Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Crevious

Rozwiązany: Warcraft 3: Frozen Throne, restartuje komputer

Polecane posty

Witam!

Gdy gram w W3FT to mi się restartuje komputer, czasami po kilku czasami po kilkudziesięciu minutach.

Chyba wyskakuje bluescreenna ułamki sekundy. Tylko w tej grze tak jest, bo w F.E.A.R.'a 2, Fallouta 3 czy Gears of Wara gram bez problemu.

Myślałem, że to wina systemu więc przeinstalowałem system lecz ku mojemu zdziwieniu nic to nie dało.

Wina gry to raczej nie jest bo u mojego brata wszystko ładnie chodzi i ani razu nie miał takiej sytuacji.

Komputer:

karta graficzna- ASUS Radeon 4670 512 mb

procesor- Intel CoreDuo 1,8 Ghz podkręcony do 2,43 Ghz (potem wyłączyłem podkręcanie, ale i tak to nic nie dało)

płyta główna- ASUS P5PL2-e

RAM- 2gb Corsair 4-4-4-12

zasilacz- 400W, FEEL III- 400 ATX

wentylator- Pentagram Freezone

Pozdrawiam,

Crevious

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najbardziej prawdopodobne jest to, że któryś z podzespołów się bardzo grzeje, może to wina jakiegoąś większego obciążenia procesora podczas gry?

Jak napisałem w pierwszym poście mam dobry komputer i nowsze gry mi nie zacinają na wysokich ustawieniach.

Więc, gdyby tak było to inne gry by też restartowały komputer.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbowałeś odpalać grę na jakimkolwiek innym komputerze? Mi się wydaje że problem może tkwić albo w Hardware (Radeon nie cieszy się skutecznością niestety, vide Neverwinter Nights), albo w... wirusie.

Miałem kiedyś dosyć podobny problem, ale z World of Warcraft (i z żadną inną grą). Mianowicie gra miała tendencje do wywalania mnie do bluescreena, i następnie resetowania komputera po dłuższym okresie grania. Pomogły wtedy dwie rzeczy:

1) Usunięcie i reinstalowanie sterownika karty graficznej (Radeon 9600 pro, ale to było dawno temu)

2) Obrócenie wentylatora o 180 stopni. Dosłownie. Wtedy zauważyłem w BIOSie (geniuszem komputerowym nie będąc, mówię szczerze że była tam taka figurka pokazująca temperaturę CPU) że mój PC się zwyczajnie przegrzewał po jakimś czasie, i siadał żeby się nie spalić. Tym samym, z jakiegoś dziwnego powodu, mój ręcznie montowany komputer nie działał w 100% skutecznie. Ale uczym się na błędach.

Opcjonalne rozwiązanie to "pożyczenie" wentylatora od kolegi/sąsiedniego komputera, podłączenie ichniej maszynki do płyty głównej, i granie, dla testu, przy otwartej obudowie.

Nie gwarantuję że to Ci zadziała przyjacielu, ale trzymam kciuki!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz zauważyłem, że nie tylko w war3ft mi siada.

Nawet jak przeglądam coś w necie to wyskakuje bluescreen, może rzeczywiście coś się przegrzewa? Bo kompa mam w biurku.

Wirus na pewno nie bo był system reinstalowany, sterowniki też bo przeinstalowałem. U brata gra normalnie działa więc to nie sprawa gry.

Tylko teraz nie wiem jaka część komputera źle działa.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za pomocą programu np. Everest Home czy Speedfan, sprawdź temperaturę podzespołów.

Temperatury

Płyta główna 32 °C (90 °F)

Procesor 43 °C (109 °F)

Procesor nr 1 / rdzeń nr 1 46 °C (115 °F)

Procesor nr 1 / rdzeń nr 2 46 °C (115 °F)

Aux 43 °C (109 °F)

WDC WD800JB-00JJC0 38 °C (100 °F)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to wszystko jasne. Postaw komputer obok biurka, najlepiej ze zdjeta obudowa, i wtedy staraj sie grac.

Sa tez takie obudowy z zintegrowanym wentylatorem wbudowanym w "przod" ichniej obudowy, tym samym wspomagajac chlodzenie. Sproboj rzucic na nie okiem!

FYI: Literowki wale bo z Maca pisze, i ta lachudra polskich fontow nie ma.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś mi tu śmierdzi... i to wcale nie wczorajsze skarpetki.

Wiesz, może najlepszym wyjściem byłoby po prostu zaniesienie PCta do najbliższego serwisu naprawczego? Typowy ostatni resort, ale nie widzę sposobu żeby owego PCta ustabilizować, chyba że Mateusz(stefan) ma jakiś pomysł.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wolisz restarty jak się restartuje to znaczy że komputer prubuje uratować któryś z podzespołów najprawdopodobniej karta graficzna się przegrzała, nie musisz jak nie chcesz ale za tydzien do 2 siądzie ci cały komp i będziesz dopiero miał się czym martwić...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, masz rację to chyba karta graficzna (teraz nawet przy innych czynnościach się wyłącza), ponieważ czasami, gdy gram to się pojawiają piksele i obraz się psuje (czasami są to takie paski) i potem się restartuje.

Pytanie tylko co zrobić? Pójść do sklepu i zareklamować? (mam gwarancję)

ps. Jeśli tak to jak? Po prostu powiedzieć, że karta się popsuła?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...