Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Shazen

Przy starcie systemu nie włącza się BIOS

Polecane posty

Przy starcie systemu nie włącza się BIOS. Taki mam problem. Włącza się takie okno od płyty głównej, ale nie BIOS.

Bo podkręciłem procesor, ale chyba zbytnio mi się przegrzewa (Płyta główna 38*C, a Procesor 54*C)

Co przy konfiguracji:

Athlon 2066

1024 MB Ram

Radeon 9550 128 MB

Raczej dużo

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy od płyty głównej:

Będziesz musiał rozkręcić kompa i ustawić mu taktowanie procesora manualnie za pomocą zworek / przełącznika (niektóre takie posiadają)

Potem powinno wszystko wrócić do normy - nie wchodząc w szczegóły: przy podkręcaniu procka trzeba pamiętać o zwiększeniu napięcia, bo inaczej może system nie wystartować, co pewnie się właśnie Tobie przydarzyło.

Z tego co pamiętam to procek jaki masz jest mało podatny są na podkręcanie, kiedyś miałem AMDka i lekkie podkręcenie zawieszało system całkowicie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo proszę.

Chodzi o to, że kiedy włącza się komputer, włącza mi się ekran biosu, ale gdy cisnę F9 lub Delete, nie włącza mi się ten panel, tylko jakaś stronka, a'la DOS, po czym komputer normalnie się uruchamia ;d i wszystko działa, ale procesor ma dosyć duzą temperaturę (aktualnie 60*c)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie masz przypadkiem klawiatury na USB ? Jeśli tak podepnij na ps2 i sprawdź, jeśli zadziała i dostaniesz się do BIOS odszukaj "USB keyboard support"/"Legacy USB Support" (powinno być w "Integrated Peripherals/OnChip PCI Devices") i ustaw "Enabled". Zawsze też możesz wciśnąć pause/break gdy zobaczysz "ekran bios" (POST screen), będziesz mógł na spokojnie odczytać który co należy wcisnąć aby dostać się do BIOS.

EDIT:

Nie zauważyłem daty postu poprzedzającą odpowiedź @Slynx.

@Slynx gratuluję "górniczych" talentów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...