Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Lord Nargogh

Settlers 2 GOLD, jak uruchomić na win Vista 32bit?

Polecane posty

Próbowałem z tym DOSBoxem coś wskórać, i wiem że za cholerę nie potrafię tego obsłużyć. Probowałem czytać readme, wpisywalem to intro, dowiedzialem się coś o mountach, ale jak robię mount i podaję lokalizację pliku z grą to wyświetla się komunikat że "directory (lokalizacja) doesn't exist".

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak DOSa w ogóle nie znasz, to najlepiej wybierz sobie jakiegoś frontenda (na stronie DB jest ich od groma), bo jednak poruszanie się w DOSie po strukturze katalogów i przeglądanie ich zawartości jest "nieco" uciążliwe. Jak masz jakieś doświadczenia z Linuxa (wiersz poleceń), to może okazać się pomoce (w Linuxach chyba nawet istnieje alias dir do polecenia ls, czyli odpowiednika DOSowego dir-a).

Niestety, w kwestii wyboru frontenda Ci nie pomogę, bo ja korzystam z komba DOSBox + Norton Commander :).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Postanowiłem dziś pograć sobie w kultową gierkę Settlers II. Problem w tym, że mam Vistę. Czyli problem tutaj opisywany.

Dzięki wskazówkom z tej strony udało mi się to zrobić:

1. Ściągnąłem sobie gierkę ze strony www.stare-gry.com/44-settlers-2-gold-edition

2. Wrzuciłem rozpakowane pliki na dysk "bardzo nisko" do folderu o krótkiej nazwie (np.: C:/sg2/ (w moim przypadku) lub D:/sg2/, E:/sg2/ itp.)

3. Ściągnąłem DOSBoxa (www.dosbox.com/download.php?main=1)

4. Zainstalowałem i uruchomiłem ze skrótu utworzonego na pulpicie.

5. Zamontowałem folder z gierką: przy pomocy polecenia MOUNT (na podstawie dokumentacji polecenia Mount z DOSBoxa www.dosbox.com/wiki/MOUNT)

W tym miejscu głowiłem się chwilę ponieważ nie mogłem wpisać znaku "\" ale przecież pod windowsem można używać "/". Podobnie problem był z ":", ale można go wpisać używając lewego klawisza [shift]. W sumie w moim przypadku użyłem trzech komend żeby uruchomić gierkę Settlers II:

>MOUNT c c:/sg2

Zmieniamy miejsce (dysk):

>c:

Niekoniecznie, żeby pooglądać co mamy w folderze, wpisujemy:

>dir

Gdy to jest folder z rozpakowaną gierką uruchamiamy:

>s2.exe

Nie wiem, czy ktoś jeszcze będzie chciał sobie pograć S2 ale może te wskazówki komuś się jeszcze przydadzą:)

Pozdrawiam. Enjoy! (ja teraz wracam do gry)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...