Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

maksio5

komputer nie odpala

Polecane posty

a wiec tak, komp lezal podlaczony do zasilania ladne pol roku. Dzisiaj go odpalilem, a tu nic. Lampka na plycie sie swiecila, ale nie odpalam. Wcisnolem z raz czy dwa jescze, myslac ze moze wlacznik sie zuzyl ale dalej nic. Zauwazylem takze niepokojacy swad z wnetrza zasilacza....ale ku mojemu zdziwieniu, dopiero po kilku sekundach samoczynnie ruszyly wiatraczki...tylko po to aby znowu sie wylaczyc, powtarzajac proces ze dwa razy. Wylaczylem zasilanie i wlaczylem od nowa, podobna sytuacja tylko ze tym razem sie nie wylaczylo, ale tyle, jedynie wiatraczki i dioda dysku, brak nawet reakcji BIOS'a. Pomyslalem ze moze problem z kabelkami, wiec wszystko posprawdzalem i okolo 10 minut pozniej zauwazylem ze przy wlaczaniu zasilania (chyba) przechodzi iskra przy wejsciu do karty siecowej (na plytce glownej) oraz USB. Przeczyscilem powietrzem i pendzelkiem, przedmuchalem zasilacz, ale teraz jak tylko sie wlaczy zasilanie (czy to na zasilaczu, czy nawet wetknie wtyczke, niewazne czy zasilacz wlaczony czy nie), wyraznie slychac dzwieki zwarcia z wnetrza jego.

Zakladam ze po prostu cos sie spalio w zasilaczu...no ale czy wtedy by lampa na plycie sie palila oraz czy nastapily by te dziwne odpalenia bez ladowania BIOS'a? Czy moze bylo cos mniej powaznego, co tylko pogorszylem?

JEzeli faktycznie zasilacz, to czy warto ryzykowac podlaczenie innego (zwazajac na mozliwe iskry wczesniej wymienione), oraz co sie stanie jezeli zasilacz bedzie zbyt slaby?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakładasz że coś się spaliło? Na moje na pewno jest coś spalone. Ja gdy miałem spaloną stacje CD rom i podłączoną (nie wiedziałem że jest spalona) Wszystko się niby włanczało, ale wciąż był czarny ekran. Zazwyczaj gdy coś jest spalone, jest na powierzchni czarne, także zobacz może coś wylookasz

A mój kolega ma spalone jedno USB, i gdy tam coś podłączy, dzieje się tak jak u ciebie, tylko że wtedy u niego może coś kopnąć xd.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...