Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Patio90

Komputer - Zwolniona Praca systemu (Opuźnienia/Muli)

Polecane posty

Witam, mam mianowicie taki problem że mój komputer muli , przy odpalaniu fire foxa, IE 8, CS 1.6 itd.... (tyczy się również samej pracy - np:strona odpalała się z zegarkiem w ręku 1min 41s - przy wolnym łaczu)

I nie mam bladego pojęcia dlaczego ;/ Wszystkiego próbowałem - na aktualny stan to taki że jest po fromacie, ma zaistalowany windows xp i kilka rzeczy.

I ma opuźnienia tak samo jak miał, prosił bym o pomoc nie wiem z jakiego powodu tak się dzieje :(

Chciałem defragmentacje zrobić bo instalacji systemu, to podczas analizy black out komputera , nie odpowiadał na nic, ale analiza dalej trwała...... Po niej wszystko wróciło do normalego opuźnienia.

Opis Komutera w załączniku

Info_o_Komputerze.rtf

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie robie po zainstalowaniu programów defragmęntacje, jak się skończy to przeskanuje komputer (może mam wirusy jakieś) tylko jakim programem ? Ponieważ robiłem format dysku i zainstalowałem avastę, a może jakiś inny antywirus będzie lepszy ? To przeskanuje też nim.

A skan z HijackThis w link, nie mogłem dodać zacznika - http://www.sendspace.pl/file/9dd81b1041aea1c0b08ef50

Edit 1:

Zrobiłem też screena: aby było szybciej

hijackthis.th.jpg

Screen wgrany z nowego komputera, bo na tamtym wgranie zwykłego obrazka to trochę trwa (odpalanie FF 4 min, strona ~2min)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy pomogę, ale ja mam czasami podobny problem. Komputer włancza mi się ponad 5min. A wiec w tedy robię tak: Gdy się uruchomi klikam

Mój Komputer właściwości sprzed Menadżer urządzeń Kontrolery IDE ATA/ATAPI

Teraz musisz odinstalować Podstawowe kanały IDE i Pomocnicze IDE.

W moim przypadku są trzy Podstawowe i trzy pomocnicze. I pamiętaj odinstaluj tylko podstawowe i pomocnicze.

Wtedy pojawi się panel by zrestartować komputer klikamy oczywiście TAK.

Po tej operacji komputer powinien włączać się szybko. Jak się włonczy powinny te kanały IDE same się zainstalować lecz nie muszą. Jak jednak by się nie chciały samie zainstalować to niestety musisz je sam zainstalować.

Jak się już zainstalują kanały IDE to wyskoczy ikona ponownego rozruchu klikasz TAK.

I w przynajmniej w teorii masz szybki komputer.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Patio90 SwisteK dobrze widzi, log z HijackThis czysty.

Taśma z Twojego ostatniego posta będzie dobra, aczkolwiek na początek sprawdziłbym na normalnej taśmie, a dopiero potem bawił się w jakieś wybajerzone. Np. coś takiego (do nabycia w dowolnym sklepie komputerowym), tylko długość dobierz tak, żeby nie była za długa lub za krótka.

Co do screen-a z CoreTemp, to mówi tylko, że Twój procesor nie jest obsługiwany, czyli niewiele, więc w takim razie podaj temperatury ze SpeedFan-a.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temperatury w idle dobre (poza temp3, ale biorąc pod uwagę wartość, to albo coś jest z czujnikiem, albo go w ogóle nie ma i SpeedFan bzdury pokazuje), przydałyby się jeszcze temperatury w stresie.

Co do testów dysku to wstrzymałbym się do czasu, aż wymienisz taśmę, bo ona również może swoje robić.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tu zrzut ekranu z SpeedFan:

Zmierz napięcia. Miernikiem.

[nie wiem skąd go weźmiesz, ale szukaj - może ktoś ma taki poważny sprzęt: sąsiad, kolega, znajomy]

Badów nie ma (nie powinno być, chyba że "logiczne" czyli błąd oprogramowania), dysk pracuje w trybie DMA jak powinien -> to widać na obrazkach.

Podaj pełną konfigurację sprzętu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nową taśmę, sytuacja się nie zmieniła, jest prawie tak samo jak było.

A co do zasilacza, to nie mam nic na nim, żadnej kartki ani niczego.... Aby powiedzieć jego markę.

Postaram się pożyczyć od kogoś miernik. Chyba że sam mam , musze poszukać :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co do konfiguracji to:

Typ procesora Intel Pentium 4, 2400 MHz (12 x 200)

Nazwa płyty głównej MSI 865PEM2-ILS (MS-6743) (3 PCI, 1 AGP, 1 CNR, 4 DIMM, Audio, LAN, IEEE-1394)

Mikroukład płyty głównej Intel Springdale i865PE

Pamięć fizyczna 1024 MB (PC3200 DDR SDRAM)

Typ BIOS'u Award (09/17/04)

Karta wideo NVIDIA GeForce 7900 GS (512 MB)

Dysk fizyczny ST3120026A (120 GB, 7200 RPM, Ultra-ATA/100)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@BAMsE:

O czym ty gadasz ? Ja nie mam problemów z nete tylko z komputerem ..... Uwielbiam ludzi co nie czytają wszystkiego.... ( a raczej niczego )

Czy odpalanie programów takich jak explorer, czy też mój komputer wymaga sieci ? Lub też sam windows który się długo ładuje też do załadowania wymaga sieci...

To się przyda co napisałeś ale nie mi i temu komputerowi :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy odpalanie programów takich jak explorer, czy też mój komputer wymaga sieci ?

Tak, jeśli jest aktywne połączenie sieciowe (dowolne).

Lub też sam windows który się długo ładuje też do załadowania wymaga sieci...

jak wyżej

W obu przypadkach problem z urządzeniem sieciowym lub połączeniem powoduje że system długo "czegoś szuka".

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...