Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

aImLeSS

Wywalić dema z płyty

Polecane posty

Jak wiadomo ilość miejsca na płycie DVD jest ograniczona. DVD 9 = jakieś 8,5 Gb (w przybliżeniu).

Z tego nieczęsto ponad połowę zajmują dema...

Po co się pytam ? :| Przyznać się z ręką na sercu, kto ostatnio instalował jakieś demo...

Ja osobiście ŻADNEGO dema nie włączyłem od około 3-4 lat... Może nawet dłużej... (zapewne to zasługa tego, że o takiego czasu gram głównie w CS:S'a - inne gry to jakieś 5-10% czasu)...

Ktoś chce demo ? www.gamershell.com i może sobie ściągnąć... Że dużo zajmuje i będzie się długo ściągało ?

- metoda 1 - kompa zostawić na noc

- metoda 2 - akceleratory pobierania plików, które będą mogły powracać do momentu pobierania tam, gdzie skończyły...

80% ludzi, którzy grają w gry ma dostęp do internetu - i nie jest to internet bezprzewodowy o prędkościach modemowych.

Pozostałe 20% ma kolegów, którzy są w grupie tych 80% ludzi :D

Także prośba. Nie wrzucajcie tych niepotrzebnych dem na płytę, bo szkoda miejsca... Chyba, że chcecie się popisać ile to nie dodaliście w tym numerze dupereli... A to takie demo, a to owakie... Dziękuję, ale na dema nawet nie patrzę (może to też z tego powodu, że 99% gier, które obecnie wychodzą na rynek to gnioty z grafiką w której HDR aż razi, bo obiekty świecą się jak psu nie powiem co... a grywalności to nie ma za grosz - albo ja po prostu wyrosłem z większości gier :P)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cover od CDA sluzyl przede wszystkim do zamieszczania na nim DEM. Tak bylo za dawnych dobrych czasow kiedy o internenecie slyszalo sie jedynie z legend i podan. Mysle wiec, ze dema jesli juz sie ukazuja (ta, demA, raczej demO) to z powodow "sentymentalnych" bo fakt faktem ale jesli ktos ma dostep do neta to nie bedzie czekal miesiaca na wydanie CDA, zeby pograc w demko, ktore po 3-4h moze miec juz u siebie na dysku. Zwlaszcza, ze nie wszystkie (wazniejsze) dema netowe CDA umieszcza na coverze (polityka developerow?).

Mi osobisice dekma na coverze wisza. To co potrzebuje zassam z netu (bo szybciej). A co do marnowania miejsca to te 2g z 8,5gb nie jest jeszcze az taka tragedia. Z reszta co mozna by dac w ich miejsce? Pelniaki i tak ida w pierwszej kolejnosci na cover wiec jak zostaje miejsce to jest dopychane demkami.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może ktos jest ciekaw nowych gier, dlatego chciałby te dema. . .

Ja osobiście jestem na nie.

Po co instalować coś co ma 2gb i jedną misję ?! wejst of tajm -.- \

Gameplay'e są ok . Jak chcę zobaczyć jak się w to gra, o co w tej grze chodzi, włączam gp albo Hypera (taka telewizja) i pacze. \

Dema NIE

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po co instalować coś co ma 2gb i jedną misję ?! wejst of tajm -.- \

Gameplay'e są ok . Jak chcę zobaczyć jak się w to gra, o co w tej grze chodzi, włączam gp albo Hypera (taka telewizja) i pacze. \

Ahahaha. Dobre xD Troche offtopowo bedzie.

Ok, mozna nie lubic dem i ich nie instalowac (bo jedna misja itd.) ale zeby potem pisac, ze zamiast dema woli sie patrzec jak KTOS gra?!?! Nie obejmuje... Jak bedziesz kupowac samochod to kazesz wsiasc sprzedawcy do niego i jezdzic po parkingu a ty sie bedziesz przygladal?? (bo po co samemu testowac skoro to bedzie trwalo tylko parenascie minut...).

Demo po to jest, zeby sprawdzic SAMEMU jak sie gra i czy nam to podchodzi czy nie a czy ktos lubi dema czy woli od razu pelniaki kupowac to juz jego brocha.

Sie usmialem sie xD

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...) Przyznać się z ręką na sercu, kto ostatnio instalował jakieś demo...

Ja. I kląłem jak szewc, gdy się okzałao, że dema SupComa na coverze CDA nie było, M$ poskąpił GPG serwera FTP a z różnych GamersHellów ten przeszło gigabajtowy zip cieknie, jak krew z nosa. I to nie z winy mojego łącza, bo niemal dwukrotnie większe demo RA3 z FTP EA ściągnąłem w czasie wielokrotnie krótszym.

Ja osobiście ŻADNEGO dema nie włączyłem od około 3-4 lat... Może nawet dłużej... (zapewne to zasługa tego, że o takiego czasu gram głównie w CS:S'a - inne gry to jakieś 5-10% czasu)...

Albo zasługa dawno nie robionego upgrade'u ;).

- metoda 1 - kompa zostawić na noc

Nie ma nic fajniejszego, niż szumiące wiatraki - naprawdę, to bardzo pomaga w zasypianiu...

- metoda 2 - akceleratory pobierania plików, które będą mogły powracać do momentu pobierania tam, gdzie skończyły...

Większość darmowych serwerów tego nie obsługuje lub obsługuje przez krótki czas (np. o ile dobrze pamiętam, to na FilePlanet można wznowić przerwane ściąganie najpóźniej po 24 godzinach, po tym czasie nie ma że boli, zaczynaj od zera :verymad: ).

80% ludzi, którzy grają w gry ma dostęp do internetu - i nie jest to internet bezprzewodowy o prędkościach modemowych.

Pozostałe 20% ma kolegów, którzy są w grupie tych 80% ludzi :D

Proszę o link do źródła tych danych statystycznych :P (bo chyba nie nazywa się ono "misiętakwydaje" ;)?).

Proponuję pójść dalej - wywalić cover, zamiast tego niech czytelnicy ściągają sobie pełne wersje ze strony CDA (np. do każdego egzemplarza czasopisma dodać kod, po którego wklepaniu na stronie www CDA można będzie ściągnąć sobie grę). Albo w ogóle zlikwidować fizyczną wersję czasopisma, zamiast tego sprzedawać pdfy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma nic fajniejszego, niż szumiące wiatraki - naprawdę, to bardzo pomaga w zasypianiu...
E tam, niektórzy (na przykład ja) potrafią zasnąć w słuchawkach, słuchając np: Disturbed/Red Hotów/etc. (:

Co do dem - jeżeli znajdzie się coś ciekawego, to oczywiście - zainstaluję. Czekając na Tomb Raider: Legend, cieszyłam się, że dodano demko na cover (ale nie było to dla mnie wielkie zaskoczenie ;P) - mogłam przynajmniej "oswoić" się z grą i zdecydować, czy warto kupować pełną wersję.

A ściąganiem z internetu się nie zadowalam... Mam 3 GB transferu na miesiąc, na dwa komputery... Gdyby doszło do tego ściąganie dem... Neva. Więc, imo, demka powinny zostać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po co instalować coś co ma 2gb i jedną misję ?! wejst of tajm -.- \

Ty, to teraz pełne wersje mają po jednej misji? Nie żartuj proszę, od kiedy demo waży całe 2 GB? No chyba, że to przez ten cholerny postęp. Kiedyś demo ważyło max. 500 MB, a niedługo będzie po 100 GB.

Ktoś chce demo ? www.gamershell.com i może sobie ściągnąć...

Przypadkiem nie pracujesz w reklamie? Okropecznie mnie ten slogan zachęcił.

A teraz podsumowanie. Jeśli redakcja miała by do umieszczenia coś ciekawego na coverze, to nie sądzisz, iż by zrobiła to tym samym nie dodając dem i innych bajerów?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JA jestem za tym by dema zostały a ty myślisze że jak wywalą jedno demo (bo ostatnio na numer jest tylko JEDNO demo)to oczekujesz że w zamian wrzucą ci pełna wersję to sie możesz przeliczyć.I właśnie jak wrzucać dema to tylko te 2 gb bo takie ściągają sie dość długo.I weż pod uwagę że nie kazdy ma superszybkiego neta i jak maja jeszcze bezprzewodowy w wiekszości przypadków są limity ściągania więc szkoda mu marnować prawie całęgo limitu na ściągnięcie demka.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wywalić dema... ehhh :/ Może pełne też, bo przecież "nikt" ich nie instaluje.

Po pierwsze: Jak zaznaczono ileś postów wcześniej nie każdy ma internet w domu.

Po drugie: Jak już ktoś ma "superszybki" internet to zwykle ma limit miesięczny pobierania, po którego przekroczeniu są mu albo naliczane paskudne opłaty, albo obcinana szybkość transferu

Po trzecie: W niektórych przypadkach nie można zostawić komputera włączonego na noc, bo stoi w nie naszym pokoju.

Po czwarte: Pierwsza lepsza awaria neta, chwilowy skok napięcia-i lecisz od nowa(a było już 90% :klnie: )

Po piąte: jeśli szukasz jakiejś dobrej gry z danego gatunku, to przerzucasz większą ilość dem niż jedno-dwa. A kiedy wtedy je pobrać z neta?

Po szóste: To, że ktoś nie gra w dema z płyt z CDA, to nie znaczy, że nikt tak nie robi.

A tak kupujemy sobie nasze ulubione pismo, do którego dodane są wyselekcjonowane, najbardziej wartościowe w mniemaniu redakcji dema, i nie musimy poświęcać cennego czasu na ich szukanie. A że najczęściej oprócz tego dostajemy w miarę obiektywną recenzję(tudzież zapowiedź) owej gry, to niewątpliwie duża zaleta.

Oczywiście, jeśli będzie jakaś naprawdę duża, ważna rzecz na płycie(tj. jakaś objętościowo duża) to można zrezygnować z dem. Ale nie ot tak sobie...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A pomyślcie z technicznego punktu widzenia... CDA kozstuje 15 zł głównie dlatego, że wykupiło licencje od producentów gier (to i tak te 15 zł to strasznieeee mało). Jak redakcja zrezygnuje z dem i wypełni tą lukę pełnymi wersjami to gazeta będzie kosztowała więcej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem całej afery z demami z dwóch powodów:

Primo: Dema są tylko dodatkiem i jako takie świetnie spełniają swoją funkcję. Nikt nie robi z nich głównego dania płyty, jeśli jest dużo pełniaków, to ich zwyczajnie nie ma.

I stąd Secundo: lepiej zostawić puste miejsce na płycie, czy morze wrzucić jakieś ciekawe demko ( które - jak to jest wyjaśnione w poście ToxicNomada - na pewno znajdzie odbiorców ) ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

EHHH . . . Te 2gb demka zagracają płytkę. Dla mnie zdecydowanie się nie opłaca instalować i zagracać dysk, jak i tak po 10minutach odinstaluje.

:rolleyes: Z tym, że nikt w pełniaki na płycie nie gra to bzdury. Masz w swojej kolekcji np. takie SBK ? Raczej nie. Traktuję pełniaki na coverze jako takie uzupełnianie mojej kolekcji gier :whistling: .

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja uważam, że dema gier powinny zostać, w końcu nie każdy ma dostęp do internetu, aby zaśsać wersję demonstracyjną. Poza tym ja ostatnio w dema nie pogrywam, ale lubię czasem rzucić okiem na takie wersje. W dodatku zagranie w demo skłania do zakupu, ja ostatnio pocinałem w demo Wiedźmina z Gazety Wyborczej i dwie godziny przekonało mnie, że warto nabyć ten tytuł. A że dema robią się coraz większe to efekt ewolucji, mam tylko nadzieję, że za jakiś czas zostanie dodanie do CDA dodatkowa płyta DVD, wtedy będzie można umieszczać więcej dem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co złego jest w demkach na coverze, huh? Przeca to jest spore ułatwienie dla tych, którzy nie mają ultrazajedwabistego transferu (vide ja), a chcą sprawdzić, czy gra da radę się odpalić na ich komputerze. Dzięki temu pozbyłem się złudzeń, że pogram w Crysisa. Normalnie dema bym nie zassał, bo zajmuje zbyt dużo miejsca. Podobnie demo UT3 - przekonałem się że mogę go odpalić nawet na średnich detalach, co zaowocowało kupnem pełniaka.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja uważam, że dema są przydatne. Można zobaczyć czy gra odpali na kompie i co najważniejsze, czy nam się podoba. Często kupuję konkurencyjne pisma dla możliwości obaczenia demek. Ściąganie ich jest uciążliwe. Jestem ZA demami.

PS

Myślę, że temat niezbyt rozsądny. Wersji demonstracyjnych jest ostatnio bardzo mało na coverze... :dry:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po co się pytam ? :| Przyznać się z ręką na sercu, kto ostatnio instalował jakieś demo...

Ja osobiście ŻADNEGO dema nie włączyłem od około 3-4 lat... Może nawet dłużej... (zapewne to zasługa tego, że o takiego czasu gram głównie w CS:S'a - inne gry to jakieś 5-10% czasu)...

Też pytanie. To, że ty nie instalowałeś żadnego dema, nie znaczy że inni czetelnicy nie instalowali. Ale jak ty mówisz, że ty nie instalujesz, to przecież niepotrzebne te dema są, bo ty tak mówisz, tak? Ehhh... założe sie, że jest wielu czytelników, którzy isnatlują częściej dema, niż nawet same pełniaki...

Ktoś chce demo ? www.gamershell.com i może sobie ściągnąć... Że dużo zajmuje i będzie się długo ściągało ?

- metoda 1 - kompa zostawić na noc

- metoda 2 - akceleratory pobierania plików, które będą mogły powracać do momentu pobierania :happy:tam, gdzie skończyły...

Jest to pewnym sposobem, ale tak jak napisałeś - często może sie zdarzyć, że ktoś ma bardzo wolnego neta i w ogóle nie będzie mógł tego ściągnąć, bo np. czekanie 20 godzin jest przesadą. Dlatego demka na coverze są ważnym elementem i niech zostaną. Jest to ratunek dla leniów i dla ludzi z nieodpowiednim do ściągania netem... :wink:

Dziękuję, ale na dema nawet nie patrzę (może to też z tego powodu, że 99% gier, które obecnie wychodzą na rynek to gnioty z grafiką w której HDR aż razi, bo obiekty świecą się jak psu nie powiem co... a grywalności to nie ma za grosz - albo ja po prostu wyrosłem z większości gier :P)

He? Może trzeba zrobić sobie ugrpade kompa i grafika będzie lepsza, co? A tak w ogóle, to grafika nie jest najważniejsza, chyba że należysz do tych 89% graczy... :happy: Grywalności większość nie ma za grosz? To chyba nie grałeś w dobre gry, albo właśnie tak jak powiedziałem wyrosłeś z nich...

Pozostałe 20% ma kolegów, którzy są w grupie tych 80% ludzi :D

Proszę o link do źródła tych danych statystycznych :P (bo chyba nie nazywa się ono "misiętakwydaje" ;)?).

Ja ci mniejwięcej przedstawie dane statystyczne. W każdym razie 80% ludzi nie ma neta. Jakiś tam czas temu czytałem, że niecałe 17 mln polaków ma neta, czyli około połowa. I... 80% ludzi w wieku od 15 (?) lat do 24 (?) ma neta. :)

Proponuję pójść dalej - wywalić cover, zamiast tego niech czytelnicy ściągają sobie pełne wersje ze strony CDA (np. do każdego egzemplarza czasopisma dodać kod, po którego wklepaniu na stronie www CDA można będzie ściągnąć sobie grę). Albo w ogóle zlikwidować fizyczną wersję czasopisma, zamiast tego sprzedawać pdfy.

Pomysł poprostu świetny. Jestem jak najbardziej za! xD

[...] mam tylko nadzieję, że za jakiś czas zostanie dodanie do CDA dodatkowa płyta DVD, wtedy będzie można umieszczać więcej dem.

Druga płyta i to specjalnie na dema? Nieee. Ten pomysł jest głupi i na pewno nie wypali. Cena pisma, by wtedy wzrosła i w ogóle...

Moje zdanie jest takie, że wywalanie dem z pisma jest stanowczo bezsensownym i zbędnym pomysłem. Po co je wywalać, przecież nikomu nie przeszkadzają (No prawie :wink:) Gdyby je wywalić, to co niby zamiast nich dać? Dodatkowy pełniak? Nie. Nie, ponieważ pełniaków jest tyle, ile uważa redakcja i tyle, na ile ich stać. Więc co niby miałoby być zamiast dema? Coś na siłe? To już lepiej demo jakiegoś hitu, by sprawdzić czy gra naprawde jest dobra. Jeden pełniak jakiegoś takiego hitu, czy bardzo oczekiwanej gry na coverku w zupełności według mnie wystarcza + ew. kilka dem jakiś innych 'mniej ważnych' gier.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam wolę jak dema są na płytce, często do nich zaglądam i wydaje mi się, że nie tylko ja. Chyba nie muszę mówić czemu... zresztą argument, "że zajmują za dużo miejsca na płytce" wydaje mi się z palca wyssany. Przecież i tak na płytce ląduje zwylke ok. 4 gier. Mało? To że się zwolni miejsce, nie będzie wcale oznaczać tego, że będzie dodana kolejna gierka-a jak będzie- cena pisma się podniesie. Pewnie zamiast tego bd jakieś dodatkowe MP3, może jakieś filmiki, ale kolejne gry- nie sądzę. Uważam, że ten temat to totalna pomyłka i mogę się założyć, że duża większość czytelników ma na tyle dobre kompy, żeby ich interesowały wychodzące gry i to, czy chcą je kupić- a tym samym zobaczenie ich w akcji(czyli odpalenie dem) i uznanie, czy warto wydać na nie pieniądze, czy nie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...