Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Tarzan1009

Dwa komputery do jednego monitora, myszki, itd.

Polecane posty

Jak można podłączyć dwa komputery do jednego zestawu akcesoriów (monitor, myszka, klawiatura, głośniki)? Wiem, że są do tego specjalne rozdzielacze, ale jak dotąd znalazłem tylko taki za 460,00zł, a mam do wydania ok. 200zł. Pytam bo niedługo będę kupował nowy komputer i chcę go postawić obok innego komputera, a na burku nie ma miejsca na dwa zestawy akcesoriów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam sobie odpowiedziałeś na swoje pytanie :). Takiego "rozdzielacza" tanio nie kupisz, bo to niezbyt popularne urządzenia (poza serwisami komputerowymi praktycznie niespotykane). Alternatywą jest "nuranie" pod biurko i przepinanie kabli z jednego PC do drugiego (w przypadku myszy i klawiatury na USB nie powinno być problemu, podobnie z monitorem, przynajmniej w przypadku złącza analogowego VGA).

Być może zrobienie takiego "rozdzielacza" nie jest specjalnie trudne, bo raz się spotkałem z czymś takim zrobionym w ramach pracy, hmmmm... licencjackiej? magisterskiej? (nie pamiętam, ale wyżej "magisterki" na pewno to nie było).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam sobie odpowiedziałeś na swoje pytanie :). Takiego "rozdzielacza" tanio nie kupisz, bo to niezbyt popularne urządzenia (poza serwisami komputerowymi praktycznie niespotykane).

... no co ty, grosze kosztują na Alledrogo ...

[sam używam kilku, bo notorycznie mam więcej kompów niż monitorów itp]

http://www.allegro.pl/search.php?string=kv..._view=1&p=3

Ja używam głównie "noname" (NEWSTAR np.) z odzysku, bo najtańsze modele KVM Aten i Belkin mają fatalne kable a do tych staroci czasem dają kable "wytrzymujące" nawet rozdzielczość 1900x1200 (Aten bezczelnie łże w danych technicznych, nie ma szans żeby ich tańsze modele pracowały w deklarowanych rozdzielczościach na kablach z zestawu).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...