Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Sasori

Core i7 i bardzo wysoka temperatura ;/

Polecane posty

Witam.

Jestem szczęścliwym posiadaczem kompa: i7 920 @3,6GHz, 4870x2, Eclipse SLI, 6GB DDR3 1333. :biggrin:

Ostatnio robiłem testy w Prime 95, wynik mnie zaskoczył ;O : temperatura od razu skoczyła do 100 stopni na jednym rdzeniu, na pozostałych temp. utrzymuje się na poziomie 90-97 stopni.

Zacząłem zmieniać w biosie, procesor na nizszym taktowaniu- 3200 MHz rowniez osiagal taka temperaure, tyle ze wolniej. Zdecydowałem się więc na kupno Mugen'a 2, lecz sprzedawca namówił mnie do kupna coolera Akasy : Nero. Właśnie zamontowałem chłodzenie, nałożona pasta :cool: , zadowolony odpalam prime 95 i core temp, a temperatura... 100stopni :blink: .

Po zmianach napięć, taktowania(na mniejsze ofc) mam ciągle 100 stopni. Dodam, że i7 ''bez stresu'' ma temperature ok 55 stopni C.

Z góry dziękuje za pomoc w tym ''gorącym'' :tongue: problemie.

Pzdr.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedz nam kochany, jaką masz obudowę, ile, jakich i dwie wentyli, gdzie buda stoi i czym temperatury były mierzone. Jakiej pasty użyłeś? Takie temperatury są bardzo mało prawdopodobne, bo nero jest układem dość wydajnym. Przyda się też wiedzieć, jaki jest zasilacz. Podłączyłes wicherek nero do płyty<nie oskarżam o głupotę, po sportu zdarza się zapomnieć>?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obudowa - ATX AeroCool ZeroDegree Black w środku są dwa wentyle tez AeroCool 120mm, wiecej o nich nie wiem, buda stoi w dobrze przewiewnym miejscu, sprawdzalem rozne ''polozenia'' obudowy ale temperatura sie raczej nie zmieniala, zasilacz Chieftec 850W CFT-850-14C. Paste użyłem taką jaka była załączona do Nero, zastanawiam się nawet czy nie dałem za dużo ;/. Wentylator jest podlaczony do plyty :happy: . Temperature sprawdzam program core temp, plyta MSI eclipse SLI , biosu nigdy aktualizowalem.

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troche programowałem procesory AVR z podłączonymi czujnikami np. odległości i muszę powiedzieć, że bardzo łatwo jest popełnić błąd, któy skutkuje np. dwukrotnie większym wynikiem niż być powinien. A jak tutaj masz procesor z bardzo nowej serii, to tym bardziej. Dlatego to raczej wina programu. Próbowałeś może dotknąć radiatora? To najlepszy sposób by sprawdzić pi razy drzwi jak to wygląda w rzeczywistości ;], bo w zasadzie ten komp nie powinien działać ;]. Wg mnie bardzo prawdopodopbne jest, że program testujący jest źle napisany, czy raczej jeszcze nie dostosowany do i7. Sprawdź temperaturę w biosie na początek.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temperatura w biosie na poczatku nie jest taka wysoka 30- 40 stopni, czekalem troche zanim komp sie ''rozgrzeje'', dotykalem radiatora, ku mojemu zdziwieniu jest tylko ciepły, uwazam ze core temp sie jednak nie myli, speedfan i realtemp tez ''twierdza'' ze procek sie nagrzewa do 100 stopni(oczywiscie tylko w prime95 :D). Zreszta cpu-z przy takiej temperaturze pokazuje ze spada taktowanie i mnoznik, co moze oznaczac przejscie w tryb bezpieczny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dalej nie chce mi się wierzyć w sto stopni, ale załóżmy, że to prawda. Powiedz, gdzie są te wentylatory i w którą stronę dmuchają powietrzem. Chłodzenie z procesora wymontuj bardzo ostrożnie, żeby nie rozmazać pasty i zrób zdjęcie spodu coolera i proca.

Ale przed dym wszystkim skatuj komputer jak najmocniej, wyłącz i wejdz do BIOSu, najlepszy odczyt będzie właśnie stamtąd.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...