każdy sprzęt.

Mack

Jak sobie wyobrażasz "pożyczenie" zainstalowanej na innym kompie gry??? Tego nie można tak po prostu skopiować z dysku na dysk.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Winny jest twój procesor, nie dość, że trzy rdzeniowy to jeszcze 1 serii Phenomów które były bardzo nieudane. Radze wymień proca na Phenoma 2. Na moim konfigu mogę grać spokojnie.

"Niestety, ale gra na trzyrdzeniowym procesorze AMD Phenom II X3 nie działa

z taką płynnością na jaką wskazuje ilość FPSów uzyskana w teście czy pokazywana przez FRAPS?a. 25,9 FPS uzyskane przez X3 720 jest mniej płynne, niż 25,7 FPS na Core 2 Duo E8600 czy 25,1 FPS na Phenomie X4 9950! Tak jakby gra nie radziła sobie poprawnie z 3 rdzeniami. Próbując ocenić rzeczywiste wrażenie płynności możemy powiedzieć, że Phenom II X3 720 zapewnia porównywalny komfort rozgrywki

do Core 2 Duo E7500 ? czyli wg testu procesor około 20% wolniejszy. Identyczny problem występuje na Core 2 Duo E6750, ale poznać to można dopiero wtedy gdy się go podkręci i uzyska (teoretycznie) dzięki temu średnią około 23 FPS. Trudno bowiem rozróżnić 17 od 15 FPS."

Źródło: www.egielda.com.pl

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ta karta ktora posiadam bez problemu powinna sobie radzic z gta wic to nie jest jej wina .tak jak ktos wyzej napisal pewnie jest to wina procesora;( zacina sie jak jest deszcz ale takze jak go nie ma .poprostu procesor nigdy wiecej AMD!!!!!!! :down: :down: :down: :down: :down: :down:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja gta 4 mama prawie do kończą na tej konfiguracji

amd 7750 3.2ghz*2

2gb ram 800

karta palit 9600gso 1gb ddr2 256bit 650/400

płyta asrock n61p-s

Windows professional sp3 jak nie wierzycie to mogę nakręcić filmik

jeszcze jedno tego amd [Ciach - GFR], jak możesz włożyć pentium jeżeli masz podstawkę amd

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz po prostu taki sobie procesor łagodnie mówiąc. I widać to szczególnie pod kątem gier. Do tego grasz w GTA 4, które potrafi "spocić" niejednego kompa. Także stąd pewnie te jazdy. Oczywiście zakładam, że z systemem i sterami wszystko jest ok. Przydałoby się po protu wymienić CPU. Z podkręcania i tak nie wiele będziesz miał także szkoda czasu. Zobacz tu masz listę procków z którymi twoje mobo może pracować:

http://www.msi.com/index.php?func=prodcpu2...mp;maincat_no=1

jak widzisz są tam zarówno Athlony II jak i Phenomy II procesory znacznie lepsze niż pierwsze Phenomy. Zle trafiłeś akurat te procki AMD się nie udały. Tak samo jak P4 Intelowi. Także warto pomyśleć nad jego wymianą.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie lepiej coś na czterech jajkach? Szczególnie jak grasz w GTA 4 :)

Popieram w 100% w tej chwili nie ma co kupować procków 2 jajowych.

http://www.egielda.com.pl/?str=art&id=5000 <= polecam ten artykuł, zobacz, że w szczególności gta4 wymaga 4 rdzenia do spokojnego grania, a wymagania gier będą tylko rosnąć.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro zdecydowałeś się na zmianę podstawki - na Twojej obecnej płycie można umieścić Phenoma II X4 - mobo będzie przyzwoite. Choć muszę zaznaczyć iż jest to pozycja dla osób raczej obeznanych w temacie, jeśli chodzi o o/c. Płyta posiada bardzo rozbudowany BIOS i co za tym idzie sporą ilość przeróżnych ustawień z których podczas ocowania wypadałoby skorzystać żeby to miało ręce i nogi :) Mówię to ponieważ jest to płyta z pewnością wybitna ale też trzeba jej nieco czasu poświęcić podczas zabawy w o/c. Wiem coś na ten temat ponieważ już raz "ratowałem" brata z ustawień GTL :) na tym właśnie DFI. W efekcie podarował mi to mobo za MSI. Stwierdził, że MSI jest "łatwiejsze". Także warto na to zwrócić uwagę tym bardziej, że przechodzisz z AMD.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...