Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

MrYasiuPL

Wiedźmin: Oryginalny Dysk

Polecane posty

Cześć.

Na początku powiem, że mój Wiedźmin jest naprawdę oryginalny (mogę dać nawet zdjęcie). Nie mówię, że jestem pod tym względem święty ale kupiłem wiedźmina. To było gdzieś miesiąc po premierze, wszystko działało idealnie ale przestałem w pewnym momencie grać. Teraz chciałęm do niego wrócić i... mimo, że nie miałem go już na kompie, instalator twierdził inaczej. Jako miejsce pobytu Wiedźmina pokazywał dysk którego nie było już na moim kompie bo przełożyłem go do drugiego. Musiałem klikać cały czas "ignoruj", aż wreszcie po kilkuset klinięciach "usunęło się" wszystko". Po zainstalowaniu już się cieszyłem, wkłądam płytę i chcę go odpalić... i co? I wyskakuje mi komunikat: "Proszę włożyć oryginalne DVD z grą.". Poczytałem w necie i problem ten pojawiał się. Tyle, że na pirackich kopiach. A jak już pisałem na początku jest to oryginał (żeby chociaż kupiony na allegro, ale nie! wzięty ze sklepowej półki...).

Sprawdziłem dokładnie płytę, nie jest porysowana i umyłem ją na wszelki wypadek. Nic nie zmieniło. Nie wiem czy to ważne, ale miesiąc temu Wiedźmina wogóle nie mogłem zainstalować. Miałem popsutą nagrywarkę i myślałem, że to jej wina. Ale jak teraz widać, nie jej. Pozatym nie działał autorun.

Hmm... i co teraz? Mam oddać paczuszkę do sklepu i wymienić na nową? Czy wogóle mogę to jeszcze zrobić? Mam zarejestrowane konto z kodem Wiedźmina, mam też go w liście kupionych gier na gram.pl...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może spróbuj jakimś tworem typu "no-cd", scrackować grę (z tego co słyszałem to chyba nie jest jakieś przestępstwo, crackować oryginalną grę...)?

Jeśli nie pomoże to zreinstalluj, choć nie wiem czy pomoże. Ogólnie doradziłbym czyszczenie rejestru ale skoro grę masz na nowym dysku, to chyba nie ma sensu...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do problemu z instalacją (a mogę się założyć, że ten sam czynnik powoduje problemy z "włóż płytę") to prawdopodobnie w rejestrze masz pozostałości po wiedźminie. Musisz odinstalować Wiedźmina i przeczyścić dokładnie rejestr, żeby nie pozostawić żadnych pozostałości po nim.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też mam problem z wiedzminem. Mam oryginalnego wiedzmina i oryginalny update box (samo rozszerzenie bez gry). I problem jest taki. Jak kiedyś wszystko było git, to wczoraj gdy znów postanowiłem zagrać po małej przerwie mam problem z instalacją. Podstawkę jakoś zainstalowałem (pomimo że były 3 próby przez jakiś błąd*), ale rozszerzenia nie mogę zainstalować bo wciąż wyskakuje taki błąd.

beztytuuloo.jpg

Sprawdzałem czy nie są porysowane obie płytki skanowałem je w nero czy nie ma błędów i drobnych uszkodzeń, a rozszerzenie zgrałem na dysk, lecz nawet instalacja z dysku miała ten błąd. Na domiar złego oba egzęplarze kupiłem dość dawno, i nie rejestrowałem ich na "gram.pl". Co teraz, oryginałki trzymać w szafie na dowód oryginalnośći a wiedzmina EE** pobrać z sieci ? (przy posiadaniu oryginału to chyba nie piractwo)

*podobny do tego na obrazku tylko inny składnik

**Enchanted Edition

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja postanowiłem dzisiaj zainstalować Wieśka na laptopie ojca. Instalacja przebiegła bez problemu, jednak pojawił się problem z oryginalnością płyty. Jak wiadomo, jest ona oryginalna (ktoś nie wierzy w uczciwość Nicka? ;>), jednak problem nadal jest nie rozwiązany. Usunąłem Daemona, wyłączyłem nawet antyvira, jednak problem pozostał. Jeśli chodzi o specyfikacje, to laptopem jest nowy Lenovo z win 8. Co zrobić z tym fantem?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm, a kojarzysz, jakiego zabezpieczenia używa Wiedźmin? Jak to Safedisc bądź Securom, to MS zablokował te zabezpieczenia w którymś update do Windows Vista/7/8. Da się to odkręcić >klik<, jedynie posiadacze 10-ki są w, eee, "ciężkiej sytuacji". No chyba, że masz grę upatchowaną, to wtedy na pewno nie to, bo któryś patch do Wiedźmina usunął zabezpieczenie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...