Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

xandi

Kaspersky 8.0 co start wykrywa wirusy o.O

Polecane posty

Ostatnio Kaspersky 8.0 beta zaczął wykrywać mi jakieś dziwne wirusy.

Co to w ogóle jest i jak to usunąć? xD

kis.th.jpg

A tu jest log Z Hijack:

Logfile of Trend Micro HijackThis v2.0.2
Scan saved at 13:20:06, on 2009-08-29
Platform: Unknown Windows (WinNT 6.01.3004)
MSIE: Internet Explorer v8.00 (8.00.7100.0000)
Boot mode: Normal

Running processes:
F:\Windows\system32\taskhost.exe
F:\Windows\system32\Dwm.exe
F:\Program Files\Realtek\Audio\HDA\RtHDVCpl.exe
F:\Program Files\Razer\DeathAdder\razerhid.exe
F:\Program Files\Kaspersky Lab\Kaspersky Anti-Virus 8.0 for Windows Workstations\avp.exe
F:\Program Files\Common Files\InstallShield\UpdateService\issch.exe
F:\Program Files\ASUS\GamerOSD\GamerOSD.exe
F:\Program Files\ATI Technologies\ATI.ACE\Core-Static\MOM.exe
F:\Program Files\Razer\DeathAdder\razertra.exe
F:\Program Files\Windows Sidebar\sidebar.exe
F:\Program Files\Razer\DeathAdder\razerofa.exe
F:\Program Files\ATI Technologies\ATI.ACE\Core-Static\CCC.exe
F:\Program Files\DAEMON Tools Lite\daemon.exe
F:\Program Files\WapSter\WapSter AQQ\AQQ.exe
F:\Program Files\Xfire\Xfire.exe
F:\Program Files\Mozilla Firefox\firefox.exe
F:\Windows\explorer.exe
C:\Program Files\ASUS\SmartDoctor\SmartDoctor.exe
F:\Windows\system32\SearchFilterHost.exe
F:\Program Files\Trend Micro\HijackThis\HijackThis.exe

R1 - HKCU\Software\Microsoft\Internet Explorer\Main,Search Page = http://go.microsoft.com/fwlink/?LinkId=54896
R0 - HKCU\Software\Microsoft\Internet Explorer\Main,Start Page = http://go.microsoft.com/fwlink/?LinkId=69157
R1 - HKLM\Software\Microsoft\Internet Explorer\Main,Default_Page_URL = http://go.microsoft.com/fwlink/?LinkId=69157
R1 - HKLM\Software\Microsoft\Internet Explorer\Main,Default_Search_URL = http://go.microsoft.com/fwlink/?LinkId=54896
R1 - HKLM\Software\Microsoft\Internet Explorer\Main,Search Page = http://go.microsoft.com/fwlink/?LinkId=54896
R0 - HKLM\Software\Microsoft\Internet Explorer\Main,Start Page = http://go.microsoft.com/fwlink/?LinkId=69157
R0 - HKLM\Software\Microsoft\Internet Explorer\Search,SearchAssistant =
R0 - HKLM\Software\Microsoft\Internet Explorer\Search,CustomizeSearch =
R0 - HKCU\Software\Microsoft\Internet Explorer\Toolbar,LinksFolderName =
O2 - BHO: IEPluginBHO - {F5CC7F02-6F4E-4462-B5B1-394A57FD3E0D} - F:\Users\Olek\AppData\Roaming\Nowe Gadu-Gadu\_userdata\ggbho.1.dll
O4 - HKLM\..\Run: [RtHDVCpl] F:\Program Files\Realtek\Audio\HDA\RtHDVCpl.exe
O4 - HKLM\..\Run: [DeathAdder] F:\Program Files\Razer\DeathAdder\razerhid.exe
O4 - HKLM\..\Run: [AVP] "F:\Program Files\Kaspersky Lab\Kaspersky Anti-Virus 8.0 for Windows Workstations\avp.exe"
O4 - HKLM\..\Run: [ISUSScheduler] "F:\Program Files\Common Files\InstallShield\UpdateService\issch.exe" -start
O4 - HKLM\..\Run: [ASUSGamerOSD] F:\Program Files\ASUS\GamerOSD\GamerOSD.exe
O4 - HKLM\..\Run: [StartCCC] "F:\Program Files\ATI Technologies\ATI.ACE\Core-Static\CLIStart.exe" MSRun
O4 - HKCU\..\Run: [Sidebar] F:\Program Files\Windows Sidebar\sidebar.exe /autoRun
O4 - HKCU\..\Run: [DAEMON Tools Lite] "F:\Program Files\DAEMON Tools Lite\daemon.exe" -autorun
O4 - HKCU\..\Run: [ISUSPM Startup] F:\PROGRA~1\COMMON~1\INSTAL~1\UPDATE~1\isuspm.exe -startup
O4 - HKCU\..\Run: [AQQ] F:\PROGRA~1\WapSter\WAPSTE~1\AQQ.exe
O4 - HKCU\..\Run: [ASUS SmartDoctor] C:\Program Files\ASUS\SmartDoctor\SmartDoctor.exe  /start
O4 - HKUS\S-1-5-19\..\Run: [Sidebar] %ProgramFiles%\Windows Sidebar\Sidebar.exe /autoRun (User 'LOCAL SERVICE')
O4 - HKUS\S-1-5-19\..\RunOnce: [mctadmin] F:\Windows\System32\mctadmin.exe (User 'LOCAL SERVICE')
O4 - HKUS\S-1-5-20\..\Run: [Sidebar] %ProgramFiles%\Windows Sidebar\Sidebar.exe /autoRun (User 'NETWORK SERVICE')
O4 - HKUS\S-1-5-20\..\RunOnce: [mctadmin] F:\Windows\System32\mctadmin.exe (User 'NETWORK SERVICE')
O4 - Startup: Xfire.lnk = F:\Program Files\Xfire\Xfire.exe
O8 - Extra context menu item: Add to Anti-Banner - F:\Program Files\Kaspersky Lab\Kaspersky Anti-Virus 8.0 for Windows Workstations\ie_banner_deny.htm
O9 - Extra button: Web Anti-Virus statistics - {1F460357-8A94-4D71-9CA3-AA4ACF32ED8E} - F:\Program Files\Kaspersky Lab\Kaspersky Anti-Virus 8.0 for Windows Workstations\scieplgn.dll
O13 - Gopher Prefix:
O16 - DPF: {D27CDB6E-AE6D-11CF-96B8-444553540000} (Shockwave Flash Object) - http://fpdownload2.macromedia.com/get/shockwave/cabs/flash/swflash.cab
O17 - HKLM\System\CCS\Services\Tcpip\..\{92A8B2B7-4BE1-4914-9999-BD2503F3C4A6}: NameServer = 194.204.159.1,194.204.152.34
O20 - AppInit_DLLs: F:\PROGRA~1\KASPER~1\KASPER~1.0FO\adialhk.dll,F:\PROGRA~1\KASPER~1\KASPER~1.0FO\kloehk.dll
O23 - Service: AMD External Events Utility - AMD - F:\Windows\system32\atiesrxx.exe
O23 - Service: ASDR - Unknown owner - F:\Windows\System32\ASDR.exe
O23 - Service: ATK Fast User Switch Service (ATKFUSService) - ASUSTeK COMPUTER INC. - F:\Windows\system32\ATKFUSService.exe
O23 - Service: Kaspersky Anti-Virus 8.0 (AVP) - Kaspersky Lab - F:\Program Files\Kaspersky Lab\Kaspersky Anti-Virus 8.0 for Windows Workstations\avp.exe
O23 - Service: Usługa Google Update (gupdate) (gupdate) - Google Inc. - F:\Program Files\Google\Update\GoogleUpdate.exe
O23 - Service: HASP License Manager (hasplms) - Aladdin Knowledge Systems Ltd. - F:\Windows\system32\hasplms.exe
O23 - Service: InstallDriver Table Manager (IDriverT) - Macrovision Corporation - F:\Program Files\Common Files\InstallShield\Driver\11\Intel 32\IDriverT.exe

--
End of file - 5321 bytes

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 ostatnie podejrzane pliki są zaszyte w instalatorze H:/Instalki/NewSetup.exe, i go możesz spróbować przesłać na tą stronkę. Pierwsze dwa mogą mieć atrybut pliku systemowego, więc spróbuj wyłączyć ukrywanie plików systemowych, lub też Kaspersky może je usuwać, ale one odtwarzają się przed startem systemu, możesz spróbować wyłączyć przywracanie systemu, zrobić reset i zobaczyć co będzie wtedy, po całym zabiegu możesz włączyć przywracanie systemu. Jeśli nie pomoże daj log ze skanu programem Malwarebytes' Anti-Malware.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten plik NewSetup.exe skasowałem bo ważył 501MB i dosyć długo wgrywałby się na serwer. I była to instalacja jakiegoś metina ;p

I jak zrobiłem restart systemu to tego pliku już nie ma i Kaspersky też go nie wykrywa.

Pozostają jeszcze te 2 pliki. W folderze /WINDOWS/system/ tych plików nie ma i jak zrobiłem skanowanie całego folderu to też nic Kaspersky nie wykrył.

A jakbym je całkowicie z kwarantanny usunął?

I jak próbuje ściągnąć program Malwarebytes' Anti-Malware to podczas instalacji pisze, że pliki są uszkodzone lub gdy klikam na instalację pisze, że plik jest uszkodzony. Może to być spowodowane podkręceniem kompa?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do tej instalki, to część antywirusów błędnie rozpoznaje część instalatorów jako wirusy, więc plik mógł być czysty, więc być może niepotrzebnie ten plik wywalałeś.

Usunięcie plików z kwarantanny nic nie da, bo to nie z niej te pliki się odnawiają, raczej jak już wcześniej pisałem z plików przywracania systemu. Podkręcanie kompa nie powinno mieć żadnego wpływu na instalowanie czegokolwiek. Spróbuj pobrać jeszcze raz i wtedy zainstalować, jeśli wtedy nie da rady, to obawiam się, że masz jakieś wredne paskudztwo. Możesz jeszcze spróbować skanu programem Dr.Web CureIt!.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie skanuję kompa programem Dr.Web CureIt!. Pisze, że nie wykrył żadnych wirusów.

A jak za pierwszym razem pobrałem ten program i chciałem zainstalować to wyskoczył komunikat po angielsku, że plik jest uszkodzony.

drweb.jpg

A ta instalka gry akurat nie była mi potrzebna więc nie szkoda było wywalać ;p

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może ściągnij avasta. avasta możesz przedłużać co rok (darmowa wersja) i przeskanuj kompa. ja z kasperskym też miałem wiele razy problemy a avasta przedłużyłem ostatnio na 4 rok. nigdy nie było z nim problemów. na marginesie w tej instalce, którą usunąłeś był plik monitorujący aktywność na klawiaturze, w końcu metin to MMO.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko najlepsze jest to, że ten problem jak i problem z napędem występuje w Windowsie 7 RC, a w Windowsie XP wszystko OK ;]

Do tego w 7 jest problem z 3dmarkiem06. Albo na początku 1 testu jest tylko czarny ekran albo po którymś teście pisze, że sterownik karty nie odpowiada. Za to w XP bez problemu podkręciłem kartę, która spokojnie przeszła wszystkie testy w 3dmarku06 :P

Coś czuję, że to coś z systemem :dry:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...