Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

kanarek15

Wentylatory Wciągające

Polecane posty

Witam,

Chciałem kupić 2 wentylatory wciągające i 2 wyciągające powietrze,

ale gość w sklepie powiedział że nie ma takich, że wszystkie wyciągają to prawda??

bo jakoś z przodu obudowy czuje pod ręką że wciąga i jest zimne.

Jak taki wciągający się nazywa czy jak go mam znaleźć, czy jakoś po prostu się przestawia kierunek wiatraka?

I drugie pytanie, czy takie coś ma sens?

W obudowie Cooler Master 590 OBRAZEK

Po lewej dać 2 wciągające, a u góry wyciągające czy lepiej wszędzie dać co wyciągają?

--

trochę tu namieszałem, ale się spieszyłem :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrób na dole wtłaczające (wciągające), a u góry wyciągające (ciepłe powietrze jest lżejsze, więc jest w górnej części obudowy).

Na zdjęciu poniżej masz różne schematy chłodzenia powietrznego i temperatury:

d3ef93f411ccf850m.jpg

Na samym dole masz polecaną opcję "balanced" czyli wciągające z boku na dole i z przodu, a wyciągające na górze i na górze z tyłu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie ja chce zrobić 2 po lewej stronie wciągające i 2 wyciągające na górze, a na dole nic.. czy na dole coś daje?, są ale pod zasilaczem więc tam wiatraka nie wcisne.

Wczoraj zdjąłem obudowe postawiłem wiatrak, dmuchało na płyte głowne i karte graficzne i temperatura była w miare 52 stopnie, a bez jest 59.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętaj, że burdel w obudowie zawsze przekłada się na gorszą wentylację (czyli de facto wyższym temperaturom). Taśmy HDD możesz delikatnie schować za płytę główną, resztę kabli też jakoś sensowniej :).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

takie coś to tylko na byle jakich zasilaczach chociaż i na takich o to Ciężko.ja na szefie 500w zamontowałem 8 wentyli i nic mu niema a twój zasilacz wygląda w miraę porządnie ale podaj jego nazwę i dokładną specyfikację albo link do takiego samego

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...