Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Kikoks

Programy na płytach CD-a

Polecane posty

Nie wiem czy już był taki temat(jak był proszę o usunięcie tego :) )

To tak, często zdarza mi się że potrzebuje jakiegoś programu, i muszę szukać w internecie albo na płytach(zazwyczaj program graficzny). Może by tak dać co jakiś czas na płytę jakieś programy? Nie wiem czy to jest taki genialny pomysł, ale myślę że nie tylko mi pomogło by to troszeczkę. Także czekam na odpowiedź :happy:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że miejsce na płytce jest dość ograniczone. Jeżeli miałoby się to obejść kosztem dema, trailerów, gameplay'ów, bądź któregoś z działów na płytce, to nie jestem za tym pomysłem. Od takich rzeczy jest choćby niezbędnik lub po prostu internet. Jestem sceptycznie nastawiony na ten pomysł.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja także jestem na nie, gdyż jak to Fiszu90 napisał gazet z programami jest bardzo dużo, wystarczy się rozejrzeć :P

Już wolę dodatkowy gameplay/trailer/edytor niż jakiś program użytkowy, który można bez problemu ściągnąć z neta. Ogrom stron jest legalnymi plikami w Internecie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem stanowczo na NIE. Jeżeli miałby być jakiś program kosztem gameplay'a, trailera, dema, jakiegoś działu itd. to tym bardziej nie. Czasem mógłby być jakiś programik (Freeware lub nie-freeware) ale czasem... i nie kosztem innej rzeczy na DVD. A tak w ogóle, to przecież na necie jest pełno programów do ściągniecia, legalnie. A jak już ktoś chce mieć takie programiki, to sa inne czasopisma od tego - PCFormat...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Czytelniczka5

Po krótkim namyśleniu jest stanowczo na NIE. Żadnych słowników w CDA :down: Chociaż, że wielu czytelników chodzi do szkół to nie, ponieważ CDA ma mnie od szkoły odrywać i umilać rok szkolny, a nie jeszcze mieć ze szkołą coś wspólnego :wink: Ja już wole zamiast encyklopedi jakiś trailer, czy gameplay... To moje zdanie :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Encyklopedie są płatne , a w dobie kryzysu wydatki w redakcji i tak są pewnie spore. Nie lepiej mieć sytego pełniaka na coverku, myśle że jakiekolwiek programy byłyby bzdurą, na której cda by po prostu straciło. Za wszelkie licencje sie placi, a freeware'y sa w necie, do którego dostęp mają chyba wszyscy czytelnicy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Jogurtt

Dokładnie. W necie jest na pewno wiele freeware'ów i encyklopedia w CDA jest zbędna. Nie dość, że trzeba licencje zapłacić, to nie byłoby jeszcze jakiegoś pełniaka przez to. A jak ktoś chce encyklopedie, to niech sobie ściągnie freeware, albo kupi w sklepie :tongue:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że czasem można wrzucić jakiś program użytkowy niewielki np. do czyszczenia dysku lub jakieś odtwarzacze DVD, ale trzeba pamiętać, że od takich rzeczy jest PC Format. Dużo nie kosztuję, a można znaleźć tam duży przydatnych programów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie moge z niektorych xD

Domyslam sie, ze skoro postujecie na forum CDA to macie dostep do internetu. A skoro macie dotep do interentu to po kiego grzyba wam encyklopedie i slowniki na CDA? Z laptopem chodzicie do tych szkol?? Jest masa stron z wiedza w necie (i to aktualizowana na biezaco) wiec wysilcie sie po prostu i dobrze wpiszcie to co was interesuje w google. Zaraz odezwa sie krypto-onanisci z prosba o umieszczenie kilku scenek przyrodniczych na coverze albo jacys milosnicy deskorolki, ktorym sie zachce filmow jak kolesie zjezdzaja po poreczach. Ludzie!!! Od takich rzeczy jest INTERNET!!!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że czasem można wrzucić jakiś program użytkowy niewielki np. do czyszczenia dysku lub jakieś odtwarzacze DVD, ale trzeba pamiętać, że od takich rzeczy jest PC Format. Dużo nie kosztuję, a można znaleźć tam duży przydatnych programów.

Dokładnie. Można taki programik czasem, jeśli można wrzucić na coverek. A jak nie i komuś dalej za mało, to PCFormat jest od tego, który ma na płycie wiele różnych i przydatnych programów.

Nie moge z niektorych xD

Domyslam sie, ze skoro postujecie na forum CDA to macie dostep do internetu. A skoro macie dotep do interentu to po kiego grzyba wam encyklopedie i slowniki na CDA? Z laptopem chodzicie do tych szkol??

Właśnie. Jak sie ma neta, to można ściągnać taki freeware bez problemu. A nawet jeśli ktoś ma wolny internet, to taki freeware może przecież ściagnąć bo wiele on nie zajmuje, więc nawet z takim netem pobrać można... A z laptopem chyba nikt do szkoły nie chodzi, choć Tusk wpadł na pomysł, że zamiast ksiażek laptopy - powodzenia! Nigdy tak sie nie uda :happy: Nie wiem skąd ci polityci takie pomysły mają...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie. Są pisma, gdzie główną rzeczą na DVD/CD są różnego rodzaju programy itp. Można sobie też legalnie na necie coś znaleźć, ale jeżeli ktoś ma lenia, czy poprostu woli coś pewnego, to może zakupić jakieś pismo komputerowe, gdzie zazwyczaj na płytkach jest wiele różnych i przydatnych programów. W CDA mogą też takie być, ale 1 w zupełności chyba wystarczy, prawda?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O, encyklopedia by się na cover`ku przydała tym bardziej, że zaczyna się rok szkolny...

Wikipedia itp. w zupełności wystarczają. Fakt, na wiki nie zawsze jest prawda, ale na zdrowy rozum, trzeba po prostu szukać w paru źródłach. Szkoda miejsca na coverze, IMHO.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież co jakiś czas razem z grami freeware jest dodawany jeden programik. W którym numerze nawet było kilka programów służących do podkręcania kompa. Co prawda można by było dodać więcej jakiś fajnych programów. Ale znowu ktoś by się znalazł co by to krytykował.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wikipedia itp. w zupełności wystarczają. Fakt, na wiki nie zawsze jest prawda, ale na zdrowy rozum, trzeba po prostu szukać w paru źródłach. Szkoda miejsca na coverze, IMHO.

Dokładnie. Wikipedia, ściąga i inne tego typu stronki w zupełności wystarczają. Ktoś chce największą na świecie encyklopedie? Niech włączy 2 razy kliknie na ikonke przeglądarki, wystuka google.pl i... szuka. :happy:

Ja uważam że powinny być jakieś dobre programiki plus do tego mały poradnik, pamiętam kiedyś było coś takiego na cd był jakiś programik chyba graficzny a w gazecie poradnik. Od czasu do czasu taka opcja była by korzystna, co by nie zabierać za dużo miejsca na cd i w magazynie.

Chyba o Blenderze wtedy było. Co jakiś czas taki programik z poradnikiem można wrzucić na cover. Np. 2/3 razy w roku. Na pewno wiele osób by sie ucieszło, gdyby był to jakiś fajny i przydatny program. :)

Przecież co jakiś czas razem z grami freeware jest dodawany jeden programik. W którym numerze nawet było kilka programów służących do podkręcania kompa. Co prawda można by było dodać więcej jakiś fajnych programów. Ale znowu ktoś by się znalazł co by to krytykował.

To prawda. Zawsze jakiś dodawany jest jako freeware. Kiedys były jeszcze właśnie takie do podkręcania itp. dawane. Można do tego wrócić albo dawać tak jak wpisałem wcześniej jakiś program z poradnikiem w piśmie, ale pewnie i tak byłoby wiele niezadowolonych czytelników...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako że z założenia CDA było, jest i ,mam nadzieję, że będzie pismem dla graczy. Tak więc myśle że jeżeli jakiś program(y) byłyby na DVD to właśnie skierowane do graczy. Co mam na mysli? Chodzi mi o jakieś benchmarki, jakiś programi wspomagający o/c(jak to już było) czy np. program poprawiający wydajność kompa przy aplikacjach pokroju gier ;]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak najbardziej programy na płytce powinny się znaleźć coś co redaktorzy uważają za naprawdę poręczne programy, żeby również czytelnicy spróbowali i przekonali się czy przypadkiem nie jest to dobra alternatywna płatnych programów dla ich potrzeb. No i skoro dla graczy to programy użytkowe w tym kierunku również mile widziane. Podsumowując: Jeśli można coś dobrego wklepać, jak najbardziej !

Inną drogą może moglibyśmy dać z kolei jakieś własne pomysły jaki program chcielibyśmy przekazać światu jako ten super i 'must have' freeware program mieć. Hm ? Np.: Może szeroko znane Ventrilo, TeamSpeak 2 a nuż ktoś nie zna tych komunikatorów, albo przypomnieć o istnieniu xf (chociaż jak pamiętam w odległej przeszłości już był on omawiany w CD-Action) Oczywiście z innych działów programy też by się przydały nie tylko komunikacji.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...