Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Shogun997

Komputer się przycina

Polecane posty

Otoz mam taki problem: KOmputer zaraz po wlaczeniu ( Windows ze 3 min sie wlacza) jest "zamulony" tzn,jaka kolwiek najdrobniejsze czynnosc,np otwarcie foledry czy Mojego Komputera,powoduje skok uzycia procesora do 80-100% i komputer spowalnia,objawia sie to w wolniejszym wczytywaniu plikow etc. or duuuuuuuuuuuzym spowolnienu kursora myszki.Jak myslicie?Procek mi sie spali?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardziej prawdopodobne, że masz jakieś problemy z systemem, ale bez dokładniejszych informacji trudno stwierdzić, więc tak po pierwsze od kiedy tak się dzieje, co robiłeś przed wystąpieniem problemów, jakie i ile masz antywirusów i jaki masz sprzęt?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

format nie jest rozwiązaniem na wszystkie problemy z kompem.

to jak masz tego antywirusa skanowałeś nim kompa jak nie to zassaj avirę i ją odpal i puść skan.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KOmpa formatowalem i skanowalem antywirami: Avira i G Data no i CCleanerem czyscilem,komp oczywiscie zformatowany i Windows przeinstalowany.

A co do konfiguracji,jednak podlaczylem tamtego kopma:

Procesor: Dual Core AMD Athlon 64 x2 3000 Mhz 6000+ Socket AM2

Plyta Glowna:Gigabyte GA-M52L-S3

Pamiec: 2x 2 GB DDR2-800

Karta Graficzna: GeForce 9800 GTX+ 512Mb

Dysk twardy : Segate 320GB 7200RPM Sata2

Niestety za pomoca everesta nie zdolalem dojsc jaki mam zasilacz,ale wiem ze ma 450W

W Everescie mi sie wyswietlilo: Zasilanie : Prad sieciowy ( czy cos takiego ) i dalej Bateria:Brak

Wachalem zasilacz i inne czesci,ale nic nadzwyczajnego nie poczulem.

Co do chlodzenia mam $ wentylatory-Z tylu na zasilaczu,na procesorze,karcie graficznej i u gory na obudowie,temperatury utrzymywaly sie na bezpiecznym poziomie.

Komp jest uzywany okolo 12 czasaami 16h na dobe bez przerwy ( nie uzywam sam ) , wiec mozliwe ze przeciazenie?

beztytuuxyn.png

Screen jeszcze z Everesta w momencie proby zrobineia kilku czynnosci m.in. Wlaczalem Moj Komputer,Mozilla,Dyski rozne oraz dla proby wlaczylem WoW-a,ale nie dalo rady pograc :/

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra, to już sporo wiemy. Sprawdź jeszcze, czy masz przynajmniej 1GB wolnego miejsca na partycji systemowej. Jeśli tak, to rzeczywiście coś może być ze sprzętem. Sprawdź RAM programem Memtest86, lub Memtest86+ oraz podaj odczyty ze S.M.A.R.T.-u dysku (zakładka Health w HDTune). Dobrze by również było, żebyś zmierzył napięcia (miernikiem). Wszystkie potrzebne linki są w moim podpisie.

Poza tym możesz jeszcze zobaczyć jak będzie się zachowywała jakaś dystrybucja LiveCD GNU/Linuksa na tym komputerze (mały i lekki jest Slax, ale równie dobrze możesz użyć dowolnego innego LiveCD, np. Knoppix, openSUSE, Ubuntu). Sprawdź ogólne działanie oraz szybkość zapisu i odczytu na dysku.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sevard, juz raczej dzisiaj tego nie sprawdze,bo ide zaraz spac,a juz tak wkurzony jestem ze nie wiem czy bede mial nerwy siedziec przed takim zamulonym kompem,dzieki za rady jutro sie jeszcze odezwe :)

@ Jesli nawalil procek to komputer i tak moze nie ogarniac zapisu i odczytu na dysku czy to nie ma wplywu?

@tak bardzo chce naprawic kompa ze masz teraz z HD,reszte dodam niedlugo.

93900818.png

hd2d.png

Jak wllaczylem to to dysk zaczal dosyc glosno warczec w pierwszej czesci testu,a pozniej sie troche uspokoil.

hd3t.png

Czekam na odpowiedz

Pzdr. ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety, podejrzane odgłosy dochodzące z dysku nigdy nie wróżą nic dobrego, zarchiwizuj ważne dane i przygotuj się na najgorsze. Poza tym podobno "domowe" dyski nie są przystosowane do pracy po kilkanaście godzin na dobę, taka eksploatacja mogła się wydatnie przyczynić do powstania uszkodzenia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety za pomoca everesta nie zdolalem dojsc jaki mam zasilacz,ale wiem ze ma 450W

Otwórz obudowę i sprawdź co jest na nim napisane.

Sprawdź napięcia i temperatury.

a to najgorsze to znaczy nowy dysk?

Tak, ale ten jest chyba jeszcze na gwarancji?

Jak tak to jaki?Zeby wytrzymal max 16h na dobe?

W zasadzie każdy, dyski uszkadza nie sama długotrwała praca, tylko:

- temperatura

- skoki napięcia

- wibracje

(główne, ale nie jedyne przyczyny uszkodzeń dysków)

Istnieją dyski przeznaczone do "pracy ciągłej" (zastosowanie: rejestratory itp urządzenia pracujące 24/7), z tym że przeważnie są trochę "wolniejsze" od modeli do domowego użytku ( "za to" znoszą wyższe temperatury otoczenia).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zasilacz iBox Model:DR 8400-BTX Max 400W jednak a nie 450 :/

Prosiłem o sprawdzenie napięć i temperatur - nie widzę odpowiedzi.

Zasilasz komputer o konfiguracji:

Procesor: Dual Core AMD Athlon 64 x2 3000 Mhz 6000+ Socket AM2

Plyta Glowna:Gigabyte GA-M52L-S3

Pamiec: 2x 2 GB DDR2-800

Karta Graficzna: GeForce 9800 GTX+ 512Mb

Dysk twardy : Segate 320GB 7200RPM Sata2

zasilaczem który (zarówno jako "iBox" jak i "Deer") znajduje się na większości "czarnych list". Ten model jest stosunkowo nowy, podobno trochę lepszy od starszych (nie spalił się obciążony ~350W jak poprzednie tej firmy), ale to nie znaczy że jest "dobry". Zmierz napięcia idle/stres.

Dysk nie jest juz na gwarancji

Sprawdź RMA na stronie Seagate

("Dokonaj zwrotu dysku jako gosc ")

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak sprawdzalem temperatury i napiecia w Everescie ( to chyba nie najlepszy sposob ) to wszystko bylo ok ;)

A ja pytałem Wróżki Esmeraldy, i mówiła że są niedobre. Komu wierzyć?

LOL

Napięcia sprawdzamy miernikiem, temperatury programami mniej fałszującymi wyniki lub termometrem.

Chcialem odswiezyc troche temat i zapytac,jaki nowy zasilacz kupic

Nie wiem czy ten zasilacz jest uszkodzony, ale wymiana ma sens bo "dobry" to on nie jest. Szukaj na forum, codziennie jest kilka postów z podanymi "zalecanymi" modelami zasilaczy ...

i czy dysk Segate moze i kupic nowy tez tej firmy?

Jeśli Seagate, to seria 7200.12 -> unikaj 7200.11 bo nasze hurtownie mają do spylenia jeszcze trochę bubli z wadliwej partii.

Równie dobrze może być WD albo Samsung, każdy może się uszkodzić ... ale przeważnie działają :laugh:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...