Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Scipio

Problem z przydzielaniem pamięci

Polecane posty

Problem z działaniem gry pojawia się na komputerach wyposażonych w kartę z serii nVidia GeForce

i działających w systemie Windows Vista. Jest on powodowany przez nieprawidłowe zarządzanie

i przydzielanie pamięci przez system operacyjny.

Głównymi przyczynami problemu są:

- Brak zainstalowanych krytycznych aktualizacji systemu Windows Vista,

a w szczególności poprawki KB940105.

- Nieaktualna wersja sterowników sprzętowych (płyty głównej, karty graficznej oraz karty dźwiękowej)

Tyle informacji od CDP w tej sprawie. Niestety pomimo zastosowania się do wszystkich rad jakie pojawiły się na stronie problemu nie udało się rozwiązać. Zacząłem nawet podejrzewać, że powodem może być coś innego ale wszystkie gry, które regularnie wywalają mnie do pulpitu mają właśnie odniesienie do tego problemu w informacjach pomocy technicznej. (Mass Efect, Neverwinter nights 2 ,Rise of Nations: Rise of Legends) Udało się komuś znaleźć skuteczne rozwiązanie tej sprawy inne niż instalacja poprawki KB940105, aktualizacja sterowników karty graficznej albo ręczne zmienianie wartości przydzielanej pamięci wirtualnej?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napewno jest to problem programowy coś od karty...

Jest jeszcze jedna możliwość jeśli wiesz sprubuj znaleźć miejsce gdzie jest przydzielana pamięć ram na operacje systemowe zmniejsz ją i zobacz co się stanie, miałem taki problem z XP lecz nie pamiętam jak go rozwiązałem :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Udało się komuś znaleźć skuteczne rozwiązanie tej sprawy inne niż instalacja poprawki KB940105, aktualizacja sterowników karty graficznej albo ręczne zmienianie wartości przydzielanej pamięci wirtualnej?

Dlaczego inne? Próbowałeś zaktualizował system i grafę? W wielu przypadkach zaktualizowanie rozwiązuje problem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego inne?

Ponieważ tamte nie zadziałały. Jeszcze jedna rzecz problem występuje na laptopie (HP Pavilion dv5 1160ew), który ma tendencje do osiągania wysokich temperatur. Czy może to powodować problemy w stabilnym działaniu pamięci RAM?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...