Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

derosdrs

komputer nie chce się włączyć

Polecane posty

Tak jak w temacie, wyjeżdżałem na parę dni więc wyłączyłem listwę zasilającą do której poprzez Back-UPS marki APC podpięte było zasilanie komputera. Gdy wróciłem i włączyłem listwę usłyszałem "pyknięcie" z komputera, poczułem lekki zapach spalenizny i komputer nie chciał się włączyć (pyknięcie było zaraz po włączeniu listwy, a nie gdy próbowałem włączyć komputer). Jako, że czuć było spaleniznę z zasilacza sądzę, że pewnie się spalił ale się nie znam i chciałbym wiedzieć czy jeśli rozkręcę zasilacz to będzie w nim gdzieś wyraźnie widać, że się popsuł? Chyba, że ktoś zna się lepiej i wie, że to na pewno zasilacz i wystarczy kupić nowy, żeby wszystko działało? UPS działa bez problemu.

Zasilacz marki Chieftec model ATX-410-212 ATX12v2.0 410 W stary bo jak cały komputer ma ok. 5, 6 lat

procesor: AMD Athlon 64 3500+

grafika: Galaxy GeForce 6600 GT 128mb

ram: 1024 ramu

płyta główna: Abit AV8 chipset VIA K8T800 pro+VT8237

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobre są jeszcze zasilacze sprzedawane przez firmy: Amacrox, Corsair, Enermax, Silver Power, Tacens, Topower, Fortron (tu trzeba jednak uważać na aukcje na Allegro, gdzie sprzedawane są zasilacze pochodzące z odzysku), niezłe są Chieftec-i, ale miewają problemy z linią +12V. Generalnie dobrze jest przeczytać artykuł (generalnie zenfist.pl jest bardzo dobrym sklepem jeśli chodzi o zasilacze, w ofercie nie mają słabych konstrukcji).

Co do mocy, to zamierzasz rozbudowywać ten zestaw?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, na razie nie planuję rozbudowy (o ile nic oprócz zasilacza się nie spaliło). Czy pod ten zestaw wystarczy 400 W czy na wszelki wypadek zabrać mocniejszy (albo jeszcze słabszy)?

I co mogło spowodować, że nagle po włączeniu prądu (tzn. włączenia listwy) spalił się zasilacz? Bo jakby to się stało przy włączaniu komputera to mógłbym jeszcze zrozumieć ale od samego podłączenia zasilacza z powrotem do prądu?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...