Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

kubasliwa202

Rozwiązany: Gothic II Noc Kruka, dziwne odpychanie

Polecane posty

Mam taki dziwny problem z Gothic II Noc Kruka. Kiedy zbliżam się do jakiegokolwiek kamienia teleportacyjnego albo do smoka, Bezimiennego zaczyna odpychać jakaś dziwna siła. Trochę mi to utrudnia grę, zwłaszcza podczas walki ze smokiem, bo nie mogę do niego dobiec i sieknąć mieczem, bo mnie od niego odpycha, a gadzina z łatwością zdmuchuje mnie ogniem. Czy to normalne?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kiedy grałem nie miałem tego problemu. Wszystko było normalne. A skąd masz grę? Jeśli z gazetki lub jakiegoś czasopisma to może to być zrozumiałe. Jeśli jednak kupiłeś grę z jakiejś serii np. eXtra Gold itp. to jest to dziwne.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lordzie, z tego co zrozumiałem, to tu nie chodzi o te odpychanie, które ty masz na myśli (zwłaszcza, że problem pojawia się też, jak to wspomiał autor tematu, przy kamieniach teleportacyjnych).

Nie mam pojęcia czym jest to spowodowane, ale u mnie też owy problem występuje. Właściwie to zamiast "odpychania" bardziej pasuje tu określenie "jakieś dziwne, potwornie irytujące zacinki". A najśmieszniejsze jest to, że nigdy wcześniej z czymś takim się nie spotkałem (zarówno gothica 2 jak i noc kruka nabyłem już wieki temu w edycji premierowej). Od czasu ostatniego grania jedyne co zmieniłem w sprzęcie to karta graficzna (na geforce 8800 gt, najnowsze sterowniki ściągnięte) i dołożyłem 2gb ramu (co w sumie daje 4gb). Teoretycznie Gothic 2 nie powinien mieć prawa przyciąć się choćby na sekundę, dlatego też kompletnie nie wiem o co chodzi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A skąd masz grę? Jeśli z gazetki lub jakiegoś czasopisma to może to być zrozumiałe.

Cóż, w takim razie wszystko jasne. Grę mam z takiej jednej podrzędnej "gazety". Nie sądzę żebyście ją znali, ale nazywa się CD-Action.

PS. To oczywiście żart, wiem, że CDA nie jest żadną gazetą, a już na pewno nie podrzędną.

Lordzie, z tego co zrozumiałem, to tu nie chodzi o te odpychanie, które ty masz na myśli (zwłaszcza, że problem pojawia się też, jak to wspomiał autor tematu, przy kamieniach teleportacyjnych).

Dokładnie tak.

Nie mam pojęcia czym jest to spowodowane, ale u mnie też owy problem występuje. Właściwie to zamiast "odpychania" bardziej pasuje tu określenie "jakieś dziwne, potwornie irytujące zacinki". A najśmieszniejsze jest to, że nigdy wcześniej z czymś takim się nie spotkałem (zarówno gothica 2 jak i noc kruka nabyłem już wieki temu w edycji premierowej). Od czasu ostatniego grania jedyne co zmieniłem w sprzęcie to karta graficzna (na geforce 8800 gt, najnowsze sterowniki ściągnięte) i dołożyłem 2gb ramu (co w sumie daje 4gb). Teoretycznie Gothic 2 nie powinien mieć prawa przyciąć się choćby na sekundę, dlatego też kompletnie nie wiem o co chodzi.

To na pewno nie są żadne zacinki. Mam Intel Core 2 Duo E7200 2,53 GHz, 2 GB RAMu i GeForce 9600 GT 1 GB i gra zawsze chodzi płynnie na najwyższych możliwych detalach z najwyższym możliwym zasięgiem widoczności i w najwyższej możliwej rozdzielczości. Poza tym, ten sam problem występował, gdy grałem w gothica 2 na kompie, którego konfigurację lepiej pominę milczeniem, bo nie chcę sobie robić wstydu (powiem tylko, że gothic w rozdziałce chyba 800x600 na najwyższych detalach i zasięgiem obiektów i terenu po 120% osiągał w porywach 10 klatek), więc to musi być jakiś bug.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra, bug, ale CZYM spowodowany? Na tym samym kompie grałem wcześniej niezliczoną ilość razy i owego problemu nie miałem (a programy działające w tle mam ograniczone do minimum, nic poza antywirusem i antyrobakiem), modów też nigdy nie wgrywałem. Mój umysł nie jest w stanie pojąć głębi i tajemniczości owego nadprzyrodzonego zjawiska...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego, co się orientuję to odpychanie związane jest z tym, że postać porusza się dziwnie, trochę powolniej niż trzeba. To chyba jednak coś związane jest z kodem samym gry, bo sam miałem na poprzednim kompie taki problem, a na nowym tytuł ten takich numerów mi nie robił. Może warto spróbować powyłączać przed opaleniem gry programy działające w tle (antywirusy, firewale i itp. programy).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie potrafisz zabić smoka pomocny jest zwój z czarem przyzwanie demona .Ty będziesz stał z boku a demon się z nim rozprawi.

Tu nie chodzi o to że nie mogę go zabić, tylko że ciężko do niego dojść przez to odpychanie. Ale jakoś sobie z nim (smokiem) radzę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaczynamy trochę offtopować, więc powiem jeszcze tylko, że na problemy w zabiciu smoka mieczem dobry jest ostry grind w np. lesie, Górniczej Dolinie czy

Jarkendarze

. W ten sposób można nabić naprawdę sporo leveli i punktów nauki.

A wracając do tematu, to sądzę, że można już go zamknąć.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem podobny problem. Tylko, że u mnie nie występował on zawsze, tylko np w niektórych przypadkach, więc za bardzo nie wiem czy to było spowodowane. Może zapytaj Smugglera? :D

No to nie jestem sam ja też miałem taki problem w nocy kruka ale mnie odpychało przy smokach,najemnikach i orkach ale najgorsze było to że,czasami mnie odpychało jak chciałem coś wziąć w tej dodatkowej krainie gdzie są piraci

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sporo problemów ze starszymi grami pojawia się na systemach z prockiem kilkurdzeniowym. Spróbujcie w menedżerze zadań Windows ustawić koligację procesu gry z jednym ze rdzeni. Tym sposobem usunąłem zacinanie się Wizardry 8 na moim Athlonie II X2, gdzie też nie powinno występować.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sporo problemów ze starszymi grami pojawia się na systemach z prockiem kilkurdzeniowym. Spróbujcie w menedżerze zadań Windows ustawić koligację procesu gry z jednym ze rdzeni.

Czemu nie? Warto spróbować. Tylko czy to mi przypadkiem nie spowoduje jakiegoś crasha?

EDIT: Spróbowałem i niestety nic to nie dało. Kiedy zbliżałem się do kamienia teleportacyjnego, to nadal mimo że z animacji wyglądało, że Bezi biegnie, to i tak coś go spowalniało i odpychało. Już nie wiem, co tu może pomóc.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...