Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Katka

e6300 - 80C GF 7600 GT - 70 C

Polecane posty

Witam, mam problem z pecetem. Wczoraj postanowiłem sprawdzić speedfan'em jego temperaturę i pokazało mi się coś takiego:

TEMP1: 40C

TEMP2: 42C

TEMP3: 27C

HD0: 38C

TEMP1: 40C

CORE 0: 51C

CORE 1: 50C

GPU: 64C

CPU: 75C

Aktualnie mam włączoną FIFA 09, forum, GG x2 i speed fan'a... GF ma Silent Pipe II, a proc sprawny wiatrak z INTELA.

Karta ma 6 dni. Co do procesora to nigdy nic w nim nie było zmieniane. Na razie nie nastąpiły żadne restarty itd., ale przeraża mnie ta temperatura i boje się, że zaraz coś padnie. Co mógłbym z tym zrobić?

Pozdrawiam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam podobny sprzęt (E6420 2.13 GHz 4 MB L2 i Gigabyte 7600 GT z SP II), temp. CPU w idle to ok. 40*C, Core 0 i 1 ok. 32*C grafy 61*C. Polecam przetestować kompa Orthosem lub Prime 95. Ja zawsze włączam pełne skanowanie w Nortonie i Othosa. Temperatury sprawdzam programami Core Temp, GPU-Z i SpeedFanem. Temperatury możesz zmniejszyć układając kable w obudowie (którą możesz zdjąć, jak nie zależy Ci na walorach estetycznych), czyszcząc wentylatory i wymieniając pastę termoprzewodzącą. Jeśli masz kasę, możesz dokupić jakiś wentylator :).

PS. Wieczorem przetestuję procka i napiszę jakie temperatury były :).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, ale teraz jest taka akcja gram sobie w C&C i nagle patrze GPU-Z pokazuje mi, że karta ma 90C, dotykam no i... parzy jak cholera. Niby w spoczynku jest inna, ale teraz jakoś szybko się nagrzewa... A procek dochodzi do 100C!!!

Nic mi sie nie spali przez ten tydzien?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zostaw SpeedFan'a, ten progs ma kłopoty z pokazywaniem temperatur. I nie rób testów w czasie gier - odpal Ortosa priority 8-9 na stress CPU i zobacz jakie tempy (everest, RealTemp, HWMonitor) i napisz. Potem użyj FurMark'a i też wygrzej kartę i napisz, jakie tempy.

Acz 100 stopni to blisko wytrzymałości termicznej układów...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mały teścik. Wyjąłem kartę graficzną i procek zaczął chodzić normalnie w 40C... Karta ma 2 radiatory, nie mam pojęcia dlaczego tak się grzeje. Jeden z jednej, a drugi z drugiej strony. Karta w ogóle od początku wydawała mi się jakaś podejrzana i kupuj tu na allegro... Pisało, że nowa, ale bez oryginalnego pudełka... Nie wiem, może te radiatory są jakieś do [beeep]... Co o tym myślicie?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, obudowa jest przewiewna. A zdjecia jak na razie nie moge zrobic, ale radiatory sa chyba dobrze przymocowane...

A może to przez zasilacz czy przez to, że PC jest z 2005 roku i nigdy nic w procku nie bylo zmieniane i w jakis magiczny sposob proc daje cieplo karcie, no bo, przeciez jak odlaczylem karte to proc chodzil dobrze...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

+5V/+3,3V

a pozostałe literki i cyferki? nie te "chińskie", tych nie musisz przepisywać.

Może przypadkiem jest na nim coś takiego:

Moc zasilacza 350 W
Model zasilacza ENLIGHT GPS-350CB-102A
Typ zasilacza ATX 12V wersja 1.3
Power Factor Correction Nie
Maksymalne obciążenie [A] +3.3V: 22 A
+5V: 21 A
+12V1: 10 A
+12V2: 15 A
-12V: 0.8 A
-5Vsb: 2 A
Maksymalne obciążenie [W] +3.3V, +5V: 130 W
+12V1: 120 W
+12V2: 180 W
+3.3V, +5V, +12V: 340 W
-12V: 9.6 W
-5Vsb: 10 W

Oraz pozostałe questy z posta:

http://forum.cdaction.pl/index.php?showtop...mp;#entry972639

+ napięcia i temperatury.

PS

Nie robisz mi/nam łaski podając podstawowe dane, to TY masz problem z kompem, nie JA.

U mnie działa.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Intel® Core2 CPU 6300 @ 1.86GHz

SAMSUNG HD300LJ (300,1GB)

nVidia GeForce 7600 GT

ASUS P5VD2-MX/P5V-VM DH

RAM - 1GB - nie znam firmy

Co do zasilacza: 115 V/10 A

AC INPUT:

115V~/10A

220-230V~/5A

FREQUENCY: 21A 22A 10A 15A 0.8A 2A

130V MAX| 120| 180

340V MAX| 9.6V| 10V

Screenów nie dam rady teraz, przepraszam.

Oj, dobra, jestem Wam wdzięczny... ZAWSZE! Po prostu może nie umiem tego okazywać. I nie robię Wam łaski. Proszę o to to co udało mi się wyszperać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[GURU Meditation ON]

Masz zerowy przepływ powietrza w obudowie, a pasywne chłodzenie karty graficznej SilentPipe II powoduje że w środku obudowy można gotować jajka (na twardo).

Co gorsza karty te znane były (są?) ze swojej awaryjności, prawdopodobnie spowodowanej głównie (aczkolwiek nie wyłącznie) nagrzewaniem się i wszystkiego wokół do kosmicznych temperatur.

[GURU Meditation OFF]

Masz problem, bez zrobienia przeciągu w kompie skala problemu może się powiększyć ("karta graficzna mi nie działa!!!1111!" itp).

Może twoja obudowa jest "przewiewna", ale podane temperatury (i opis zdarzeń) na to nie wskazują.

Wietrzyć! ... albo emigrować na Syberię :laugh:

(ale tam latem też bywa ciepło, wprawdzie nie tak jak u nas ...)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeciągu tzn?

Mam zamiar kupić nową obudowę np. http://allegro.pl/item707855420_uwaga_piek...a_przecena.html

Czy nowy zasilacz jest potrzebny?

Czy należy zainwestować w tą o to kartę jakiś wentylator?

Czy procesor potrzebuję wymiany pasty etc. ?

Ile wentylatorów powinno się pojawić się w środku?

Jeśli możesz to zaproponuj mi jakąś obudowę, bo na pewno znasz się na tym lepiej niż ja. ^^

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeciąg -> przepływ powietrza w pomieszczeniach (nie całkiem) zamkniętych. Ludziom szkodzi (nie zawsze), komputerom pomaga (zawsze).

Obudowa jest "pomieszczeniem zamkniętym" w którym masz zrobić przeciąg - taki żeby "łeb urywał", bo ciepła do odprowadzenia jest dużo.

http://allegro.pl/item710391832_obudowa_at...czarna_wwa.html

http://allegro.pl/item706201242_nieprawdop..._alu_front.html

http://allegro.pl/item703629340_obudowa_mo...lcd_silver.html

http://allegro.pl/item707504571_promocja_o...07_usb_wwa.html

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...