Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Professor00179

Windows sie nie uruchamia

Polecane posty

Mam pewien problem i nie mam zielonego pojecia co jest przyczyna. Dzis ranogdy probowalem uruchomic kompa okazalo sie, ze Winda nie chce sie wczytac tzn. pojawia sie ekran ladowania okienek i czekam, i czekam, i czekam... Na co? Zeby komp sie zaladowal, ale po jakisch 30sek. czekania on sie tylko resetuje... Gdy wylaczalem kompa wszystko dzialalo jak nalezy. Winda byla instlowana jakies 3 miesiace temu i raczej jej z bardzo nie zasmiecilem przez ten czas. Co moglo spowodowac owy problem?

PS: Jesli to wazne to przez cale wakacje komp jest wlaczony ok. 12 godzin na dobe, a wczoraj wylaczylem go po jakichs 12-15.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mieszkam w angli - wiekszosc osob nie wie nawet o istnieniu takiego podzespolu... Zastanawiam sie czy nie moglo to yc spowodowane przez HDD? Przy wlaczanie kompa pisze Maste IDE H.D.D.not detected, ale jak klikne na 'F1' to continue przechodzi do ekranu ladowania windy. Dysk to ATA od WD (model 1600 czy cos takiego...). Ma juz dobre 3 lata.

Wczesniej tego chyba nie bylo bo a pierwszym razem jak wlaczalem kompa to winda od razu zaczela sie wczytywac i sie zresetowala.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zasilacz radzil sobie dbrze przez kilka lat. Co prawda to tylko 400W od FEEL, ale dawal sobi rade.
A słyszał Ty kiedy o starzejących się kondensatorach ? Jak nie słyszał, to doczytał i zrozumiał co może mieć wspólnego.

Czy taka sytuacja się powtórzyła? Jeden raz, może o niczym nie świadczyć. Ja bym kompa przeskanował w poszukiwaniu wirusów i rootkitów, czy jak tam się to zwie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja go wogole wlaczyc nie moge - tera jestem w lawiarence internetowej. Komp mi potrebny bo kupuje dom i musze rozne info tera pozbierac...

To raczej nie problem z zasilaczem bo komp si nie resetuje od zbyt duzej temperatury tylko poprostu wczytuje ta winde i czytuje - po jakichs 40-50sek. to chyba normalne ze sie resetuje aby wczyta od nowa?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mieszkam w angli - wiekszosc osob nie wie nawet o istnieniu takiego podzespolu... Zastanawiam sie czy nie moglo to yc spowodowane przez HDD? Przy wlaczanie kompa pisze Maste IDE H.D.D.not detected, ale jak klikne na 'F1' to continue przechodzi do ekranu ladowania windy. Dysk to ATA od WD (model 1600 czy cos takiego...). Ma juz dobre 3 lata.

Wczesniej tego chyba nie bylo bo a pierwszym razem jak wlaczalem kompa to winda od razu zaczela sie wczytywac i sie zresetowala.

Czy wy widzicie co on pisze??? Czy dla was każdy problem z kompem to wina zasilacza???

Wg. mnie jakieś problemy z dyskiem lub może bardziej z taśmą podłączeniową...

Najpierw spróbował bym poodpinać taśmy od dysku (odkurzyć wszystko) i podłączyć na nowo... a najlepiej dla pewności wymienić taśmy na nowe...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mathelite << "Czy wy widzicie co on pisze??? Czy dla was każdy problem z kompem to wina zasilacza???" może zanim puścisz taki tekst zwróciłbyś uwagę na czasy wysłania postów.

O takim komunikacie autor poinformował 24 godziny po założeniu topicu. Musisz przyznać, że w 3 letnim kompie, który przez ostatni miesiąc dostał ostry wycisk, 400 watowy zasilacz miał prawo stać się za słaby. Spadek mocy może dać takie efekty, więc trop był moim zdaniem prawidłowy.

Gdybym zobaczył ten post przed wysłaniem swojego, też zasugerowałbym uszkodzenie dysku (najprawdopodobniej), taśmy (nie ruszane raczej się nie psują), bądź kontrolera ATA (wyjątkowy pech).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do zasilacza, to może być on przyczyną praktycznie dowolnych problemów. Co do dysku, to przydałyby się odczyty S.M.A.R.T., można użyć narzędzi diagnostycznych producenta, lub dowolnej dystrybucji GNU/Linuksa oraz S.M.A.R.T. Monitoring Tools, lub spróbować uruchomić system w trybie awaryjnym i wtedy użyć jakichś narzędzi pod Windowsa.

Taśmy mogą się psuć ze względu na wysoką temperaturę, więc one moim zdaniem też są podejrzane.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi sie, ze to HDD byl problemem, ale nie ma to wiekszego zaczenia bo i tak modernizowalem kompa i wymienilem wszystko procz karty graficznej. Temat zalozylem zeby upewnic sie czy nie da sie rozwiazac problemu zanim nowy hardware przyjdzie bo kupuje dom i komp jestmi niestety bardzo portzebny. Wciagu kilku nastepnych dni przyjdzie do mnie nowa plyta glowna, procek, HDD, zasilacz, i naped optyczny. Temat do zamkniecia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...