Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Matall

Resety komputera

Polecane posty

Witam,mam nastepujacy problem :

Gdy komputer dostaje wiekszego obciazenia,tj. podczas grania lub gdy uruchomionych jest kilka programow (czasem nawet podczas skanowania antywirusowego lub nagrywania muzyki) komputer restartuje sie lub zawiesza.

Wraz z znajomym dokonalismy nastepujacych operacji :

- Czyszczenie kompa,

- Formatowanie dysku i wymiana oprogramowania,

- Wymiana zasilacza,

- Wymiana RAMu.

Zadna z tych rzeczy nie pomogla.

Jaki moze byc powod takiego stanu rzeczy?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podaj pełną konfigurację sprzętową (pełną znaczy dokładne modele zasilacza, płyty głównej, procka, karty graficznej oraz RAM-u). Poza tym wyłącz automatyczny restart po awarii (panel sterowania/system>zaawansowane>uruchamianie i odzyskiwanie>ustawienia, tam odznacz automatyczny restart po awarii), jeśli masz włączony. Być może wtedy pojawi się BSOD, który być może pomoże stwierdzić co jest przyczyną. Jeśli wyskoczy blue screen, to spisz znaki występujące po słowie STOP i daj je tutaj.

Tak ogólnie przyczyn może być kilka, od zasilacza (jeśli jest jakiejś marnej jakości), przez uszkodzoną pamięć, procesor lub płytę główną, lub też zbyt wysoką temperaturę czegoś i pewnie jeszcze parę innych rzeczy, ale najpierw podaj konfigurację i potem będziemy kombinować.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiec tak - komp ma juz 8 lat,wiec sie nei dziwcie ;PP

Procek - AMD Duron 1 GHz magistrala pamieci 100 MHz

Pamiec - 256 SD RAM 133 MHz firmy Seitec

Karta graf - GForce FX 5200 64DDR Interfejsc AGPx8,taktowanie ukladu graficznego 250 MHz

Plyta glowna - Shuttle AK11, Magistrala DEC Alpha EV6 64bit,przepustowosc 1600MB/sec

Zasilacz - CODEGEN 300W model 250 XA1 (podlaczalismy tez inny zasilacz,330W,ale niestety nie wiem jakiej byl firmy i jaki to byl model)

Temperatury sa ok,wg znajomego informatyka.

Znaki po STOP z niebieskiego ekranu,jeszcze cieple ;P :

0x0000008E (0xC0000005, 0x805661F1, 0xF5436C94, 0 x00000000)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakim cudem ten komp wytrzymał 8 lat to ja nie wiem... Najbardziej prawdopodobną przyczyną jest to, że zasilacz nie wyrabia. Codegeny są znane ze swojej awaryjności, z tego że lubią iść z dymem (przeważnie zabierają coś razem z sobą) oraz z tego, że moc na tabliczce znamiononowej jest mocno zawyżona, biorąc pod uwagę jeszcze wiek, to aż dziw, że zasilacz jeszcze nic nie spalił. Nie wykluczyłbym również tego, że zasilacz już coś uszkodził podając złe napięcie. W normalnych warunkach poleciłbym zmianę zasilacza na coś innego, bo stanowi on istotne zagrożenia, ale w tym przypadku nie wiem, czy warto, bo za używany komp podobnej klasy, ale z dobrym zasilaczem wydasz pewnie niewiele więcej niż za sam zasilacz, no i nie wiadomo, czy to zasilacz jest przyczyną.

Sprawdź pamięć programem Memtest86, lub Memtest86+ (linki w moim podpisie).

Poza tym możesz sprawdzić stabilność procka uruchamiając program Prime95 monitorując temperatury (cpu jak i płyty głównej) i napięcia podczas jego pracy, ale przy Codim jest to dosyć ryzykowne.

[edit]

Co do kodu błędu STOP, to może on być wywołany przez parę rzeczy np. jakiegoś wirusa, lub wadliwą pamięć, jeśli wyskoczy jeszcze jeden BSOD, to sprawdź, czy kod błędu jest taki sam oraz jeśli na blue screen-ie będą wymienione jakieś nazwy plików, to je spisz.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli sprawdź pamięci (patrz mój poprzedni post) oraz daj Screena z zakładki Health programu HD Tune.

Co do sprawdzenia zasilacza, to nie uznam go za sprawdzony dopóki nie napiszesz jaki dokładnie był ten zasilacz, który podłączyliście.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czemu ale memtestu nie moge odpalic o.O

asdasdasdasdah.th.png

Tu jest ten screen.

A co do zasilacza nie jestem w stanie ustalic co to bylo. Napewno byl nowy,nie uzywany,i sprawny,po po podlaczeniu do mojego podlaczylismy go do innego,silniejszego kompa.

[edit]

Przed chwila probowalem uruchomic komputer i na ekranie pt "ZAPRASZAMY" zrobil takie (pip) i nie ruszyl dalej,po kilku resetach,i po kilku takich samych sytuacjach,postanowil sie łaskawie uruchomic,ale okazalo sie ze godzina i data zostały zresetowane.

Może bateryjka od BIOSu albo sam BIOS?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam zbliżony problem

Otóż gdy włączam go po czasie nieużywania dłuższym niż 10-15 minut komputer włącza się na około 2 sekundy, potem wyłącza na kolejne 2 i znowu włącza i od tej pory działa normalnie. Co może być przyczyną? Proszę o pomoc, bo komputer jest nowy i trochę mnie martwi obecny stan rzeczy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czym objawia się niemożność uruchomienia Memtest-a? Jeśli mimo, iż płyta jest w napędzie ładuje się Windows, to przeczytaj to co poniżej, jeśli jakoś inaczej, to napisz jak.

Na stronie w Technical Info masz instrukcję jak należy tą płytę wypalić, jeśli to zrobiłeś, to sprawdź w BIOS-ie, czy masz ustawioną poprawną kolejność boot-owania (pierwszy powinien być napęd CD/DVD).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...