Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

JamesVoo

Nowy Świat

Polecane posty

Jestem w trakcie tworzenia sesji RPG, a jak wiadomo jeden człowiek nie wyłapie wszystkich błędów, a tym bardziej nie będzie wiedział jak innym się będzie grało proszę was o pomoc. Proszę o wypominanie mi wszelakich błędów jakie popełniłem, jeśli będę w stanie to je poprawię. Na razie w wersji do opublikowania jest tylko opis świata i opis mapy. Pracuje nad opisaniem jednostek i pojazdów(frakcji nie będzie). Wszelkie pomysły na pojazdy lub jednostki są bardzo mile widziane :) Dodam że jest to świat post apokaliptyczny, więc wszystkie futurystyczne pojazdy raczej się nie przyjmą ;) Poniżej link do ściągnięcia więc zapraszam do czytania i wytykania mi błędów. Z góry dziękuje =]

Pobierz - dostępne wszystkie wersje :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczatek opisany swietnie, ale malo szczegolowo. Popracowalbym troche nad polszczyzna: wyrazy sie powtarzaja, brak znakow interpunkcyjnych tam gdzie byc powinny. Piszesz: " Na powierzchni zostaje tylko piasek, skały i woda. Nie zostało nic, nawet kopalnie przestały istnieć, nawet wiatr przestał wiać, Ziemia się zatrzymała..." Potem nagle w 2214 roku ludzie sie pojawili? Skad, jesli "Nie zostalo nic"? Co to jest (przyklad, takich perelek jest wiecej): " W zapiskach które napisali nieznani autorzy. przedstawiający się jako ?Amerykanie?, przedstawiają jak wyglądało życie przed wielkim wybuchem."? Popracuj nad polszczyzna, nad opisem historii, swiata i bedzie ok.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zbyt dużo powtórzeń np. "Obie strony inwestują wielkie kwoty w badania militarne. Obie strony konfliktu..." I na początku w pod rozdziale koniec sprecyzuj czy ludzie przetrwali w tych głębinach czy ostały się tylko jakieś inne organizmy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodałem pojazdy =]

@Cragir - Poprawione, dzięki :)

@Janke - Wielkie dzięki, ale wolałbym jakbyś trochę ponarzekał ;]

Nie wiem czy dzisiaj się wyrobie z dopisaniem jednostek, ale postaram się. Ze względu na rok szkolny prace idą trochę wolniej, lecz w wolnym czasie staram sie pisać :)

Pobierz

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi ci o to, że 50 bomb atomowych wystarczy do zniszczenia ziemi... to brak mi słów. Skąd w ogóle wśród ludzi wzięło się takie przekonanie? To prawda, że broń atomowa jest potężna, jednak nie przesadzajmy.

Musiałbyś to stwierdzenie bardzo uściślić.

Bomb o jakiej sile? Te zrzucone na Hiroszimę/Nagasaki to były popierdółki w porównaniu z wynalezionymi później atomówkami. A i to kiedyś czytałem, że potrzeba 1000 wybuchów o sile 1 megatony, żeby wywołać tzw. "zimę nuklearną" (bomba zrzucona na Hiroszimę miała 15 kiloton). Chyba, że mówisz o bombie kobaltowej, o której oficjalnie wiemy tyle, że jej test miał miejsce raz i nie udał się ^^

Jeśli natomiast chodzi ci o to, że 50 atomówek wystarczyłoby do wywołania chaosu politycznego/gospodarczego to delikatnie można by stwierdzić, że mogło by to być możliwe. Jednak chyba nie o to ci chodziło.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak dobry z fizyki nie jestem aby obliczyć ile atomowek potrzeba do wysadzenia Ziemi w...? Powietrze raczej nie :P Postaram sie znaleźć coś bardziej ambitnego, ale myślałem że porządne BUM od atomówki wystarczy ^^

P.S. - Bardzo przepraszam za taki zastój, ale nie wiedziałem że w moim gimnazjum w trzeciej klasie jest taki zapieprz, postaram się w najbliższym czasie to poprawić i dopisać jednostki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmieniłem bombę :) Postanowiłem od nowa się wziąć za projekt, zmieniłem przypisy, więc teraz ogólnie powinno być dobrze. Wersję będzie można ściągać STĄD, myślę że tak będzie łatwiej. Nowe wersję bedą oznaczane nowym numerkiem i datą wstawienia :) Prosze o kolejne opinie, teraz sie zajmę opisywaniem pojazdów(mam nadzieję że nic nie pokrzyżuję planów ;) ) i wezmę się za jednostki

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fellesan chodziło mi o równoczesne lub prawie identyczne, odpalenie tych kilkudziesiędziu bomb atomowych mogłoby doprowadzić do zgaśnięcia życia na ziemi. To co mówię to tylko domysły, więc nie ma co się przejmować.

A co do Jamesa, to spojrzę, coś ty tam wykombinował nowego ;P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bomby próżniowe - cytat z Łajki

Bomba paliwowo-powietrzna ? bomba lotnicza różniąca się od konwencjonalnych bomb tym, że wypełniający ją materiał wybuchowy nie zawiera utleniacza, ale pobiera go w momencie eksplozji z powietrza atmosferycznego. Broń tego typu określana jest także mianem bomby termobarycznej (od greckich słów therme (?????) - temperatura, i baros (?????) - ciśnienie), bomby próżniowej (ze względu na efekt "wysysania" tlenu podczas eksplozji), a w krajach anglosaskich nosi ona oznaczenia HITs (od ang. high-impulse thermobaric weapon - broń termobaryczna dużej mocy), FAE lub FAX (od ang. fuel-air explosives - paliwowo-powietrzny materiał wybuchowy). Bomby tego typu posiadają większą moc burzącą niż konwencjonalne bomby o tej samej masie. Największą bombą tego typu jest rosyjska konstrukcja znana jako "ojciec wszystkich bomb".

Zamiast nich, mógłbyś napisać, że zderzacz hadronów wybuchł, albo coś :). Albo pomyśleć nad jakąś bronią biologiczną (super świńska grypa :)), czy nad bronią wykorzystującą zimną fuzję (polecam to, bo istnieje na razie to tylko teoria).

A i najważniejsze, bomby próżniowe nie powodują radiacji znanej z działania bomb atomowych, więc występuje nieścisłość.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukałem jakiejś mocnej bomby i natrafiłem na próżniową, ale widać nie pasuje. A po głębszym zastanowieniu, to jakby to był jeden wybuch, to by z Ziemi powstało kilka asteroid, bo chyba niemożliwe jest aby jedna bomba/wybuch/cokolwiek, pochłonęło całą powierzchnię, a planeta byłaby w stanie prawie nienaruszonym. A choroba też nie pasuje, ponieważ roślinność by wyginęła. Trzeba wymyślić jakiś nowy rodzaj bomby o którym świat się dopiero dowie ;) Muszę trochę wymyślić kreatywność i stworzyć coś mocnego :)

EDIT:@DOWN - Tyle że te plamy na słońcu to co najwyżej nas troszkę podgrzeją i rozwalą całą elektryczność, to musi być coś silniejszego ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz pomyśleć nad jakimś kataklizmem typu plamy na słońcu, wzrost jego temp. na czas określony, co spowoduje ugotowanie się powierzchni Ziemi. Albo biblijny potop. Nie są to oryginalne pomysły, ale może naprowadzą Cię na jakieś ciekawe rozwiązanie :).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okej mam pomysł :) Nową wersję można pobrać TU, a fragment na dole ;)

Rok 2014, wybucha III wojna światowa. Amerykanie grożą Rosjanom

wystrzeleniem serii bomb próżniowych, jeśli nie zaprzestaną ataków na ich kraj. Oba kraje inwestują wielkie kwoty w badania militarne. Obie strony konfliktu sięgają po każdy środek zniszczenia wroga, nie zważając na konsekwencje. Ameryka szukała coraz potężniejszych sposobów na zniszczenie rywala, szukała wszędzie, nawet głęboko pod powierzchnią Ziemi. Zespół Alpha 3 mająca zadanie zbadać jądro, była w ostatniej fazie projektu, niedługo mieli dostać się do środka Ziemi. Na statku drążącym zespół miał 15 bomb jądrowych typu RDS-230, które wybuchły tuż po dostaniu się do jądra, powłoka statku nie wytrzymała temperatury. Jądro planety zatrzymało się. Atmosfera zaczęła się rozpływać, promienie słoneczne, wraz z promieniowaniem zaczęły bombardować ziemię spalając i niszcząc wszystko co spotkały. Na powierzchni nie zostało prawie nic, jedynie w największych głębinach i głęboko pod skałami przetrwały jednokomórkowe organizmy. Świat który znamy przestał istnieć...

Jest to fragment rozwalenia Ziemi :) Mam nadzieję że nie jest źle ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Inspirowane filmem, gdzie jądro ziemi zatrzymywało się i atmosfera się rozpadała, w takim razie trzeba pomyśleć nad czymś innym, myślałem ze rozwalenie Ziemi jest łatwiejsze ^^ Pozostaje chyba tylko jakaś wielka dziura ozonowa przez którą Słońce wypali wszystko na planecie. Albo jakieś elektromagnetyczne fale od słońca które też spalą ziemię. To by w miarę pasowało, co sądzicie?

EDIT@DOWN: Dobry pomysł, tyle że trochę to stuninguje, mam nadzieję że nie przesadzę ^^

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okej, tu macie fragment i zaraz wrzucę na 4Shadera ;). Pisane w miarę szybko, więc pewnie dużo do poprawy, ale mniej więcej taki zarys widzę

Rok 2014, wybucha III wojna światowa. Amerykanie grożą Rosjanom

wystrzeleniem serii bomb próżniowych, jeśli nie zaprzestaną ataków na ich kraj. Oba kraje inwestują wielkie kwoty w badania militarne. Obie strony konfliktu sięgają po każdy środek zniszczenia wroga, nie zważając na konsekwencje. Naukowcy zajęci tworzeniem coraz doskonalszych broni, nie zauważyli, że przebiegunowanie Ziemi powoli zbliża się do końca, spóźnione o dwa lata, nastąpiło dokładnie 19 czerwca 2014 o godzinie 7:01, w momencie zetknięcia się z punktem końcowym, oba bieguny natychmiast powróciły na swoje pierwotne miejsce niszcząc wszystkie urządzenia elektryczne na planecie, a także poważnie naruszając atmosferę. Promienie słoneczne, wraz z promieniowaniem uderzyły w Ziemię niszcząc wszystko co na niej pozostało. Na powierzchni nie zostało prawie nic, jedynie w największych głębinach i głęboko pod skałami przetrwały jednokomórkowe organizmy. Świat który znamy przestał istnieć...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okej, nowa wersja i opis jednego pojazdu. Taki opis wystarczy czy coś jeszcze dodać?

Najpierw opis kształtowania atmosfery

Rok 2214, atmosfery wraca do swej formy sprzed 200 lat, bieguny stały na swoim miejscu, promieniowanie słoneczne zostaje zatrzymywane przez nowo powstała powłokę ochronną. Ziemia rodzi się na nowo. Pierwsze rośliny obrastają powierzchnię globu. Nadchodzi nowe życie dla tej planety, Nowa Era, Nowy Świat...

A także pierwszy opis pojazdu

Kusa KJT-13(podstawowy pojazd kupca) ? Wyglądem przypomina zardzewiałe enduro z dwoma koszami przy tylnym kole. Koła są szerokie i mają duży bieżnik aby łatwo się poruszać po świecie. Sam motocykl jest lekki, żeby łatwo było go przenosić między wymiarami(więcej przy opisie frakcji) Tankowanie jest bardzo łatwe, wystarczy otworzyć pokrywę i załadować nowy pojemnik Krau, w koszach zmieszczą się 4 zapasowe pojemniki.

Pojemność baku Krau ? 1 pojemnik

Spalanie ? 1Kr/100 Km

Wytrzymałość ? niska

Prędkość maksymalna ? 170 km/h

Ilość miejsc - 2

Kolejny pojazd gotowy :) Czekam na opinie =]

Kusa SED-3(podstawowy pojazd łowcy) ? Trzykołowy motocykl ze skrzynka na broń pomiędzy dwoma tylnymi kołami. Przednie koło to trzy zlepione koła, poruszające się niezależnie, dwa tylne zestawy są stworzone z dwóch niezależnych kół. Tankowanie jest trudniejsze niż w modelu

KJT-13, najpierw trzeba zdjąć siedzisko, a później pokrywę zabezpieczającą bak. Pojazd może przewozić trzy osoby naraz, z czego dwie siedzą na siedziskach nad tylnymi kołami. W pojemniku oprócz trzech rodzai broni, można schować 6 zapasowych pojemników.

Pojemność baku Krau ?2 pojemnik

Spalanie ? 3Kr/100 Km

Wytrzymałość ? średnia

Prędkość maksymalna ? 150 km/h

Ilość miejsc ? 3

Całość TU

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po co piszesz za każdym razem

Pojemność baku Krau
. Wytarczy, że napisze po prostu pojemność baku. Niby szczegół, ale mnie jakoś tak strasznie mierzi :).

promieniowanie słoneczne zostaje zatrzymywane

Może lepiej by było napisać, że zostaje ograniczone, albo jakoś tak, bo to promieniowanie wciąż do Ziemi dociera.

wystrzeleniem serii bomb próżniowych

Myślę, że skoro wymyśliłeś już ciekawy kataklizm, to możesz wrócić do bombek atomowych lub wodorowych (są podobno potężniejsze).

bieguny natychmiast powróciły na swoje pierwotne miejsce

A może by tak napisać, że zamieniły się miejscami? Wydaje mi się to bardziej prawdopodobne, niż ich powrót (natychmiastowy) na swoje pierwotne pozycje.

pojazd przypinający motocykl

Hehe, fajny błąd :).

energie większością maszyn na Ziemi

Powinno być większości.

Satelitarny Odbiornik Radiowy ? Urządzenie podobne to zegarka, każdy człowiek na ziemi

Skoro ten kataklizm wyeliminował ludzi z Ziemi, to może by tak wymyślić nowy gatunek?

przed ?Wielkim wybuchem?

Mała niekonsekwencja - w końcu Ziemia została zniszczona przez zmianę biegunów.

Główną omawianą sprawa jest kalendarz, nie wiadomo czy pozostaniemy przy roku 754, czy prezydent zaakceptuje tamtejszy kalendarz.

Wydaje mi się to trochę dziwne, bo idąc tym tropem, powinniśmy korzystać np. z kalendarza Majów. Wprowadzenie nowego kalendarza może się skończyć całkiem niezłym chaosem.

przed Erą Krau.

Tutaj czegoś nie rozumiem. Krau to jest ichnie paliwo, czy może jakieś historyczne wydarzenie?

Krau - niebieska substancja.

Mógłbyś też napisać, co to te krau jest i skąd się wzięło :). Tu już się czepiam :).

prosto około pół kilometra,

Mógłbyś też pomyśleć o nowym systemie naliczania odległości. Skoro mamy nowe paliwo, nową walutę, to niby czego miałby zostać stary system metryczny?

to tylko EuroAzja

Można by się postarać o nową nazwę dla tego kontynentu. Wiem, strasznie Ci komplikuję sprawę, ale nie ma lekko :).

pierwszym odkrywcą nowych kontynentów

Mimo, że odkrywanie lądów to naprawdę fajna sprawa, to myślę, że tak zaawansowana cywilizacja, którą lekko zarysowałeś (motory, portal) nie wie o istnieniu innych kontynentów... to jest dziwne.

jest wyposażone w grube, z dużym bieżnikiem opony

Powinno być "jest wyposażona w grube opony z dużym bieżnikiem".

Poza brakiem przecinków, niewiele już bym zmieniał. Szczerze, to z niecierpliwością czekam na dalsze postępy w pracy :).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początku wielkie, wielkie, wielki dzięki za wyłapanie tylu błędów =] Jestem bardzo wdzięczny :)

Myślę, że skoro wymyśliłeś już ciekawy kataklizm, to możesz wrócić do bombek atomowych lub wodorowych (są podobno potężniejsze).

Właśnie w poszukiwaniu silnych bombek, wujek google powiedział mi ze próżniowe są najsilniejsze, na razie ruscy ją testują i podobno jest bardzo potężna, jeszcze o tym poczytam.

A może by tak napisać, że zamieniły się miejscami? Wydaje mi się to bardziej prawdopodobne, niż ich powrót (natychmiastowy) na swoje pierwotne pozycje.

Właśnie niedługo(w 2012 roku) bieguny pierwszy raz zmienią całkowicie swoje położenie(czyli północny magnetyczny na południowym geograficznym), więc chyba w miarę prawdopodobne jest całkowite cofnięcie tego procesu, chyba że się bardzo mocno mylę, ale tego na szczęście nikt w 100% nie udowodni :P

Mała niekonsekwencja - w końcu Ziemia została zniszczona przez zmianę biegunów.

Tak to jest jak się żongluje kataklizmami, ten i kilka innych literówek poprawię w następnej wersji :)

Skoro ten kataklizm wyeliminował ludzi z Ziemi, to może by tak wymyślić nowy gatunek?

Jak już to wolałbym aby ewentualnie zmieniono ich nazwę, jakoś nie widzę siebie w zabawie ewolucją, bo albo stworzę coś baaardzo walniętego i w tym mało praktycznego, albo coś oklepanego. Wolałbym zostawić ludzi, albo postacie o podobnej strukturze ciała, aby można była grać bez poznawania nowych gatunków :)

Wydaje mi się to trochę dziwne, bo idąc tym tropem, powinniśmy korzystać np. z kalendarza Majów. Wprowadzenie nowego kalendarza może się skończyć całkiem niezłym chaosem.

Też do poprawy, nie pomyślałem o tym =]

Mógłbyś też napisać, co to te krau jest i skąd się wzięło smile_prosty.gif. Tu już się czepiam smile_prosty.gif.

Dobrze że się czepiasz ;] Jest wytłumaczone w przypisie na pierwszej stronie, ale chyba trochę za krótko, postaram się to rozwinąć

Tutaj czegoś nie rozumiem. Krau to jest ichnie paliwo, czy może jakieś historyczne wydarzenie?

To jest mocno energetyczna substancja, napędzająca wszystko co potrzebuje jakiejś energii, więc odkrycie jej to historyczne wydarzenie, ale to też postaram się w pracy opisać.

Mógłbyś też pomyśleć o nowym systemie naliczania odległości. Skoro mamy nowe paliwo, nową walutę, to niby czego miałby zostać stary system metryczny?

W sumie waluta pozostaje na zmianie nazwy, ale pozmienianie nazw metrycznych też jest dobrym pomysłem, do zrealizowania =]

Można by się postarać o nową nazwę dla tego kontynentu. Wiem, strasznie Ci komplikuję sprawę, ale nie ma lekko smile_prosty.gif.

Też postaram się nad nową nazwą, właśnie po Twoich uwagach stwierdziłem że zostawienie jakiejkolwiek nazwy własnej z "tego świata" jest głupota, poniewaz go już nie ma =]

Mimo, że odkrywanie lądów to naprawdę fajna sprawa, to myślę, że tak zaawansowana cywilizacja, którą lekko zarysowałeś (motory, portal) nie wie o istnieniu innych kontynentów... to jest dziwne.

Tyle że ta cywilizacja nie odkryła jeszcze pojazdów latających i pływających, gdyż nie odczuwała takiej potrzeby. Chciałem wpleść w fabułę odkrywanie świata i przy takiej wersji chyba pozostanę, w tym systemie chodzi mi o kreowania świata przez graczy i wpływanie na jego kształt, przynajmniej takie jest główne założenie :)

Poza brakiem przecinków, niewiele już bym zmieniał. Szczerze, to z niecierpliwością czekam na dalsze postępy w pracy smile_prosty.gif.

Szczerze, to bardzo się cieszę :) Postaram się dodać dziś kolejny pojazd i poprawić wszystkie znalezione błędy :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...