Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Malthan

Zmiana dysku twardego na wiekszy

Polecane posty

Kupiłem nowy dysk twardy wewnętrzy - Seagate 1 TB Barracuda 7200.12. Obecnie mam 2x Segate 320GB, myslalem ze ten nowy pdolacze jako trzeci dysk, ale okazalo sie, ze bedzie to trudne, wiec postanowilem wymienic jeden z obecnych dyskow na nowy.

Poniewaz system (Windows XP pro) jest zainstalowany na jednym dysku, a na drugim sa glownie pliki multimedialne i gry pomyslalem, ze skopiuje jego zawartosc na nowy, wiekszy dysk. Na nowym dysku chce rowniez zainstalowac Windows 7 jako drugi system operacyjny.

Zastanawiam sie teraz, jak dokonac przenosin - czy jezeli po prostu skopiuje zawartosc starego dysku na dysk zewnetrzny, a nastepnie w jego miejsce podlacze nowy i zrobie na nim partycje o takich samych oznaczeniach jak stare, ale wiekszym rozmiarze i po prostu skopiuje pliki ze starego dysku, to rejestr Windows to zaakceptuje i programy beda dzialac? Sciezki do programow zostana takie same, wiec chyba powinno zadzialac, ale pewnosci nie mam.

Ma ktos doswiadczenia z przenoszeniem dysku, na ktorym nie stoi system, na wiekszy?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz skopiować pliki z dysku z multimediami to nie powinno być większych problemów. Gorzej by było, gdybyś chciał skopiować dysk z systemem. Musisz tylko uważać, żeby skopiować wszystkie ukryte i systemowe pliki, w sumie to najwygodniej chyba sklonować dysk. Najlepsze do tego celu są programy Norton Ghost oraz Acronis True Image, niestety jednak są dosyć drogie, ale na Twoje szczęście masz dyski Seagate, więc możesz użyć oprogramowania DiscWizard, które w sumie jest kopią Acronis-a, tylko z ograniczeniami, że może być wykorzystywane tylko dla dysków Seagate lub Maxtor. Ewentualnie możesz poszukać jakichś innych darmowych rozwiązań. By wszystko przebiegało bez problemów, to najlepiej by było, gdyby partycja na którą będziesz kopiował była nie mniejsza niż ta, z której zamierzasz kopiować.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm, może być problem ze skopiowaniem folderu "System Volume Information", ale poza tym problemów z działaniem programów nie będzie (pod warunkiem, że docelowo partycja na nowym dysku dostanie taką samą literę, jaką miała ta na starym - ale to jest do skorygowania w windowsowym "Zarządzaniu dyskami").

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja pierdziele co ty trzymasz na tych dyskach że ci 640 GB nie starczało proponuję muzykę/filmy/dokumenty przerzucić a resztę sformatować i zainstalować na nowo windows xp i 7 na tym nowym dysku (jest szybszy od tych dwóch) i 1 TB jako główny (sata1) a te dwa podłącz podrzędnie sata2 i satae1(to jest wejście dla napędów)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W koncu na wszelki wypadek sprawe rozwiazalem tak, ze te nieliczne aplikacje zainstalowane na odlaczanym dysku przenioslem programem Application Mover, udalo sie je jakos upchnac.

@sayo300 - obecny XP zostaje na starym dysku a na nowym juz mam zainstalowana 7 bo planuje sie przesiasc, wole miec systemy na roznych dyskach ze wzgledu na bezpieczenstwo - jak jeden dysk padnie to i tak mam od reki w pelni dzialajacy system. A dopoki w pelni nie skonfiguruje 7 to jednak wole miec sprawny system, na odtworzenie po formacie wszystkich potrzebnych rzeczy zeszla by mi masa czasu, ktorego nie widze sensu marnowac skoro moge zostawic system w spokoju.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bootloader można jeszcze odtworzyć, nie jest to może tak proste jak w przypadku XP-ka, ale nie jest też jakieś mega trudne, w sumie może nawet teraz nagrać bootloader na dysk z Windows 7 (jeśli dobrze pamiętam, to za pomocą Vista Boot PRO można coś takiego zrobić).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...