Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

xswistaqx

GeForce 8800GTX artefakty w grach

Polecane posty

W każdej grze, w którą zagram po około 2 minutach pojawiają się artefakty po czym grę scina i zaczynają się pokazywać tekstury gry, rozłożone na cały ekran (np. elementy silnika itp.). Jedyny screenshot jaki uzyskałem pochodzi z Fallouta 3 dzięki autozapisowi zrzutu. Jak pojawią się tekstury to już nie ma uproś i pozostaje tylko reset.

Konfiguracja kompa w podpisie z tą różnicą, że karta nie jest podkręcona. Win XP SP3 32bit, sterowniki 190.38, temp. w idle 63 stopnie, w obciążeniu nie bardzo jest jak sprawdzić.

screenshot5k.th.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba sprawdzić w którym miejscu jest problem. Systemowy podgląd zdarzeń nie pokazuje nic ciekawego?

Zmniejsz taktowanie procesora (do nominalnego?) i pamiątek (tzn timingi ustaw "bezpieczne"), zmniejsz napięcia tam gdzie je podnosiłeś (jeśli podnosiłeś, ale w przypadku pamięci trzeba zachować napięcie nominalne dla danego modelu).

Pograj sobie w coś "wieszającego kompa" (sorry, wiem że będzie mniej FPS ...).

To może też być problem z ustawieniami sterownika NV, po instalacji 190.38 miałem niewielkie problemy z paroma grami (ale nie aż takie, o zawieszeniu kompa mowy nie było).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co prawda teraz problem jakoś magicznie zniknął, tak samo jak miałem problem z SBK 08 i przez ostatnie 4h mogłem spokojnie grać a w podglądzie zdarzeń nic z dzisiaj poza trzema ostrzeżeniami nie ma.

Title Fallout3.exe (1.1.0.35) XLive 2.0.0687.0 (PANORAMA_V2.00_RTM.090421-2351) C:\WINDOWS\system32\xlive.dll  
0x80004005

Games for Windows - LIVE DLL
C:\WINDOWS\system32\msidcrl40.dll 5.000.737.6

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwne bo czytałem o tym błędzie w necie i wyglądało na to, że problem można rozwiązać poprzez dodanie gry do listy wykluczeń fddshow. Ale okazało się, że u mnie fallout3.exe już jest dodany do wykluczeń.

To sie nacieszyłem, że się problem "rozwiązał". 12:13 znowu wszystko wywaliło. W podglądzie zdarzeń nic. Grafika na podkręconych parametrach 620/1453/1000 wiatrak na 90%, temperatura grafy 77 (jak na 8800GTX to normalnie).

EDIT 16.08

Ludzie pomóżcie! W nic grać nie moge a siedze na wsi daleko od znajomych o jakichkolwiek "rozrywkach" nie wspominając. W dodatku nie ma szans żebym się stąd wyrwał przed 23.

To chyba jednak jest X Live. 3 crashe dzisiaj przy każdym to:

Title Fallout3.exe (1.1.0.35) XLive 2.0.0687.0 (PANORAMA_V2.00_RTM.090421-2351) C:\WINDOWS\system32\xlive.dll  
0x80004005

Games for Windows - LIVE DLL
C:\WINDOWS\system32\msidcrl40.dll 5.000.737.6

Dopiero co zrestartowałem kompa i błędy wyrzuciło na pulpicie. Zdaje się, że to jednak problem sprzętowy.

EDIT z 18.08

Wczoraj po....psuło się do tego stopnia, że mam rozdziałke 640x480 w 4bitowych kolorach i nie moge zainstalować sterowników (instalują się, a po włączeniu jest tak jakby ich nie było). No i jeszcze mam duuużo poziomych paseczków o długości około 10 pikseli. Wcześniej też się tak działo ale nie było problemu z reinstalacją sterowników.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O tych paseczkach trzeba było napisać wcześniej.

Wygląda na to, że któraś część kompa dokonuje żywota, możesz sprawdzić na jakiejś dystrybucji LiveCD GNU/Linuksa, czy poprawnie wykryje tą kartę. Jeśli tak, to można jeszcze szukać problemów w oprogramowaniu, jeśli nie, to najlepiej byłoby dać kompa do sprawdzenia w jakimś serwisie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zasadniczo, jeśli kompa masz już dłuższy czas, to są chyba tylko dwie metody. Gwarancja, lub właśnie niezgodność towaru z umową. Na stronie: http://www.federacja-konsumentow.org.pl/story.php?story=390 masz wyjaśnione kiedy możesz korzystać z niezgodności towaru z umową i generalnie biorąc poprawkę na część serwisów jest to lepszy wybór (żądasz wymiany na nowy towar, wolny od wad).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...