Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Patryk13

Nokia 5800

Polecane posty

Niedługo kończy mi się umowa w erze no i w związku z tym zamierzam rozwiązać ją i przejść do sieci play [ taka mała intryga hyhyhy :ninja::chytry: . Tam sobie upatrzyłem Nokię 5800 , oglądałem , czytałem recenzję i stwierdziłem że jest to dobry a nawet bardzo telefon , ale jeszcze chcę usłyszeć opinię samych użytkowników choć innych opinie mile widziane :happy:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to się wypowiem jako bardzo zadowolony użytkownik o lepszy telefon w swojej cenie jest ciężko ładnie gra zdjęcia ładne dotyk działa dobrze ogółem telefon jest wypasiony(regulamin nie pozwala na inne z formułowanie)możesz śmiało brać nokia o wszystko zadbała

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega z klasy ma tą nokię i dosyć łatwo się przyzwyczaić do dotykowego ekranu, chociaż ja wolę mieć klawiaturkę normalną ^^

A z tego co widziałem to smsy dosyć szybko pisze, a nie miał przedtem żadnego fona z dotykowym ekranem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta Nokia jest super :) Bo:

- przy małym użytkowaniu bateria trzyma tydzień

- ma najwyższą w swej klasie rozdzielczość ekranu (640x320)

- ma akcelerometr, który pozwala np. strerować grami przechylając telefon

- ma fajny aparat z lampą błyskową, którą można przerobić na zajefajnie świecącą latarkę wgrywając odpowiedni program

- jest bardzo wytrzymała, przeżyła parę upadków i zalanie alkoholem 40% :)

- najlepsza jakość muzyki z telefonu jaką słyszałem

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z #up

Telefon posiadam już dobry miesiąc i jak na razie jedyna wada którą dostrzegłem to brak kinetycznego przewijania (przewijania listy w menu przechylając telefon), jednak sądzę że w którymś z kolei update FW opcja w końcu się pojawi.

Z plusów to z pewnością dość dobra bateria - telefon używam intensywnie około 3h dziennie i te 3-4 dni mogę pociągnąć.

-Ekranik jest bardzo dobry, ponieważ nie ma jakichkolwiek rys, a NIE używam folii.

-Rozdzielczość jest idealna - filmy ogląda się naprawdę fajnie, jedyną chyba wadą jest to, że nie odtwarza DivX/XviD, więc wszelkie filmy trzeba konwertować do .mp4 lub .3gp (z .rmvb daje jakoś radę, ale jakość nie powala)

-Jeśli chodzi o głośniczki wbudowane są po prostu genialne! Powiem wręcz, że dorównują niektórym głośnikom komputerowym. ;)

-Interfejs touch działa dobrze, czułość ma świetną, dotąd w żadnym innym telefonie oprócz iPhone'a się z taką nie spotkałem.

-Aparat nie powala, ale nie jest też zły. Taki standardzik :)

-Dzwonienie praktycznie nie różni się od zwykłych telefonów, czyli trzyma poziom.

Inaczej jest z SMSami - tutaj niestety minus. OK, jest klawiatura QWERTY, tylko że starając się pisać na niej szybko, robi się masę błędów. Jeśli nie przeszkadza ci powolne, staranne ale za to wygodne pisanie - proszę bardzo. Ale gdy chcesz szybciutko wysłać krótkiego SMSa to nie ma bata - tylko alfanumeryczna. MiniQWERTY (nie)sprawdza się tylko gdy używamy rysika, a pismo ręczne to tylko ciekawy bajer - nie sądze, aby ktoś naprawdę z niego korzystał. A napewno standardowym rysikiem, który jest po prostu niewygodny.

-Wykończenie, na które prawie każdy recenzent narzeka, wcale NIE jest złe - to plastiki z innych XM'ek.

Jednak trzeba przyznać że jest to zaniedbanie ze strony Nokii - telefon o takiej cenie powinien być wykonany z metali, lub chociaż tworzyw imitujących metal.

Podsumowując - jeśli kupisz ten telefon, napewno nie będziesz rozczarowany. Aplikacji jest całkiem sporo, a przecież źródła udostępniono całkiem niedawno. No i teraz weszła na rynek N97 na którą aplikacje będą praktycznie w 99% zgodne z 5800XM. Takie moje zdanie.

Jeśli miałbym oceniać - 9/10 (dla porównania - iPhone 3G też dałbym 9/10, LG KU990 (Viewty) - 6/10, a Samsungowi Omnia - 7+/10. O Avili nie wspomnę - toto ledwo miało by tą "4")

Telefon warty swojej ceny! ;)

#Gofer

Tiaa.. tylko oglądanie takiego filmu 700x300 z płynnością nie ma nic wspólnego.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak. Mój starszy ma Iphona i bawiłem się nim naprawdę dużo. Kumpel ma 5800 - również bawiłem się nią sporą ilość czasu. I wyciągnąłem pewne wnioski.

- Jeżeli chodzi o działanie ekranu dotykowego to Nokia pozostaje daleko w tyle - tak świetnego ekranu dotykowego co w Iphonie nie ma nigdzie indziej.

- Nokia jest dużo grubsza, choć węższa.

- głośniczki grają podobnie, choć ten w Nokii gra chyba nieco lepiej,

- obydwa fony mają akcelerator ruchu - fajny bajer jeżeli gramy w gry.

- aparat w Noki jest lepszy (porównuję do Iphone 2G)

- smsy wygodniej pisze się na Iphone

- jakość rozmów w obu przypadkach jest podobna - jest ok

- wygoda obsługi: obydwa telefony obsługuje się wygodnie, ale Iphone jest lepszy pod względem dotykowego ekranu. Zresztą bardziej podoba mi się wymiary wyświetlacza Iphona - jest szerszy, przez co wygodniejszy w obsłudze.

Podsumowanie:

Ja osobiście wybrał bym telefon spod znaku nadgryzionego jabłka. Lepszy wyświetlacz (zarówno pod względem funkcji dotykowych, jak i wymiarów), więcej ciekawych gier, wygodniejsze (przynajmniej for me) menu. Do tego świetny wygląd.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...