Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Piekar

Komputer już nie wykrywa GF8600GT

Polecane posty

Najpierw miałem czarny ekran (choć komputer pracował), więc myślałem, że coś nie tak z monitorem. Odłączyłem monitor od karty graficznej i podłączyłem do tego drugiego wejścia. Potem wgrałem świeżego Windowsa. Teraz komputer działa, jednak nie wykrywa mojej karty graficznej. Czy ktoś wie dlaczego? Obawiam się najgorszego, ale może jest jakieś inne wytłumaczenie, i co najważniejsze, zaradzenie problemowi...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli możesz, to sprawdź na jakiejś dystrybucji LiveCD GNU/Linuksa, czy wykryje tą kartę (w tym przypadku proponuję openSUSE 11.1, sprzęt można sprawdzić za pomocą narzędzia YaST2, jest intuicyjne, więc powinieneś sobie poradzić).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli możesz to pożycz od kolegi kartę graficzną i sprawdź , jeśli komputer będzie działał normalnie to znaczy że karta zepsuta. Mogą być problemy z płytą główną ale to raczej nie u Ciebie. Jeśli okaże się że to karta , to idź (wyślij ją) tam gdzie kupowałeś , chyba że już jest po gwarancji to wtedy będziesz musiał zapłacić za ewentualną naprawę (bo sam to raczej nie naprawisz) albo kupić nową kartę ale dopiero za jakiś miesiąc.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ustawieniach we właściwościach ekranu jest napisane tylko "Monitor Plug and Play na Intel® 82945G Express Chipset Family". Zainstalowałem ten Express Chipset Family (był na płycie dołączonej do komputera), bo nawet nie mogłem zmienić intensywności kolorów. Próbowałem wgrać sterowniki do karty, pojawia się jednak komunikat: Program instalacyjny Nvidia nie może znaleźć sterowników zgodnych z aktualnym sprzętem. Program instalacyjny zakończy pracę. Komunikat ten pojawia się zarówno bez Express Chipset Family, jak i po jego zainstalowaniu. Jutro pożyczę kartę od kumpla i zobaczymy co się stanie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam XP-ka. Model mojej płyty głównej to:

GIGABYTE FSB1066 GA-945GCMX-S2

Znalazłem na googlach jak to sprawdzić i ewentualnie zmienić. Karta zintegrowana w biosie jest wyłączona (wciąż taka była (?)). Wyraźnie jest napisane PCI, nie ONBOARD.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oh ludzie mowicie mu zeby grzebal w biosie jak przeciez caly czas doginal gforsie i nagle mial czarny ekran, to co w biosie MOGLO MU SIe NAGLE PRZESTAWIC ? :P hehehe

ja tu stawiam ze szyna ci padla na plycie glownej ;p albo w najgorszym wypadku grafa ;p jesli na gwaracji to czym predzej do sklepu sprawdzic ;p co masz sie meczyc chlopie ;p

ps. nie wiem czy te gforsy 8600 takie awaryjne ale bodajze miech temu mojemu chrzestnemu tez ta sama grafa padla ;p

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do tego BIOS-u, to jeśliby miał w nim namieszane, to takie rzeczy też mogłyby się dziać. Napisałem zresztą jak może sprawdzić czy komp poprawnie wykrywa kartę graficzną, ale nie będę się narzucał jeśli ktoś nie chce używać alternatywnych systemów operacyjnych. Moim zdaniem to akurat raczej nie szyna na płycie, ale karta graficzna. Część GeForce'ów z serii 8000 tak ma (wady konstrukcyjne dotyczące praktycznie wszystkich modeli serii 8000M, ale w seriach desktopowych też się zdarzają).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...