Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

PunkTaduesz

Modem router D-Link 2640b Wireless

Polecane posty

Witam.

Niedawno zakupiłem bezprzewodowy modem router D-Link 2640b. W czasie instalacji postępowałem zgodnie z kolejnymi krokami, aż do połączenia komputera z routerem (wejście ethernet). Użyłem kabla dołączonego do routera (a potem i swojego), mimo to instalator wyświetla komunikat, iż kabel nie został podłączony (świeci się lampka na tablicy routera nad stanowiskiem podpiętym do sieci). Próbowałem ręcznie skonfigurować router za pomocą strony podanej w instrukcji (192.168.1.1) jednak otrzymuję komunikaty o przekroczeniu limitu czasu połączenia, błędnym adresie itd. Wyłączyłem firewall'e, wszelkie programy antywirusowe, blokade systemu Windows i nic. Sądzę że winna może być źle skonfigurowana karta sieciowa, jednak kompletnie nie wiem jak się do tego zabrać.

Proszę o pomoc.

Windows XP SP2

Realtek RTL8168C(P)/8111C(P) PCI-E Gigabit Ethernet NIC

Gdybyście państwo potrzebowali jakichś informacji, proszę pisać :s

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początek zresetuj router do ustawień fabrycznych (opis w instrukcji).

Potem ustaw we właściwościach karty sieciowej parametry sieci LAN "na sztywno":

IP -> 192.168.1.2

maska ->255.255.255.0

brama -> 192.168.1.1

DNS -> 192.168.1.1

Powinna się wtedy ładować strona konfiguracji routera (192.168.1.1), jeśli tak będzie to próbuj ustawić połączenie ADSL (neostrada: VPI=0, VCI=35, nazwa użytkownika, hasło) nie ruszając żadnych innych ustawień. A potem, jeśli połączenie zadziała, trzeba od razu aktualizować firmware routera. Do tego modelu jest już 3 czy 4 nowa wersja softu, każda usuwa jakieś poważne błędy (z tym że nadal nie wszystkie zostały naprawione).

Automagicznego konfiguratora z płyty nie używaj, to nie działa (w zasadzie nie należy instalować żadnego softu z płyty przed aktualizacją firmware).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...