Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

falubazek

Gry na nimblex

Polecane posty

Witam Chciałem się dowiedzieć jak się odpala gry pod linuxa nimblexa.

Kiedy włąnczam jaką kolwiek gręto wysakuje tylko ładowani9e jakiegoś winodws emulatora i potem znika i nic się nie dzieje.

Moja konfiguracja kompa:

AMD Athlon X2 +3600

1GB RAM

Geforce 6600GS 256mb

Poza niblexem mam Windows XP Posfessional

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie brzmi, po co chcesz grać na dystrybucji liveCD linuksa, skoro masz XP? Nawet jeżeli zrobisz jakieś cuda w konfiguracji tego systemu, to i tak po wyłączeniu go wszystko wróci do poprzedniego stanu. Mówię Ci drugi raz - do zabawy z linuksami lepsza jest Mandriva, Ubuntu i Slackware, Suse też jest dobre. Są przyjazne dla użytkownika<zwłaszcza dwie pierwsze> i nie wymagają dużo roboty, a będą lepsze od Nimblexa.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecanie Slackware początkującemu zakrawa moim zdaniem o sadyzm (dla niewtajemniczonych Slackware to dystrybucja, która pokazuje jak skomplikowany potrafi być GNU/Linux). Moim zdaniem najbardziej przyjazna dla użytkownika jest ostatnia dystrybucja, którą podał Gofer tzn. SUSE (a raczej openSUSE jeśli chodzi o dystrybucje darmowe).

Część dystrybucji można odpalić z płyty, a większość można zainstalować nie uszkadzając przy tym Windowsa, trzeba tylko wydzielić miejsce na istniejących partycjach, tak, żeby instalator GNU/Linux-a miał gdzie skopiować pliki. Jeśli masz miejsce na dysku, to instalatory popularnych, łatwych w obsłudze dystrybucji (openSUSE, Ubuntu, Mandriva i pewnie sporo innych) same zaproponują jak bardzo zmniejszyć partycje Windowsowe i ile miejsca przeznaczyć na poszczególne partycje Unixowe, choć oczywiście będziesz to mógł jeszcze sam zmienić. Trzeba tylko uważać, bo w przypadku Ubuntu automatyczne obcinanie partycji Windowsowych nie zawsze działa jak należy (zdarzały się przypadki całkowitego skasowania partycji Windowsowych).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poleciłem Slackware ze względu na to, że Nimblex właśnie na nim jest oparty, ale może faktycznie nieco przesadziłem ^^" Jeżeli już mamy Ci wybrać jedną konkretną, to ja byłbym za Mandrivą. Ubuntu potrafi robić problemy po aktualizacji. Z Suse nie miałem zbyt długiego kontaktu, więc niewiele mogę o nim wiedzieć i powiedzieć. Ciekawostką jest to, że na zielonym Pingwinie działają komputery sieci Żabka.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Slackware jak się już go skonfiguruje to rzeczywiście jest w miarę prostą, szybką i stabilną dystrybucją, ale zanim to nastąpi to trzeba przejść przez niezłe męki. Dystrybucje LiveCD mają to do siebie, że są już praktycznie całkowicie skonfigurowane, SLAX też jest oparty o Slackware, a jeśli chodzi o normalne zadania to jest całkiem przyjemny w obsłudze.

Jeśli chodzi o polecenie dystrybucji, to ja używam openSUSE 11.1 i Gentoo (poza tym na uczelni Ubuntu). Tą pierwszą dystrybucję mogę z czystym sumieniem polecić początkującemu, gdyż nie wymaga ona żadnego grzebania w plikach konfiguracyjnych, bo praktycznie wszystko można ustawić za pomocą narzędzia YaST2 (oczywiście jeśli zajdzie taka potrzeba). Gentoo z powodów podobnych jak w przypadku Slackware, mimo świetnej dokumentacji, nie można polecić początkującemu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...