Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

zielu1983

Po godzinie przestaje reagować klawiatura i mysz

Polecane posty

Na wstępie przepraszam za temat ale wierzcie mi nie mam pojęcia jak w kilku słowach opisać to co się dzieje z moim kompem. Na początek podam konfig:

Proc: AMD Athlon 7750 @ 2.9 Ghz + Arctic Cooling Freezer 64 Pro

Płyta: Gigabyte Ga Ma 78-s2h

3Gb Ram 667Mhz

Zasilacz: 800W

Mój problem jest chyba dość nietypowy, bowiem generalnie komp pracuje ok. Jednak po odpaleniu gry (obecnie Call of Jurez 2) po pewnym czasie ( czasami jest to 2h czasami 20min a czasami w ogóle) klawiatura i mysz przestają odpowiadać. Jedyne co mogę zrobić to "twardy" reset. Jednak po resecie podczas włączania słychać charakterystyczne "pykania" z obudowy (mowa o tych które oznaczają, że coś jest nie tak) i po zaladowaniu win nadal nic nie można zrobić. Dopiero gdy komp postoi ok 20 min to włącza się normalnie. Nie mam pojęcia co może być przyczyną. Kilka razy pomogło mi wyjęcie i ponowne włożenie baterii z płyty głównej. Dodam, że wszystkie temp w stresie nie przekraczają 50 C, więc chyba są w porządku. Myślałem, że być może przyczyna leży w napięciu procesora które standardowo wynosi 1.350V a ja przy podkręcaniu dodałem 0.1V

Proszę Was jeżeli macie JAKIEKOLWIEK sugestie to poradźcie mi coś, bo naprawdę nie wiem gdzie szukać przyczyny. Z góry bardzo Wam dziękuję i pozdrawiam czytelników CDA

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Juz kiedyś starałem się to znależć ale uwierz, że jedyne co jest na nim napisane to :

WIN POWER

MODEL- ATX800

Input:

115 Vac

7A max

60hz

230 Vac

4A max

50Hz

output:

+5V 30A max

+3.3V 25A max

+12V1 20A max

+12V2 20A max

+12V3 20A max

+12V4 20A max

-12V 0.6A max

+5V/SB 2.5A max

więcej już na nim nic nie ma

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niestety nie mam miernika ani innego zasilacza...

Czyli wygląda na to, że to moze być jego wina, więc co możecie polecić do mojego konfigu który podałem w 1-szym poście. Dodam tylko, że "na dniach" wymienię pamięć na 4Gb 1066Mhz

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamiast pamięci proponowałbym wymianę zasilacza, nawet jeśli nie on jest sprawcą problemu z myszą i klawiaturą, to może się okazać bombą zegarową. Podaj model karty graficznej, bez tego ciężko doradzić jakiś zasilacz.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj za chwilę, u mnie też esc.pl dziwnie działa.

@Digger

No nie wiem, zasilacze od szefa z serii GPS nie są rewelacyjne :). Wolałbym OCZ.

@Bronex94

Nie ma sensu kupować szefa z serii CFT do tego zestawu, bo ta seria zaczyna się od 600W (500W CFT robi AcBel).

@zielu1983

Wystarczy spokojnie, ten komputer nie wymaga tyle mocy, TDP procesora wynosi chyba http://forum.cdaction.pl

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@up

Czytaj dokładnie, 500W CFT jest robione przez AcBela i są to najsłabsze zasilacze z tej serii (nawet nie biorąc pod uwagę mocy). Reszta CFT jest robiona przez CWT i Sirtec. Nie jest to jakaś okazja, bo OCZ 500W kosztuje 299 zł w esc.pl a sprężone powietrze to naprawdę wspaniały bonus...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...