Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

mostostal

Oc AMD Phenom X2 550

Polecane posty

Zachęcony pozytywną recenzją w Cd-A zakupiłem owy procesor,jako że jest to BE chciałem skorzystać z możliwości OC i tu pojawia się problem. Przestawiałem mnożnik co 0,5 aż doszedłem do 18,5(3,7 ghz), gdzie komputer po 1-2 minutach w orthosie po prostu się wyłącza , co dziwniejsze 3d mark 06 cały test zrobił normalnie.Warto podkreślić że po każdym podkręceniu testuje raz 3d markiem(10 min testu) i orthosem (15 min testu) i wszelkie poprzednie częstotliwości były stabilne,co jeszcze dziwniejsze temperatury na miernikach są bardzo porządne max. 54 stopnie w stresie.

Tu obrazek z Cpu-z(na częstotliwości która sprawia problemy)

cpuzu.th.png

Mój sprzęt :

Procek : Amd Phenom X2 550

Płyta gł :GA-MA790XT-UD4P

Zasilacz: Chieftec 550 W

Ram: KIngston 2x1 Gb (1333Mhz)

OC:Win xp sp3

Chłodzenie na cpu AC Freezer 64 pro

Pasta:Zalman ZM-Stg1

I teraz moje przypuszczenia, choć mam małe doświadczenie w OC albo muszę podnieść napięcie na cpu albo mostek północny ten kolo cpu dość mocno się grzeje a nie ma tam miernika i dlatego samoistnie się resetuje ?

Z góry dzięki za pomoc i pozdro :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podnoś stopniowo napięcie o najmniejszą możliwą wartość i sprawdzaj, najlepiej odpal 3 razy orthosa i w kolgacji ustaw na kazdy rdzen po 1 orthosie i 1 orthos na oba.

Do tego daj screeny i nie na rs'a bo raczej nikt nie bedzie pobieral screenow/notatek.

Co do NB, napięcie na 1.3 i 2.4Ghz (albo 1.2 na 2200Mhz) - w tedy uzyskasz wyzsza wydajność platformy. HT tez mozesz podnieśc ale tutaj różnie bywa z napięciami, próbuj

: )

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...