Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Fatal1tyxX

Monitor a oczy.

Polecane posty

Witam.

Chciałbym dowiedzieć się czy monitory crt, są bardziej nieprzyjazne oczom niż ich chudsze odpowiedniki, i czy macie jakieś problemy z oczami przez komputer? Pytam się bo zauwazylem, że przez te 5 lat które spedzilem razem z moim komputerem pogorszył mi się wzrok ( choć nadal widzę dobrze z daleka, napisy mam jakby za mgłą ) i uświadczyłem ,,efekt czerwonych oczów''

Oczy to jednak ważny ,,element'' naszej struktury więc chce o nie właściwie zadbać :tongue:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tyle, rozmawiałem o tym z okulistą(mam wadę -5,5 i -6,0) i okulista powiedział że nie psuje o tak bardzo oczu. A jeśli kogoś bolą oczy, to polecam mu kupić okulary z antyrefleksem i zakraplać oczy sztucznymi łzami to naprawdę pomaga i oczy nie odczuwają długich godzin przed monitorem. Sam mam bardzo stary monitor CRT i nawet po kilku godzinach patrzenia w monitor nie odczuwam zmęczenia oczu. Jedyne co jeszcze polecam to żeby ludzie się nie garbili przed monitorem, nie chodzi już tylko o kręgosłup ale to bardziej pogłębia wadę, jeśli ktoś ma.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja po przesiadce z CRT na LCD poczułem dużą różnicę. Teraz praktycznie mogę do woli siedzieć przed kompem. Niestety niektóre dolegliwości mi zostały po CRT. Czasem mnie strasznie oczy szczypią i się szybko męczą.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi minęło właśnie 8h siedzenia przed monitorem i kolejne 8 mogę przesiedzieć przy crt po 2 miałem dość a oczy mam zdrowe mimo to że spędzam dużo czasu przed kompem przy crt strasznie szybko mi się oczy męczyły ;/ LCD podobno są bardziej przyjazne dla oczu ale czy dla wszystkich??dla mnie na pewno

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja przy crt mogę przysiedziec i cały dzien z tym, że z przerwami co 3godziny 10 minutowymi, bo przy ciągłym siedzeniu mam uczucie jakby mi miały zaraz gałki wyleciec.. Natomiast przy LCD to już tragedia, 5 minut i łep peka. Może to kwestia przyzwyczajenia? Niewiem..

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy jaki ten CRT a jaki LCD.

Starsze modele LCD to była masakra, tylko agresywny marketing i oszczędność miejsca na biurku powodowały że ktokolwiek kupował te badziewia. Ale tanie CRT też "dobre dla oczu" nie były, szczególnie takie bez filtra w szkle i warstwy przeciwodblaskowej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest taka opcja jak przyciemnienie ekranu, filtry ekranu ;p jak siedze na necie to mam tak przyciemnione ze mnie w ogole nie razi ;p przy tv 32 cale ;p natomiast w grach ustawiam normalna jasnosc ;p gram tylko w cs z odleglosci 1,5 metra ;p a tak to leze na wyrku albo w fotelu z dala gram ;p w crt 17 cali jak uzytkowalem pewien czas temu, byl filtr ;p przez co w ogole nie walili po oczach ;p a gdy nie gracie ani nie ogladacie filmu to zalecam naprawde przyciemnienie jasnosci i kontrastu ;p w szczegolnosci kontrastu ;p od niego bolą oczy ;p

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym dowiedzieć się czy monitory crt, są bardziej nieprzyjazne oczom niż ich chudsze odpowiedniki, i czy macie jakieś problemy z oczami przez komputer? Pytam się bo zauwazylem, że przez te 5 lat które spedzilem razem z moim komputerem pogorszył mi się wzrok ( choć nadal widzę dobrze z daleka, napisy mam jakby za mgłą ) i uświadczyłem ,,efekt czerwonych oczów''

Oczy to jednak ważny ,,element'' naszej struktury więc chce o nie właściwie zadbać :tongue:

zależy od bardzo wielu czynników, nie tylko sam monitor, bardzo duże znaczenie ma oświetlenie w pokoju

Zależy jaki ten CRT a jaki LCD.

Starsze modele LCD to była masakra, tylko agresywny marketing i oszczędność miejsca na biurku powodowały że ktokolwiek kupował te badziewia. Ale tanie CRT też "dobre dla oczu" nie były, szczególnie takie bez filtra w szkle i warstwy przeciwodblaskowej.

dokładnie przy CRT jeszcze ważnym czynnikiem jest odświeżanie obrazu, najlepiej ustawić co najmniej 75 Hz

niedawno jestem po przesiadce z CRT (IBM P275 1600x1200 85 Hz) na LCD (Asus VW225N 1680x1050 60 Hz) i w LCD musiałem zmniejszyć kontrast i jasność żeby mi oczów nie męczył (na szczęście mogę zapisać kilka profili i zmieniać je w locie) przy czytaniu, pracy w word itp., natomiast przy graniu podwyższam kontrast i jasność i oczy mi się nie męczą

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 lat przed CRT i rzeczywiscie czasami miałem szczypanie oczu. Wydaje mi się, że trochę straciłem ostrości ale niewiele, myślę że nadal na śniadanie zjem każdego kandydata do szkoły w Dęblinie, bo czcionkę 12 odczytuję bez problemu z 3 metrów. NA LCD działam od prawie dwóch lat i szczypanie ustało, ale musiałem sobie zmienić różne ustawienia, bo lampa jest dla mnie szalenie rażąca.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam swój mały (?) monitorek,i jakoś mi nie przeszkadza.Co prawda kłopoty z oczami mam (krótkowzroczność,a niech to!),ale to raczej przez ZA intensywne leczenie "plusów"...można powiedzieć,że uświadczyłem w życiu dwóch wad oczu,z czym "plusy" były przyjemniejsze...

Ps.:Ciekawostka:Czy wiesz,że Monitor to imię świętego,i MOŻNA je sobie nadać przy bierzmowaniu?...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie odczówam różnicy. Kiedyś miałem monitor CRT 17", oczy nie bolały mnie po 15h grania w Lineage 2, teraz mam LCD 22" i czasem siedze ponad 10h a i tak mnie oczy nie bolą.

W szkole mieliśmy tragiczne LCD'ki, gdzie oczy wypływały mi po 2 lekcjach, to była katorga. Te stare LCD mogą być uciążliwe, ale te nowsze modele raczej nie. Przynajmniej ja narazie nic nie odczówam, a jak pisałem czasem gram ponad 10h

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najważniejszą przewagą LCD nad CRT jest nie tracenie ostrości liter, cyfr i wszelkich małych znaczków z czasem ( 5 - 6 lat ). Głównie po bokach kineskopu, natomiast źle ustawiony LCD może być o wiele bardziej zabójczy dla oczu człowieka niż nawet stary CRT. Raczej nie jest możliwe ustawienie w CRT takich wartości jasności obrazu jak w LCD. Odświeżanie poniżej 85 Hz może być bardzo dużym czynnikiem bolu glowy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego niby obraz gorszy ? Jak dla mnie jest ładniejszy, przeszedłem Far Cry 2 na starym crt (sprzed 6 lat), a jakoś niedawno na LCD'ku 22" - różnica ? Ogromna chociażby przez to, że obraz jest znacznie większy.

Btw znajdż mi crt z full hd ...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myśle własnie zamienić moj stary crt na jakiegoś dobrego lcd ale to dopiero pod koniec roku dopiero, wiec troche sobie poczekam :P

teken

W jakiej odległości od monitora siedzisz?

I pytanie do wszystkich: Co daje rozmagnesowanie monitora? Dosyć czesto to robie bo kiedys wyczytałem, że mniej oczy się męczą, ale czy mógłby mi ktoś przybliżyć te ''działanie'' ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...