Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

PiEcIA_17

Speed: Niebezpieczna prędkość (1994), Jan De Bont

Polecane posty

d78f150c83f570e5.jpg


Terrorysta Howard Payne w umieszcza bombę w autobusie pełnym ludzi. Bomba wybuchnie jeżeli autobus zwolni poniżej 50 km/h. Sprawa zatrzymania autobusu komplikuje się jednak, gdyż jeden z pasażerów rani kierowcę. Za kierownicą rozpędzonego autobusu siada śliczna Annie która mimo strachu zachowuje trzeźwy umysł. Od tego momentu autobus z zawrotną prędkością pędzi ulicami miasta Los Angeles, a jedyną osobą która może powstrzymać pędzący pojazd jest policjant Jack Travies z Los Angeles.

Speed oglądałem już z kilkadziesiąt razy, ale i tak utwierdzam się w przekonaniu że to bardzo dobre kino sensacyjne. Akcja, akcja i jeszcze raz akcja. Jeszcze na dokładkę bardzo dobra obsada. Chociaż

efekt przelatującego kilkutonowego autobusu nad brakującym odcinkiem autostrady był jakby to powiedzieć z lekka przesadzony

no ale to jest tylko film. Gorąco polecam.

Reżyseria: Jan De Bont
Scenariusz: Graham Yost
Zdjęcia: Andrzej Bartkowiak
Muzyka: Trevor Rabin, Mark Mancina
Obsada: Keanu Reeves, Sandra Bullock, Jeff Daniels, Dennis Hopper, Joe Morton
Produkcja: USA
Gatunek: Sensacyjny
Czas trwania: 116 min.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kultowy film,znając Polsat niedługo na ich antenie z 20 min.reklamami w poniedziałkowym Megahicie.Przede wszystkim akcja,bardzo dobrze zagrana rola przez Hoperra i Bullock.2 część to żenua pod praktycznie każdym względem i w niczym nie dorównuje jedynce.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie to kolejny "hit" z USA. Takie emocje, że aż mi się ziewnęło :happy: Nie raz z resztą. Nie wiem czym można się zachwycać w tym filmie. Chyba tylko kierowcą autobusu :laugh: Nie ma co się rozpisywać bo to dla mnie jeden z wielu filmików z USA. 5+/10. Plus za kierowcę autobusu :happy:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh, patrząc z perspektywy czasu to film jakich wiele wyróżniający się tylko pomysłem na fabułę. Reszta jest standardem obecnie a dzisiaj film niczym nie zachwyca. Typowy średniak. Trochę efektów specjalnych, efektowna jazda autobusem i może z kilka tekstów, które jakoś się wyróżniały ;P Opinia kolegi luq92 jest jak najbardziej na miejscu chociaż... pamiętam, że swego czasu sporo razy puszczali ten film na Polsacie to obejrzało się z trzy-cztery razy... ;=)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja wciąż ten film lubię :) wiem, że aż roi się w nim od nielogiczności, a dialogi (prócz tych z Hopperem) są nieprzeciętnie drętwe, ale mimo to, mimo 15 lat, które minęły od premiery i mimo wszystko - to nadal bardzo dobre kino akcji. raz na jakiś czas można bez obaw obejrzeć ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...