Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Professor00179

Counter Strike: Source, problem z dźwiękiem

Polecane posty

Witam. Moj problem polega na tym, ze chcialbym pograc w CSS z 'dzwiekiem przestrzennym'. Mam sluchawki Logitech Chat Premium - wiem, ze jest to g****, ale dzwiek 5.1 powinien byc mozliwy do wygenerowania na mojej karcie dzwiekowej (ALC889A). Zaznaczylem opcje Dolby headphone w sterownikach (probowalem tez jej kombinacji z Dolby Pro Logic II) i uruchomilem gre. Nie mam pojecia czy dziwek jest przestrzenny (moze jest) bo jest tak 'stlumiony' - mam takie wrazenie, ale wczesniej gralem bez tej opcji na 2.0 - ze nie slysze krokow innych graczy, co jest bardzo wazne. Slysze tylko swoje kroki bo z jakiegos powodu kroki wrogow sa niemilosiernie ciche. Czy jest mozliwosc ich podglosnienia? Czy ta karta dzwiekowa jest po prostu do bani jesli chodzi o gry? I dlaczego dzwiek przestrzenny byl generowany tak kiepsko - wczesniej sluchalem specjalnego sampla mp3 (Zapalki 3D czy jakos tak) do przetestowania tego efektu i nie bylo zle.

Oczywscie w opcjach gry zaznaczylem 'headphone'.

I jeszcze takie pytanie. Obecnie poszukuje sluchawek do gry i jakiejs karty dzwiekowej (ktora kupie za kilka miesiecy, ale chcialbym sie orientowac juz teraz) i zdarzylo mi sie czytac wiele komentarzy w stylu 'uslyszalem go przez pol mapy' itp. Czy to jakis glupi mit czy ktos sobie jaja robi? Czy do takiego efektu trzeba miec X-fi gamer (bo to glownie w komentach tej karty dzwiekowej slysze takie opinie)? Czy nie wystarczy Asus Xonar 7.1? Czy moze ci ludzie graja na poziomie glosnosci nie znosnym dla normalnego czlowieka?

Sporo pytan, ale ten mizerny efekt jaki otrzymalem we wczorajszej sesji w CSS bardzo mnie zastanawia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogę Ci tylko powiedzieć, że u mnie w CS:S na X-Fi Gamerze nie ma żadnego problemu, dźwięk przestrzenny jest i nawet czity mi zarzucili jak grałem na dd2 bo z gali (na tej części, która jest na środku) słyszałem typa wchodzącego na długą od strony respa terro :D.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogę Ci tylko powiedzieć, że u mnie w CS:S na X-Fi Gamerze nie ma żadnego problemu, dźwięk przestrzenny jest i nawet czity mi zarzucili jak grałem na dd2 bo z gali (na tej części, która jest na środku) słyszałem typa wchodzącego na długą od strony respa terro :D.

Tyle to i da radę usłyszeć na integralce :P

Hmmm... co do problemu. Dziwna sprawa - sam gram na takiej karcie i problemów czy to w CSS czy w 1.6 nie mam, teraz mam słuchawki z USB więc to nie ma nic do rzeczy, ale wcześniej korzystałem między innymi z Fatal1ty, SteelSeries 3H i Sennheiser PC 130 i problemów z dźwiękiem przestrzennym również nie było. Póki co nie mam pomysłu co może być nie tak, ale do jutra może coś wymyślę ;>

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gralem dzis w nocy w CSS i bylo (z jakichs nie wytmuaczalnych powodow, aczkolwiek teraz podlaczylem sluchawki prosto do tylniego panelu, nie frontu) lepiej. Szkoda tylko, ze slyszenie na wieksze odleglosci to nadal wyjatek - zdarza sie jakby 'okazjonalnie'... Ty tez ta miales? Z odleglosci wiekszej niz 10m nie mam zadnej gwarancji, ze kogos uslysze. IMO to troche dziwne.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CSS ma problemy ze słuchawkami 5.1 te co kolega podał wyżej to słuchawki stereofoniczne. Mój kumpel ma Easytouche 5.1 oraz Sound Blastera i dźwięk przestrzenny nie działa mu tak jak powinien. Spróbuj przestawić opcje na głośniki 5.1, bo nie ma opcji słuchawek 5.1 w CS'ie jest tylko opcja "słuchawki" dla słuchawek stereo.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To akurat nie powinno byc problemem bo dzwiek 5.1 jest emulowany przez karte dzwiekowa nie gre. Samo ustawienie headphone ze standardowego Speakers 5.1 sprawilo, ze dzwiek stal sie wyrazniejszy. Choc moze to tylko takie odczucie. W kazdym razie przetestuje.

PS: Zamierzam kupic Koss SB49 - czy te sluchawki bardziej nadawalyby sie do grania tzn. jakosc dzwieku bedize lepsza, ale czy ta emulacja dzwieku 5.1 bedzie sprawowac sie na nich lepiej?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...