Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Breados

Vista - problem z aktualizacją.

Polecane posty

Witam, jestem (nie)szczęśliwym posiadaczem Visty x64 Ultimate. Ostatnio przy instalowaniu zwanych przez M$ "Important updates" pojawił się problem, którego wciąż nie jestem w stanie rozwikłać. Jak wiadomo, proces instalacji aktualizacji przebiega przez 3 punkty. Pierwsze 2 przeszły bez problemu, jednak przy trzecim już nie idzie nic zrobić. Jednostka się uruchamia, system się bootuje, jest kolorowy ekran "powitalny" i oczywiście "Progress 3 update". Stoi tak przez chwilę w miejscu na 0% postępu, tylko po to aby w chwilę ujawnił się napis "Welcome" i zaraz po tym "Shutdown", proces ten może przebiegać w nieskończoność, nie mam żadnego pomysłu co mógłbym z tym zrobić. O formacie nie chcę myśleć ze względu na cenne "ciacha", dokumenty i inne wpisy w registrze. Any help? Z góry dziękuję.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W żadnej z opcji nie znalazłem wybawienia, najwidoczniej Microsoft faktycznie nie żartował o tych jakże "Important" aktualizacjach... I co rozumiesz przez zdanie: "przywrócić system sprzed instalacji poprawek." ? Jeśli jest taka możliwość, brałbym ją w ciemno. Oczywiście z drugiego systemu(w tym przypadku XP ofc) wiadome jest że tego nie zrobię. Może da się wykasować jakoś logi z "apdejtów" czy same aktualizacje, aby tylko przebieg ich instalacji mógł zniknąć?

EDIT:

http://support.microsoft.com/kb/949358/pl - znalazłem rozwiązania, jednak jest problem, a raczej 3.

1.A co jeśli nośnik zgubiłem?

2.Aha, fajnie że to naprawdę działa, no chyba że tryb awaryjny nie zwie się po ang. "Safe mode"?

3.Jak to rozwiązanie może zadziałać i czy na pewno pomoże?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I co rozumiesz przez zdanie: "przywrócić system sprzed instalacji poprawek." ?

http://support.microsoft.com/kb/949358/pl metoda druga, "Przywracanie Systemu"

Może da się wykasować jakoś logi z "apdejtów" czy same aktualizacje, aby tylko przebieg ich instalacji mógł zniknąć?

http://support.microsoft.com/kb/949358/pl "Metoda 3. Zmień nazwę pliku Pending.xml, a następnie edytuj rejestr"

1.A co jeśli nośnik zgubiłem?

2.Aha, fajnie że to naprawdę działa, no chyba że tryb awaryjny nie zwie się po ang. "Safe mode"?

3.Jak to rozwiązanie może zadziałać i czy na pewno pomoże?

1. Kupujesz lub wypalasz z obrazu płytę instalacyjną.

2. Tryb awaryjny w systemach Microsoft (ENG) nazywa się "Safe Mode"

3. Podana metoda (dokładniej 3) jest uniwersalnym rozwiązaniem problemów z uruchamianiem Windows Vista po błędach w instalacji poprawek. Działa.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, wybrałem metodę 3. z racji na nie posiadanie na obecną chwilę nośnika ani obrazu, oraz to że "sejf mołd" nie pomaga. Pytanie chyba podstawowe, czy z drugiego systemu jak tego dokonam nie będzie problemów? I drugie- Otwierając plik w rejestrze jest "PendingXmlIdentifier", który oczywiście usunąłem, ale ani widu ani słychu z kolei "AdvancedInstallersNeedResolving". I tak, próbowałem odpalić po tym zabiegu system, wciąż nic.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej powinieneś pożyczyć od kogoś płytę, bo edycja rejestru z poziomu innego systemu jest dosyć uciążliwa. Ponadto jest to metoda tymczasowa, tzn. zalogujesz się do systemu, ale parę rzeczy może nie działać jak należy. To jest bardziej taka metoda, żeby móc sobie zrobić backup danych przed reinstalką systemu.

[edit]

Jeśli koniecznie chcesz użyć tej metody, to do edycji rejestru możesz użyć narzędzia: http://home.eunet.no/~pnordahl/ntpasswd/bootdisk.html.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie, mam okazję pożyczyć od kolegi Vistę x86, jednak nie jestem pewien czy z takiego nośnika da się uruchomić opcję "naprawiania"(tzn. że jeśli nie jest to identyczna wersja systemu co ja posiadam)? Jeśli tak, spróbuję i poinformuję czy problem będzie można już uznać za rozwiązany.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli dobrze pamiętam, to płyty instalacyjne wszystkich wersji są takie same, to dopiero Ty wybierasz którą wersję chcesz zainstalować. Problem powinien być jedynie jeśli Ty masz np. wersję x64, a kumpel x86, lub jeśli któryś z Was ma wersję sporządzoną specjalnie dla jakiegoś producenta OEM (przeważnie takie są dostarczane z notebookami). Spróbować możesz, nic nie powinieneś w ten sposób zepsuć.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam wersję x64, niestety nie szło nic zrobić. Ostatecznie wybrałem najbrutalniejszy ze wszystkich sposobów, format i instalacja OS'a kolegi, póki co jestem zadowolony, od byłego systemu uruchamia się 3x szybciej, mniej waży itd itp. Problem ostatecznie można uznać za rozwiązany, dzięki wszystkim za bezinteresowność :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...