Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Bluegardo

[PS3] Yellow Light Of Death (YLOD)

Polecane posty

Witam niedawno mnie z bratem zaszokowało wstał rano aby jak zwykle pograć na ps3 i co się stało YLOD bardziej zaawansowani użytkownicy wiedzą że to jest zwiastun śmierci ps3 :D ale to niejest śmieszne otoż wtedy trzeba sobie ps3 naprawić za nieprzyzwoitą cene 1200zł lub 300-400zł w jakiś serwisach z grami do ps3. Ta "plaga" która dopadła wiele konsol sony zaczeła się po... update niestety niepamietam którym jeśli was to spotkało opiszcie co zrobiliśćie i a jeśli chcecie wiedzieć więcej prosze o odwiedzenie tych stron:

-http://grrr.pl/2008/01/19/pamietacie-rrod-poznajcie-ylod/

-http://community.eu.playstation.com/playst...message.id=1101

-http://www.ps3site.pl/swinska-grypa-dopadla-ps3/17558/

P.S. Jeśli udało wam się naprawić to ile jeszcze działała?

Poprawiłem kilka rzeczy - Kagex

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O kurcze, tym to mnie zaniepokoiłeś. Na razie z PS3 nic mi się nie dzieje, ale jeśli to co mówią w tym drugim linku jest prawdą to jest to masakra. Gwarancja już dawno mi się skończyła, a nie uśmiecha mi się płacić 1200zł za naprawę konsoli, która kosztuje teraz 1200zł z trzema grami...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też obiło mi się o uszy o tym błędzie. Nie wiem jaka jest jego skala, ale to aż dziwne biorąc pod uwagę jakie tam zastosowano chłodzenie.

Co do naprawy - nie sądzę, żeby w ogóle dało się to naprawiać - jedynym sensownym rozwiązaniem jest wymiana całego podzespołu w serwisie panów z Japonii.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W połowie/pod koniec marca mam zamiar zakupić konsolę. Wybór padł na PS3 ze względu na gry(np. Heavy Rain, Uncharted), moc(podobno z ps3 wyciągnąć można więcej niż z xboxa), darmowy net i przede wszystkim mniejsza awaryjność niż X360.

Lecz tu nie dawno nagle bardzo popularny stał się YLOD, odpowiednik RROD z Xboxa. I teraz moje pytanie, czy ten błąd występuje często? Czym jest to spowodowane zazwyczaj? Czy Sony naprawia takie konsole z YLOD'em na gwarancji? A sklep w którym kupi się konsole?

I teraz główne pytanie: która wersja jest mniej awaryjna i pewniejsza, Fat czy Slim? Chcę aby konsola mi długo służyła a nie po miesiącu się rozleciała.

Co z tego że Sony mi ją naprawi, skoro gwarancja jest krótka i konsola która raz się zepsuła ma duże szanse że znowu się popsuję.

Proszę o jakieś porady.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja powiem tak: sam mam PS3 ledwie 3 miesiące, slimkę 120gb. Do tej pory jedyne problemy jakie z nią miałem, to 3 zawiechy, na które pomagało tylko wyłączenie konsoli przyciskiem na obudowie. Pojawiały się one tylko po mocnym katowaniu sprzętu i nie były trwałe. Z tego co się orientowałem przed zakupem, problemy z przegrzewaniem się PS są bardzo, bardzo rzadkie, aczkolwiek muszę przyznać, że nie mam pojęcia jak jest z naprawieniem ich. Co do kwestii FAT vs SLIM ciężko powiedzieć - Slimka pojawiła się na rynku całkiem niedawno, więc nie da się powiedzieć jak sprawuje się ona po np. 3 latach.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyśćcie konsolę w środku - przedmuchujcie ją regularnie, bo w środku zbierają się tony kurzu - zmniejszycie szansę na YLODA. Nie jest to też absolutnie plaga - raczej odosobnione przypadki.

Czy Sony naprawia takie konsole z YLOD'em na gwarancji? A sklep w którym kupi się konsole?

Naprawiają, spokojnie :)

która wersja jest mniej awaryjna i pewniejsza, Fat czy Slim?

Mniej więcej tak samo, z tego co wiem. Ale za wcześnie to stwierdzać - wszystkie slimki mają pół roku, czyli za mało, żeby YLOD się w pełni "wykształcił"

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fakt,YLOD jest problemem,ale jeśli nawet masz konsole dawno po gwarancji to nie ma problemu by wejść na allegro i zapłacić za naprawę 300-400zł :smile: jak bym załapał YLOD,to bym wyłożył kasę,dzwonię do fachowca,czekam miesiąc i znów mogę się cieszyć konsolą :smile:

aha i jeszcze jedno,jeśli się 1 raz w tygodniu DOKŁADNIE przeczyści konsolę,to nie załapę YLOD-a???ile razy w tygodniu trzeba przeczyszczać konsolę i ile razy w miesiącu by nie załapć YLOD-a???

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie warto przeczyścić. Inna rzecz, że jak gwarancja i tak już wygasła to można pokusić się o zdjęcie obudowy i dokładne wyczyszczenie w środku, ale trzeba się na tym choć odrobinę znać, żeby potem nie żałować. Jeśli kolega nie chce ryzykować to standardowo: szukamy otworów wentylacyjnych i dmuchamy w nie powietrzem.

W ogóle z przegrzewaniem się konsol (i komputerów w sumie też) jest tak, że czasem bez żadnego czyszczenia sprzęt potrafi ładnych parę lat wytrzymać, ale czasem po kilku tygodniach się buntuje, a więc imho lepiej nie ryzykować i od czasu do czasu przedmuchać swoją konsolę.

@Suteq

No tak, najprostsze rozwiązania bywają najlepsze;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie bez takiej paniki! Zupełnie nie rozumiem czemu się tak tym przejmujecie. Każda konsola może kiedyś "paść". Nie jest tak, że wcześniej xbox miał prod a teraz przyszedł czas na ps3. Przy dbaniu o konsole powinna ona służyć jak najdłużej. Co do czyszczenia odradzam sprężone powietrze bo może podobno uszkodzić konsole. Polecam odkurzacz i od czasami tzw FAN test.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do czyszczenia - tylko sprężone powietrze*, albo dmuchawa (tylko jakaś porządna). Płuca i odkurzacz mają za małe ciśnienia. Poza tym - warto blokować jakąś wykałaczką wiatraki. Gdy dmucha się gazem to wiatraki mają nieprzyjemną tendencje do kręcenia się - czasem powyżej nominalnych wartości, przez co można je uszkodzić.

*Widział ktoś sprężone powietrze, które jest łatwopalne i trujące?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A niby jak ma uszkodzić konsolę? Jak będzie się to robiło przy włączonej to tak, ale jak jest wyłączona to nic się jej nie stanie. Odkurzaczem nie wyczyścisz tak dokładnie jak sprężonym powietrzem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem występował w laptopach czasem - gość czyścił sprężonym powietrzem, dmuchając prosto w wiatrak. Osiągał on całkiem spore obroty i "coś" się w nim uszkadzało. Pracował głośniej i w końcu padł. Nie znam rozkładu chłodzenia w PS3, więc nie mówię, że jest to możliwe lub nie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...