Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

SPAT

Restart komputera

Polecane posty

Mam taki problem, że komputer się mi restartuje ale najśmieszniejsze jest to, iż w serwisie nie zawiesił się ani na sekundę. Wgrali nowego BIOSA ale nadal się wiesza. Więc dali mi 800V UPS ale i to nie pomogło. Zmieniałem kartę graficzną,mysz,klawiaturę ale nic.Przepinałem go nawet do innego gniazdka.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sądzę, że to wina UPS-a 800 volt to trochę za dużo jak na polskie warunki (standardem jest 230V).

A tak na serio, to podaj pełną konfigurację komputera (łącznie z zasilaczem!) oraz opisz w jakich okolicznościach się zawiesza i wtedy pomyślimy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MOŻLIWOŚĆ 1

Zasilacz ACAR 22C 220V? Niegdy o takim nie słyszałem, a składając nowego kompa czytałem o zasilaczach sporo :)

Pierwsza i podstawowa zasada przy kupowaniu zasilaczy: "Nie kupuj NO NAME'ów!"

Zmień zasiłkę na jakąś firmową i trochę mocniejszą np. jeden z tych: http://www.agito.pl/obudowy-i-zasilacze/za...ttr=2239:278632

MOŻLIWOŚĆ 2

Restarty mogą być wywołane zbyt wysokimi temperaturami, wtedy musisz zmienić chłodzenie. Zmierz temperatury i podaj wyniki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zasilacz: Cyrus 800

Zgaduję, ale wydaje mi się że w temacie klik mowa o "bliźniaku" twojego zasilacza.

[przyznaję że tego wynalazku JESZCZE nie miałem okazji testować, ale jak tylko dorwę ... ]

Widzę że Twój temat został potraktowany dość humorystycznie, a to zapewne z powodu szczątkowości udzielonych nam informacji i mnogości podobnych tematów na forum.

W każdym razie przyczyn restartowania komputera może być wiele (zarówno sprzętowych jak i programowych), bez współpracy pytającego niewiele da się na odległość sprawdzić. To że "w serwisie działa" jest normalne, bo serwis ma np. sprawną instalację elektryczną i podłączył do kompa sprawne peryferia (przykładowo, ale przypadki problemów typu "sie wiesza" powodowane przez uszkodzoną myszkę/klawiaturę występują całkiem często, podobnie jak te powodowane przez zabytkowe - połowa ubiegłego wieku - instalacje elektryczne).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zasilacz: Cyrus 800

Zgaduję, ale wydaje mi się że w temacie klik mowa o "bliźniaku" twojego zasilacza.

[przyznaję że tego wynalazku JESZCZE nie miałem okazji testować, ale jak tylko dorwę ... ]

Ten Cyrus to raczej ten UPS o którym autor wspomniał w pierwszym poście.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...