Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

EzioPL

Rozwiązany: Użycie procesora - 100 %

Polecane posty

Witam.Mam pewien problem.Gdy chcę zagrać w jakąkolwiek grę , np.Call of Duty 4 to strasznie mi się tnie . To nie wina wymagań sprzętowych bo one są ponad normę ale to iż :

Naciskam ctrl + alt + delete zauważyłem że użycie procesora wynosi 100 %.Próbowałem przeskanować kompa i nic to nie dało.

Jakie macie pomysły by to naprawić ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spróbuj zakonczyć explorer.exe i w uruchom go ponownie ( przez nowe zadanie w zakladce plik w menedzerze) I dokładnie przyczysc kompa dobrym antywirem bo miałem taki sam problem i problem tkwił w wirusach

PS: Zobacz też który proces zżera ci najwiecej pamieci albo zrób screena lub loga.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie to normalne przy tym procesorze. Nawet jak zminimalizujesz grę to nie znaczy, że procesor ma wolne. To normalne, że cały czas jest obciążony. Ale może mięć za gorąco. Wyczyścić nie zaszkodzi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest tylko Celeron, czego Ty od niego wymagasz? CoD4 to już dość ciężka gra. No ale spróbujemy pomoc - podaj DOKŁADNĄ specyfikację komputera i logi z programów Combofix i Hijacjthis. Koniecznie w tej kolejności.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.Moje Antyvirusy : Nod 32 i Internet Security

2.Log z Combofix : http://www.speedyshare.com/459747600.html

3.Log z HiJackThis : http://www.speedyshare.com/540341979.html

4.Mój sprzęt :

Windows XP Home Edition , Service Pack 2

Intel Celeron CPU 2,53 GHz

2 GB Ram

Nvidia GeForce 8600 GTS

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

EzioPL -> Czy przed włączeniem gry oraz po wyłączeniu procesor ciągle chodzi na 100%? Jeśli nie, to zwyczajnie gra zjada całą moc obliczeniową. Jeśli tak, to masz problem (ale nie sprzętowy...).

O, to jest ważna sprawa. Odpowiedz, czy zużycie procesora na 100% jest tylko w czasie gry, czy też w normalnym użytkowaniu (wtedy kiedy włączona jest tylko np przeglądarka)? Jeżeli w idle procesor pracuje normalnie tzn że procek nie spełnia wymagań gry (zegary może i są w normie, ale CoD4 wymaga już dwóch rdzeni).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Logi wyglądają na czyste, ale zaktualizuj system do SP3.

2 antywirusy = kłopoty. Sądzę, że przyczyną takiego obciążenia procesora może być właśnie to. że masz 2 antywirusy pracujące równocześnie. W sumie i tak masz szczęście, że możesz cokolwiek zrobić.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wycinki z loga HJT:

O23 - Service: PC Tools Auxiliary Service (sdAuxService) - PC Tools - C:\Program Files\PC Tools Internet Security\pctsAuxs.exe.

O23 - Service: Eset Service (ekrn) - ESET - C:\Program Files\ESET\ESET NOD32 Antivirus\ekrn.exe,

więc chyba jednak ma dwa różne.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba chodzilo mu o NOD32 Internet Security, czyli ma jeden antywirus, a proc strasznie slaby wiec nie wiem czemu sie dziwi ze jast obciazony w 100% nawet przy przegladarce.

Wybacz ale dziwi mnie to że mój procesor uznajesz za beznadziejny.Wiem , że b.dobry on nie jest ale da sie na nim grać ! Wcześniej gry chodziły mi świetnie , np. Cod 4 na maxa , Cod WaW na więcej niż minimalne ( chociaż z wymagań wychodzi że nie miałbym szans grać ;) . Więc jeśli o to chodzi to przesadzasz :cool:

PS: Digger chyba nie zauważyłeś , że napisałem " Moje antyvirusy" i podałem dwie nazwy :/

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej odinstaluj wszystkie antyviry jakie masz i zainstaluj darmowego Avasta:) Potem przeskanuj nim cały komputer w poszukiwaniu wirusów. Gdy już to zrobisz daj znać.

Wcześniej gry chodziły mi świetnie , np. Cod 4 na maxa

Dlaczego wczesniej tego nie napisałes :P ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro ma licencję na NOD32, to ja bym go zostawił, od Avasta jest lepszy. Są dobre, darmowe antywirusy, ale Avast! moim zdaniem do nich nie należy, w sumie jedynym jego plusem jest to, że zajmuje mało zasobów, ale np. Avira też zajmuje mało zasobów, a przy tym zapewnia lepszą ochronę. Poza tym częsta zmiana antywirusów potrafi się negatywnie odbić na kondycji systemu (praktycznie każdy antyvir pozostawia po sobie jakieś śmieci).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Avast nie jest zły, wrecz przeciwnie. Miałem wcześniej kaspersky'ego który bardzo skutecznie wykrywał i usuwał wirusy, miał przyjazną obsługę ( i ogólnie był ładny) lecz miał też swoje wady które mnie bardzo denerwowały. Pierwsza to - Musiałem za niego płacic i to dość słono (169zł na rok) druga to - Sprawial wiele problemów z grami/programami. Po prostu jak chciałem właczyć jakąś gre, bugowała się, pomagało wtedy odinstalowanie kaspersky'ego. Teraz po zainstalowaniu avasta ( juz ponad 3 miesiące) mam 0 problemów do tego nie musze nic płacić i na dodatek po sprawdzeniu innym antywirem nie znalazłem zadnego wirusa no kompie. Więc DARMOWE nie znaczy zawsze złe ;)

Z nodem też miałem kiedyś doczynienia ale nie przekonał mnie do siebie, ponieważ miał małą sprawność w wyszukiwaniu wirusów ( niewiem może teraz coś się zmieniło)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...