Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Mirek09

Mass Effect - VPU Recover

Polecane posty

Witam Serdecznie

Na wstępie pragnę zaznaczyć że pomimo usilnych starań i poszukiwań podobnego problemu na forum nie znalazłem tak więc zakładam nowy temat. Problem tyczy się w/w Mass Effect i związanego z nim komunikatu "VPU Recovery". Dodam tylko że owy komunikat nie pojawiał się w żadnej innej grze a nie rzadko były to gry dużo więcej wymagające (Crysis + dodatek, F3, far Cry 2). Na dzień dzisiejszy próbowałem już praktycznie wszystkiego w tym:

- reinstall gry

- cofnięcie sterowników CCC z 9.7 na 9.6 a potem na 9.1

- obniżenie napięcia rdzenia karty graficznej

Pisałem także do pomocy technicznej CD-Projektu ale pracujący tam pan nie powiedział mi niczego nowego a po drugim moim poście przestał odpowiadać. Zastanawia mnie kwestia czy wina w ogóle może leżeć po stronie gry lub czy może muszę spróbować jakichś sterowników z przedziału 9.2-9.5 ?

Sprawdzałem także napięcia na zasilaczu ale sam fakt że to 900W potwór powinien rozwiewać wszelkie wątpliwości. Karta graficzna jaką posiadam to Radeon HD 47800 w funkcji CrossFire. Dwurdzeniowy procesor Intel Pentium E8500 i 4 GB RAM-u. Tak więc może ktoś z was dzielnych forumowiczów może mieć jakiś pomysł. Powiedzcie tylko co tutaj jeszcze dodatkowo umieścić co może ułatwić rozwiązanie problemu. Z góry dziękuję za uwagę i wszelką pomoc. Jednak jeśli tutaj niczego nie wskóram to jeszcze będę próbował na forach gram.pl tudzież samego CD-Projektu. Dziękuję i pozdrawiam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm, ciekawe. Rozumiem, że gra oryginalna (ale chyba nie pisałbyś do CDP w sprawie pirata :happy:?

Mógłbyś dać screena z tego komunikatu, albo jakieś szczegóły, etc? Może się przyda...

Przeinstaluj może DirectX, a stery reinstalowałeś? Może zadziała :)

Bezpośrednie screeny usunąłem ale wygląda tak jak ten

http://img81.imageshack.us/img81/6501/untitled13xb.jpg

Gra oryginalna. Jedyne co wiem to że VPU Recovery to komunikat o resecie akceleratora graficznego czy coś w ten deseń ale nie ma na niego żadnego rozwiązania. Jeśli wyłącze funkcję VPU w CCC to robi się to samo z tym że ekran robi się czarny i już tylko reset kompa pozostaje. DirectX przeinstalowywany był ze 3 razy i tak samo sterowniki jak wspomniałem z 9.7 -> 9.6 -> 9.1 -> 9.7

jestem w dupie za przeproszeniem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Poważnie niektórzy ludzie myślą, że jak napiszą obok łaciny podwórkowej "za przeproszeniem", wszystko jest cacy?

2. Nie przegrzewa się tam nic przypadkiem? Podobny komunikat wyskakiwał u mnie na starym komputerze, w którym chłodzenie karty siadło.

3. Nie sprecyzowałeś tego, kiedy grałeś w inne tytuły. Spróbuj odpalić fc2 i falla3 i powiedz, czy pojawiły się jakiekolwiek problemy, jakieś klatkowanie, migający ekran czy coś w ten deseń, co sugerowałoby problem z grafiką.

4. Zakładam, że wina leży po stronie komputera: swojego czasu spotykałem się z najróżniejszymi błędami ze strony gry, nigdy z czymś takim. Sprawdź, czy nic się nie poluzowało, czy nie wyskoczyła kość. Możliwe też, że gra zwyczajnie nie jest przystosowana do CrossFire: jakby nie patrzeć, konwersja ME na piecyki ociera się o tragedię.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

!! EDIT !!

Drodzy forumowicze. Poprzedniego posta usunąłem jako że pojawiły się nowe fanaberie związane z VPU. Wcześniej pisałem że problem ten przytrafia mi się tylko z ME. Tak więc już nie tylko. Jednak co ciekawe sprawa wygląda tak. Obecnie jestem po formacie systemu. Jednak zanim go zrobiłem posiadałem na kompie Saints Row 2 w wersji takiej o jakiej nie mogę tutaj napisać ;) (spokojnie zaraz wszystko się wyjaśni) w celu przetestowania gry. Jak się okazało gierka śmigała bez żadnych problemów ani nic tak więc postanowiłem zaopatrzyć się w egzemplarz z Media Marktu. I teraz najlepsze. Podczas rozgrywki zaczął wyłączać mi się samoistnie monitor i jedynym sposobem na to był restrat kompa. W takim wypadku postanowiłem zrobić format ku uciesze nie tylko Saints Row 2 ale i Mass Effect'a. Nic bardziej mylnego. Po formacie mam problem VPU Recover i w SR2 i w ME. Przed formatem otworzyłem kompa wyczyściłem i posprawdzałem wszelkie kable i komponenty i wszystko jest na swoim miejscu. -.- help. to jest już bardziej niż irytujące. Beczka piwa dla tego kto w ogóle przeczyta tego posta bo z deczka długi.

Nie możesz tutaj pisać, a piszesz. To, że nie nazywasz rzeczy po imieniu to niczego nie zmienia. Otrzymujesz ostrzeżenie za piractwo.-mateusz(stefan)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem tak samo z Prototype'm (ten VPU Recover), a jak pewnego pięknego dnia postanowiłem odurzyć "wnętrzności" kompa, zauważyłem że na karcie graficznej było jakieś pół cm (dosłownie!) kurzu xD Po wysprzątaniu jakiegoś kilograma syfu włączyłem Prototypa... i Problem z VPU Recover zniknął :D Spróbuj tak :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...