Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Hinata20

Komputer resetuje się w trakcie gry w GTA IV

Polecane posty

Ja bym się chciał dopisać do tematu, żeby niepotrzebnie nie robić nowego. Otóż mi również resetuje się komputer. Ale dopiero po jakimś czasie grania w Gta IV(15-30 minut grania maks.) no i po godzinie w Far Cry 2. NIe ma mowy o przegrzaniu, ostatnio byłem w serwisie z tegóż powodu. Wiatrak wtedy nie wyrabiał. Teraz mam nowy i temperatura to 42 stopnie C na pulpicie, do masymalnie 60 w stresie. Mam taki oto sprzęt, który był w te wakacje wymieniany, całkiem niedawno, dwa tygodnie temu.

Proc: Pentium D 950 3.4 GHz (1 mb pamięci cache o ile się nie mylę)

Grafika: Asus Ah3650 silent 512 mb (pasywne chłodzenie)

Ram: Kingstone 2Gb(dwie kości takie same, po 1 gb)

Zasilacz(nowiusieńki, bo stary nie wyrabiał): Modecom Premium 400W

Plus Dwa napędy DVD, WD 160 GB, Modem Astera(to niepotrzebne chyba)

A żeby nie było że jakiś offtop, to mi się wydaje że to zasilacz, miałem to samo niedawno :)

Edit: Dla informacji, nie wyświetlają się żadnie BSOD'y przy tym, ani nie towarzyszą temu żadne dźwieki płyty głownej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te dwie gry mocno męczą grafikę, a ty masz na niej chłodzenie pasywne. Sprawdź jej temperaturę w trakcie gry.

PS - co wymieniałeś w ostatnim czasie i za ile? Jak na konfiguracje przed dwóch tygodni, to strasznie słabo to wygląda.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie to za słaby ten komputer na te gry. Grafika napewno nie wytrzymuje ale powiedz na jakich detalach grasz ? I tak jak napisał Gofer karta chłodzona pasywnie :/ Jak możesz to przymocuj do niej jakiś wiatrak 80mm albo 92mm , zmniejsz detale - może pomoże.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Far cry 2 - Detale wysokie, cienie średnie bądź wyłączone.(30 klatek średnio, sam się dziwie)

Gta IV - Rozdzielczość zazwyczaj 1024 x 768, im niższe detale tym dłużej działa(zwykle 5 minut dłużej, ale raz wylaczyło mi się na najniższych po minucie)

Nie do końca chłodzenie pasywne hehe ;]. Karta się przegrzewa, 70 stopni przy FC2. To dostawiłem sobie... Wiatrak z tesco ^^"" otworzyłem bude i temperatura spada do 30 stopni no stress i do 50 w stresie.

W ostatnim czasie wymieniłem: Procesor(przerzutka z celerona D 3.2 Ghz), Zasilacz(przerzutka z feel 300 W) wiatrak na procek(na taki wieeelki xD)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę kiepski pomysł z tym wiatrakiem z tesco. To może działać, ale tylko tymczasowo - dobrze będzie zamontować jakiś wentylator, np za pomocą opasek uciskowych, albo sznurków[oba sposoby sam stosuje w domowych maszynach i działa :P]. A upgrade trochę niefortunny, było kupić coś w stylu PDC, no ale już po ptakach.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrząc na co i z czego zmieniał, to sądzę, że ma dosyć starą płytę główną, pewnie jeszcze ze złączem AGP, która może nie obsługiwać PDC, w takim układzie ten upgrade nie byłby aż taki zły, jeśli nie stać go było na wymianę wszystkiego.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

śpieszę z odpowiedzią. Co to PDC? To raz :) Po dwa Msi 7211. Syf, syf, syf! Ale jak komputer z Mediamarkt... Wiatrak z Tesco zapewnia przewiew no i okazyjnie "suszy" radiator z ciepła. AGP x8. Stać mnie bylo na wymiane tego, chciałem kupić sobie co tylko mogę, bo rodzice nie kupią mi komputera w tym roku, bo upgrade mojego pokoju etc... Procek 200 złotych, zasilacz 130, pierwszy wiatrak za 60 złotych(ten co był za słaby, a chłodzi quady!) drugi za darmo(ale coś około 140 zlotych)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza sie, Pentium D to najmocniejszy procek, jaki można włożyć do tej płyty, mocniejszej karty się po prostu nie opłaca. PDC to Pentium Dual Core. Co do procka i zasiłki, to moim zdaniem przepłaciłeś.

Co do samego problemu, to problemem może być temperatura (chłodzić), albo zasilacz, który za dobrej opinii nie ma.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temperatury sprawdzam na bieżąco. Po każdym resecie w bios. Wszystko jest ok, temperatura zawsze utrzymuję sie kilka minut więc błąd pomiarowy jest niski. Zasilacz rozdaje poprawne napiecia. Wachania są w granicach normy.

W serwisie powiedzieli, że to najlepsza karta graficzna jaką mogę włożyć. Kilka razy zapewnili mnie również, że ta płyta to średnia rzecz(akurat trafiłem na dzień w którym dostali taką samą, zepsutą) W sprawie zasilacza się również konsultowałem z nimi(ci serwisanci to spoko ziomy, zmontowali wszystko za darmo, podpowiadają co mogę kupić czy dołożyć :D Mam do nich zaufanie) To musi być coś innego. Czasami wyskakuje też jeden Bsod. Dosyć rzadko. Page_fault_in_nonpaged_area. Wymieniłem dzisaj sterowniki od karty graficznej. Nic to nie dało.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie szło wcześniej o tym BSOD-zie napisać?

Kod STOP-u to 0x00000050? Jeśli tak, to możliwości jest kilka, problem z dyskiem, problem z pamięcią, lub wirus.

Sprawdź pamięć programem Memtest86 lub Memtest86+ oraz daj screena z zakładki Health programu HD Tune (wersja darmowa wystarczy). Linki do wszystkich programów masz w mojej sygnaturce.

Jak sprawdzałeś napięcia?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napięcia sprawdzałem poprzez Bios, Speedfan, cpuid control ćostam, everesta itd. Nie mam miernika ręcznego niestety. Kod stopu dokładny podam od razu gdy tylko się pojawi, chyba że można go odczytać skąd inąd. Wtedy podam wszystkie liczby pliki czy co tam jest źle. NIe podałem wcześniej, ponieważ Moja logika przedstawiała się następująco: Problem softu bądź inne takie to Bsod. To dlaczego się resetuje bez żadnych takich oznak? Pomyślałem że nie ma związku ze sprawą.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Różnie bywa z tymi resetami. Napięcia zmierzone za pomocą BIOS-u, Speedfana, czy Everesta raczej mało kto na tym forum uzna za wiarygodne.

Jeśli chodzi o BSOD-y, to przeważnie wszystkie tego typu rzeczy możesz znaleźć w podglądzie zdarzeń, do którego możesz się dostać przez Panel sterowania/Narzędzia administracyjne/Podgląd zdarzeń. Jeśli pamiętasz datę jakiegoś wystąpienia, to szybko znajdziesz, przy okazji sprawdź też, czy nie ma tam innych poważnych błędów np. przy ładowaniu systemu (czerwona ikonka obok wpisu).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oto raport błedów po resecie

BCCode : 9c BCP1 : 00000000 BCP2 : F772B050 BCP3 : B2000000

BCP4 : 1040080F OSVer : 5_1_2600 SP : 3_0 Product : 256_1

Jeżeli ktoś mi to przetłumaczy na polski, będę wdzięczny :D

Edit: załączam zakładkę health.

post-56754-1252232938_thumb.png

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ok, tylko to nie ten sam BSOD, o którym pisałeś wcześniej, ten to "MACHINE_CHECK_EXCEPTION", a nie "PAGE_FAULT_IN_NONPAGED_AREA".

S.M.A.R.T. dysku nic nie raportuje, temperatury dysku też w porządku. Jako, że wyskakują różne BSOD-y, to możliwości jest 5.

Pierwsza uszkodzona pamięć. Sprawdź, tak jak napisałem Ci wcześniej, test powinien trochę trwać, przynajmniej pół godziny, ale lepiej dłużej, można np. zostawić na noc, no chyba, że wcześniej wystąpi błąd, to test można zakończyć wcześniej.

Druga możliwość - uszkodzony procek, trudno to sprawdzić we własnym zakresie.

Trzecia - uszkodzona płyta główna j.w.

Czwarta - zasilacz, ale pośrednio, tzn. podaje złe napięcia i coś wariuje. Napięcia możesz sprawdzić miernikiem (czujniki na płycie nie nadają się do pomiarów, bo mają za małą dokładność). Poradnik jak mierzyć napięcia i czemu akurat tak masz w moim podpisie.

No i piąta uszkodzony dysk, ale tą możliwość już wykluczyliśmy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Memtest nie wykazał błędów.

Jeżeli jest już problem, to niech będzie z procesorem. Wymiane mam za darmo, tylko na 3.1 ghz, ale tego się chyba łatwo podkręca. Dużej różnicy nie powinienem odczuć. Płyta główna to już inny problem, może i kosztuje 50 zł, ale gdzie ją teraz znaleźć? Tego syfu już nikt nie sprzedaje ^^

W najbliższym czasie sprawdzę napięcia. Do wtorku powinienem je podać.

Edit: Temat do zamknięcia, zadecydowałem oddać komputer do serwisu, ponieważ nie mogę tego rozwiązać samodzielnie, gdyż jest to problem ze sprzętem. Dziękuję za wszelką pomoc i zawężenie zasięgu problemu do trzech rzeczy :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...