Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

KamcioKowal

Co sądzisz o rysunkach Błażeja Wiśniewskiego?...

Polecane posty

Jestem ciekaw co sądzicie o tych rysunkch któe mieliśmy w najnowszym Tipsomaniaku.

Cóż, nie chcę autora urazić, ale z czterema kumplami (fani CDA) zastanawiamy się co jest śmiesznego w tych absurdalnych rysunkach. Nie wiem, może to nie dla mnie , w każdym razie kompletnie nie rozumiem tego poczucia humoru :confused:

Co sądzicie o tym?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też nie rozumiem tego humoru, a same rysunki średnio przypadły mi do gustu.

A tak wogóle- Tipsomaniak fajny, wreszcie przeczytałem coś więcej niż sam wstęp (pewnie dlatego, że ten numer poświęcony był zdecydowanie bardziej konsolom),

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mi się nie podoba. Przykro mi Panie Błażeju Wiśniewski ale twoje rysunki są niezrozumiałe. Większym powodzeniem cieszy się Marek Lenc z prostą acz kolwiek miłą kreską i pomysłem. Tipsomaniak na ten rok słaby według moim odczuciom. Tylko konsole i konsole a jak wiadomo większość czytelników CDA to wierni pecetowcy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakoś mi też się nie podoba. Może to przyzwyczajenie do Lenca, ale inne komiksy internetowe jakoś czytam. Widocznie ta kreska mi nie pasuje.

Poza tym, podobnie jak pisali forumowicze wyżej - nieco dziwny humor, większość rysunków IMO nie powala. Jest kilka nawet niezłych (Wakacje na Krecie), ale za mało, jak na poświęcenie im dość dużej części Tipsomaniaka...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z kolei ja dużo bardziej trawię rysunki BW niż Marka Lenca (bez obrazy ;) ). Akurat humor abstrakcyjny i absurdalny jest mi wyjątkowo w smak i żałowałem, że w każdym CDA jest tylko jeden rysunek tego autora. Wreszcie doczekałem się większego zbiorku :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja za to powiem tak:

Mnie te rysunki nie śmieszą (owszem, powalają absurdem), ale jak najbardziej wspieram publikowanie ich w CDA.

Myślę, że autor jest świadomy tego, że sam zepchnął się na margines.

I jeszcze jedno. Te rysunki nie mają sprawiać, że będziemy turlać się po ziemi ze śmiechu. One mają nas rozwalić tokiem myślowym autora, a skutkiem ubocznym może być chichot. I to chyba robią, prawda?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam sie z powyzsza opinia w 100% mimo, ze sam na codzien (no moze przesadzam bo jestem w tym niezly, ale nie malowalem od ponad roku:)) maluje 'powazniejsze', czy moze raczej realniejsze obrazki. Nigdy nie traktowalem sztuki jako cos 'do smiechu' wiec mnie nie razi, ze nie rycze ze smiechu na widok kolejnego dymku z komentarzem. Choc przyjemniej patrzy sie na rysunki Marka Lenca to nie powiem, zeby byly one w jakims stopniu lepsze nawet jesli chodzi o moja wlasna ocene/opinie. To zupelnie inna klasa i styl.

Bardzo podoba mi sie tez pomysl wydania tipsomaniaka z dokonaniami tego artysty bo dzieki temu ma on okacje pokazac wiecej swoich dziel niz tylko jedno na jeden nr CDA.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale właśnie o to chodzi, żeby sensu nie szukać.

Zauważyłem, że dzisiejsza młodzież ma problem duży z abstrakcją i absurdem, bo wszystko chce "zrozumieć" tj. przetłumaczyć tak, żeby znieść dysonans poznawczy. A jak się nie udaje, pojawia się frustracja.

Tak samo było z moją klasą na j.polskim po czytaniu wierszy Gałczyńskiego...

Przykład? Polecam czytać na głos dość szybko. ;)

Skumbrie w tomacie

Raz do gazety "Słowo Niebieskie"

(skumbrie w tomacie skumbrie w tomacie)

przyszedł maluśki staruszek z pieskiem.

(skumbrie w tomacie pstrąg)

- Kto pan jest, mów pan, choć pod sekretem!

(skumbrie w tomacie skumbrie w tomacie)

- Ja jestem król Władysław Łokietek.

(skumbrie w tomacie pstrąg)

Siedziałem - mówi - długo w tej grocie,

(skumbrie w tomacie skumbrie w tomacie)

dłużej nie mogę... skumbrie w tomacie!

(skumbrie w tomacie pstrąg)

Zaraza rośnie świątek i piątek.

(skumbrie w tomacie skumbrie w tomacie)

Idę w Polskę robić porządek.

(skumbrie w tomacie pstrąg)

NA to naczelny kichnął redaktor

(skumbrie w tomacie skumbrie w tomacie)

i po namyśle powiada: - Jak to?

(skumbrie w tomacie pstrąg)

Chce pan naprawić błędy systemu?

(skumbrie w tomacie skumbrie w tomacie)

Był tu już taki dziesięć lat temu.

(skumbrie w tomacie pstrąg)

Także szlachetny. Strzelał. Nie wyszło.

(skumbrie w tomacie skumbrie w tomacie_

Krew się polała, a potem wyschło.

(skumbrie w tomacie pstrąg)

- Ach, co pan mówi? -jęknął Łokietek;

(skumbrie w tomacie skumbrie w tomacie)

łzami w redakcji zalał serwetę.

(skumbrie w tomacie pstrąg)

- Znaczy się, muszę wracać do groty,

(skumbrie w tomacie skumbrie w tomacie)

czyli że pocierp, mój Władku złoty!

(skumbrie w tomacie pstrąg)

Skumbrie w tomacie, skumbrie w tomacie!

(skumbrie w tomacie skumbrie w tomacie)

Chcieliście Polski, no to ją macie!

(skumbrie w tomacie pstrąg)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście popieram to, że rysunki Pana Błażeja nie mają śmieszyć, a rozwalić tokiem myślenia. Osobiście nie przepadam za takim stylem, choć niektóre ilustracje i komentarze do nich są genialne. Prawdopodobnie to z przyzwyczajenia do Marka Lenca, którego styl jest...normalniejszy? W każdym razie myślę, że dobrym pomysłem było dodanie do Tipsomaniaka rysunków Pana Błażeja.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie nie warto porównywać ML do BW, bo prezentują oni zupełnie inny styl. Rysunki ML mają na celu rozbawić nas przedstawioną na rysunku sytuacją albo jakimś ''tekstem'' w przeciwieństwie do BW, który raczej nie rysuje po to aby nas rozśmieszyć, tylko po to, aby powalić nas absurdem oraz niesamowitą abstrakcją, którą te rysunki są przesycone. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wszystko rozumiem co pan Błażej nam rysuje, ale to co zrozumiem jest doskonałe. I wzbudza we mnie dumę, że "załapałem". Jedna z nielicznych rzeczy w CDA zmuszających do głebszego, abstrakcyjnego myslenia. To mym zdaniem plus.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardziej do mnie przemawia twórczość pana Lenca, ale w Tipsomaniaku jest jeden obrazek zasługujący na oddzielny komentarz : Zbigniew Wodzicki nagrywa ścieżkę dźwiękową do nowej wersji klasycznej kreskówki pod nazwą " Pszczółka Ma Jaja" :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To, że niektórzy spośród Was wolą rysunki Lenca i nie odpowiada Wam/nie rozumiecie absurdalnego poczucia humoru, nie oznacza, że trzeba je odsądzać je od czci i wiary. Utrzymane w nieco podobnie prześmiewczo-absurdalnym tonie komiksy o Ratmanie publikowane w "Nowej Fantastyce" są z kolei tam uznawane za kultowe i pewnie gdyby ktoś zaproponował tam rysunki i humor o wydźwięku podobnym do prezentowanego przez Lenca, nie wszystkim czytelnikom przypadłby on do gustu.

Apeluję o odrobinę zrozumienia. De gustibus non disputandum est!

PS. Obyma ręcyma podpisuję się pod stwierdzeniem noxa.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi się bardzo podobają, a niektóre śmieszą mnie do łez. Nie rozumiem czemu niektórzy mówią, że rysunki Błażeja mają prowokować do wielkich rozmyślań (chociaż tak na prawdę wszystko może prowokować do rozmyślań). Moim ulubionym rysunkiem z Tipsomaniaka jest ten o zlocie racjonalistów:) Rewelacja, autentycznie popłakałem się ze śmiechu:D To jest po prostu absurdalny typ humoru i tyle. Nie do każdego trafia. Ale do mnie trafia w 100%. Błażeju, jeśli czytasz, gratuluje dobrej roboty! :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są lepsze i gorsze. Tak jak ML robi komiksy lepsze i gorsze. Mi obaj odpowiadają, każdy ma indywidualny styl i sposób tworzenia. I niech tak pozostanie.

A Tipsomaniak z twórczością własną to też niezła reklama. Mam nadzieję, że szansa zostanie odpowiednio wykorzystana.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...