Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Marrio94

Sound Blaster Live! 0220 - komputer nie widzi karty dźwiękowej

Polecane posty

Gość Marrio94

A więc mam taki problem: kiedy chciałem sobie włączyć GTA, wyskoczył mi komunikat "Nie znaleziono karty dźwiękowej". Uruchomiłem ponownie system- nic. Ściągnąłem jakieś sterowniki. Nie chciały się zainstalować, bo... nie znaleziono karty dźwiękowej...

Pamiętam, że kiedyś miałem podobny problem. Wtedy ktoś przyszedł, pokombinował coś w biosie i wszystko działało (mówił coś, że karta dźwiękowa się wyłączyła, a włączyło się cośtam w biosie).

Aha, być może to nieistotne, ale kiedy włączam komputer wyskakuje taka chmurka "Znaleziono nowy sprzęt: kontroler urządzeń audio" (albo coś w tym rodzaju). Wcześniej tego nie było.

Intel Pentium 4 CPU 1.80 GHz

Pamięć: 512 MB RAM

Radeon 9000 128 MB

Karta dźwiękowa w nazwie tematu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli masz zintegrowaną kartę dźwiękową, to musisz ją najpierw wyłączyć w BIOSie i dopiero później instalować tą pod PCI :). Wiem, bo miałem to samo. Dodatkowo mój SB Audigy 2 ZS nie chce działać pod każdym slotem, więc musiałem znaleźć ten odpowiedni.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Marrio94

O, ktoś się odezwał ;)

Tylko wiesz, ja jedyne co robiłem w biosie, to yyy... nic. ;) Więc mógłby ktoś wyjaśnić JAK wyłączyć kartę. Jak włączyć pod PCI (co to jest PCI?!) też nie wiem...

Widać muszę się poduczyć ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Gigabyte jest chyba BIOS Phoenixa, a ja mam Asusa. Ale zaraz sprawdzę jak to się robi u mnie i może to Cię jakoś nakieruje.

EDIT:

U mnie wygląda to tak:

Delete-->Advanced-->Onboard Devices Configuration-->Audio Controler-->Disabled

Spróbuj poszukać właśnie w Onboard Devices Configuration, tam są ustawienia wszystkich zintegrowanych układów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Marrio94

Zrobiłem tak:

Delete-Integrated Peripherals-AC97 Audio [jedyne, w którym było "audio" ;)]- cóż, było "disabled", więc zmieniłem na "auto" . Dźwięku dalej nie ma, za to gry włączają się normalnie, a winamp udaje, że gra ;).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym to zrobił tak-włożyłbym w odpowiedni slot na płycie głównej SB Live, włączył komputer, w BIOSie wyłączył dźwiękówkę zintegrowaną i w Windzie zainstalował stery od Live! z CD z pudełka.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Marrio94

SB jest raczej w odpowiednim slocie, bo wcześniej wszystko normalnie działało.

Jak się zorientowałem, że po przestawieniu na "auto" dźwięku dalej nie ma- ustawiłem z powrotem na "disabled". A stery od SB, te co mam na płycie, są niestety pod Windowsa 2k. A w necie ciężko mi było jakieś znaleźć (problemy z kompem, to jedyna rzecz, w której Google nie pomaga ;]).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Marrio94

Próbowałem instalować- nie działały. A w zgodności z 2k nie próbowałem. I spróbuję najwcześniej o 16, bo brat siedzi teraz na kompie i za nic mnie nie wpuści (jego ukochany metin to kurde działa...) :(

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Marrio94

No tak. Nie mogłem włączyć w trybie zgodności z 2k, bo przecież te stery nie były zainstalowane (były jakieś inne znalezione kiedyś, gdzieś w sieci). A zainstalować nie mogłem, bo nie widzi karty dźwiękowej...

A chmurce znudziło się już wyskakiwanie...

Pff... co ja mam z tym kompem.

Przypomnę jeszcze to, co napisałem w pierwszym poście tematu: kiedyś miałem taki sam problem, ktoś przyszedł, pogrzebał coś w BIOSie i naprawił. Powiedział, że ta karta, którą mam wyłączyła się, a włączyło się coś w BIOSie. Nie wiem, czy chodziło o to co powiedział już org, czy o coś innego. W każdym razie- powiedzcie mi co muszę zrobić w tym BIOSie. Albo znowu będę musiał zawołać tamtego speca ;).

Aha, nie wiem, czy to istotne (w sumie to w regulaminie pisze, że wszystko jest istotne, ale wcześniej o tym zapomniałem), ale odkąd nie ma dźwięku, komputer bardzo polubił PCSpeakera, czy jak to się tam nazywa.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...