Skocz do zawartości
Kazeshini

Nowa karta i szału nie ma.

Polecane posty

Witam. 

Pomyślałem, że zasięgnę języka bardziej doświadczonych ludzi ode mnie.

A tematem jest słaba wydajność nowej karty graficznej.

 

Mój setup wygląda następująco

CPU: I5 6600K

GPU: GeForce 1060 6Gb

Płyta główna: Gigabyte Z170X Gaming 3

RAM: Corsair Vengeance LPX 2x8GB DDR4 3000MHz

Zasilacz: Corsair 550W Silver

Storage: 1TB HDD, Stary HyperX Predator M.2 wpięty w slot PCIE, Samsung980 500GB  M.2

I to ty było na tyle z istotnego sprzętu.

 

Wiem konfiguracją zadka nie urywa, ale nie takie było jej przeznaczenie. Z upływem czasu postanowiłem powoli zacząć coś upgradować i trafiła się w całkiem dobrej cenie RTX 3070 (Palit GamingPro 8GB LHR), więc kupiłem. Po zmianie karty na 3070 wszystko chodzi gorzej niż na starej 1060. Zastanawiam się co może być powodem. Gdzie bym nie szukał to zasilacz niby wystarcza, bottleneck procka niby nie powinien być większy niż 8%, BIOS płyty flashowany do najnowszej wersji jak była. Orientuje się może ktoś o co może chodzić ? Dzięki za wszelkie porady. Pozdrawiam.

Edytowano przez Kazeshini
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak cena była bardzo okazyjna to z kartą może być coś nie tak, tym bardziej jeżeli kupiłeś używaną.

Jeżeli kupiłeś nową i zakładając że karta jest ok to sprawdź czy dobrze podłączyłeś do niej zasilanie.

Jeżeli tak sprawdź czy system wykrywa ci tą kartę, może podpiąłeś kabel do integry.

No i sterowniki - użyć DDU, usunąć zainstalowane i zainstalować na czysto.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karta jest nówka, nawet nie otwierana, podłączona jest dwoma kablami 8PIN. System normalnie wykrywa kartę i Nvdia Experience też. Kabel jest dobrze podpięty do grafiki ;)

W sumie jedyne co mi pozostało to użyć DDU usunąć wszystkie zainstalowane sterowniki I zainstalować na czysto. Może zostały jakieś resztki z 1060 i coś się gryzie.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, Kazeshini napisał:

Gdzie bym nie szukał to zasilacz niby wystarcza, bottleneck procka niby nie powinien być większy niż 8%...

Nie wiem, gdzie wyczytałeś o tych 8%, ale bottleneck RTX 3070 (przy i5-6600K) będzie znacznie wyższy - szczególnie przy niższych rozdzielczościach ekranu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Bull3t napisał:

Nie wiem, gdzie wyczytałeś o tych 8%, ale bottleneck RTX 3070 (przy i5-6600K) będzie znacznie wyższy - szczególnie przy niższych rozdzielczościach ekranu.

A tutaj kiedyś czytałem: https://www.gpucheck.com/gpu/nvidia-geforce-rtx-3070/intel-core-i5-6600k-3-50ghz/ultra

A rozdzielczość monitora to 1920x1200

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mowa jest też i o 4K, ale poniżej przedstawione są wykresy z osiągniętych FPS w rozdzielczości 1080 i 1440 na ustawieniach Ultra w wymienionych tytułach.  Ja u siebie też teoretycznie tyle FPS'ów mogę wyświetlać, tylko jak przyjdzie do normalnego grania to FPSy spadają do nawet ~30 i tak faluje max, za chwilę ~30, max i znów ~30.  

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...