Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Damik1992

Rozwiązany: GigabyteGA-8NSLI Wysoka temperatura?;/

Polecane posty

Witam. Mam pytanie. W płycie: GigabyteGA-8NSLI na chipsetach są dość wysokie temperatury. Czy wystarczy np wymienić pastę czy może być to wina czegoś innego? np jakiegoś uszkodzenia płyty?? o config nie pytajcie bo chcem kupić tą płyte dość tanio

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mialem plyte glowna Asusa 680 I SLI i powiem tyle,ze przy podkreceniu procka Quad 6600 z 2,4 Ghz do 2,75 Ghz czyli stosunkowo niewiele (przy mocniejszym podkreceniu komp sie zawieszal) temperatury mostka polnocnego przekroczyla po 10 minutach pracy kompa 85 stopni C.Mimo obudowy Cooler Master Cosmos z 4 wiatrakami 120mm i ponad 1000 obr.min.Z tego co czytalem na roznych forach netowych chipsety NVidii sa energozrace i bardzo sie grzeja.Wkladajac reke do obudowy poparzylem sie dodykajac radiatorow mostka polnocnego czy tez chipsetu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 stopni to bezpieczna temperatura. Jasne, że o 10 mniej byłoby lepiej, ale nic złego nie powinno się zdarzyć.

Zgadzam się, 50C to normalna temp. Żeby mieć mniej trzeba kupić duży radiator z dobrym wentylatorem. Ja na WC mam 41C w spoczynku do 44C w stresie.

Wcześniej na tym http://www.twenga.pl/cena-Extreme-Spirit-I...cooler-455286-0 miałem 48C choć inny czujnik pokazywał 52. Lepiej było na dużym orginalnym radiatorze plus wentylator od procesora C2D BOX - 43C - Płyta P5N E -SLI

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...