Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Melf

Zawieszanie sie komputera

Polecane posty

Problem polega na tym, ze nie moge instalowac zadnych programow na swoim komputerze. W momencie, gdy tylko i wylacznie wlacze ikone SETUP jakiegos programu, komputer natychmiastowo sie zawiesza (zatrzmyuje sie wszelki ruch na ekranie, nie reaguje komp na nic, po wcisnieciu 20 klawiszy na klawie, nie ma dzwieku piiiiii ;p, muzyke przycina i loopuje).

Z tym zacinaniem roznie bywa, czasami zacina sie w polowie instalacji, czasami prawie pod koniec, nie raz zaraz po zrestartowaniu komputera i probie wejscie w START. Normalka jest rowniez takie zachowanie podczas normalnej pracy na komputerze.

Nie zwalalbym tego na temperatury, poniewaz te sprawdzilem po O/C, nie ma tez znaczenia wiosna, lato, jesien, dzien, czy noc, dlugosc grania.

Nie robilem formata od przeszlo roku, moje ramy troche sa obite (nieco przeszly..), procek po O/C.

O co chodzi, co mam zrobic?

Specyfikacja komputera:

Processor Information:

Vendor: GenuineIntel

Speed: 2400 Mhz

2 logical processors

2 physical processors

HyperThreading: Unsupported

FCMOV: Supported

SSE2: Supported

Windows Version:

Windows XP (32 bit)

NTFS: Supported

Video Card:

Driver: NVIDIA GeForce 9600 GT

Sound card:

Audio device: SB X-Fi Audio

Memory:

RAM: 2046 Mb

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do taktowań, to rzeczywiście może pomóc ich obniżenie, co do formata, to co mu on pomoże? Jeśli nie ma syfu na kompie to nic. Sprawdź napięcia (patrz mój podpis) oraz wrzuć logi z Combofix-a oraz z HijackThis. Poza tym możesz również przetestować pamięć programem Memtest86 lub Memtest86+ oraz dać screena z zakładki Health w programie HD Tune (linki w podpisie).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moznanadkopiowac.jpg

Pamieci nie sprawdze, bo babranie sie w DOSie mnie nie bawi, Combofix chce zebym wylaczyl wszystko, a to jest niedopuszczalne, a ze miernika nie posiadam, zostaje Hijack i HD Tune ;p

Z tego drugiego wrzucam screena, z Hijack pierwsza czesc logu, jak wazna jest ta druga, to krzycz ;p

Running processes:
C:\windows\System32\smss.exe
C:\windows\system32\winlogon.exe
C:\windows\system32\services.exe
C:\windows\system32\lsass.exe
C:\windows\system32\svchost.exe
C:\windows\System32\svchost.exe
C:\WINDOWS\system32\ZoneLabs\vsmon.exe
C:\Program Files\Alwil Software\Avast4\aswUpdSv.exe
C:\Program Files\Alwil Software\Avast4\ashServ.exe
C:\WINDOWS\system32\LEXBCES.EXE
C:\windows\system32\spoolsv.exe
C:\WINDOWS\system32\LEXPPS.EXE
C:\Program Files\Creative\Shared Files\CTAudSvc.exe
C:\Program Files\Dassault Systemes\B17\intel_a\code\bin\CATSysDemon.exe
C:\Program Files\Common Files\InterVideo\DeviceService\DevSvc.exe
C:\windows\Explorer.EXE
C:\windows\system32\CTsvcCDA.exe
C:\Program Files\Java\jre6\bin\jqs.exe
C:\Program Files\Common Files\Microsoft Shared\VS7DEBUG\MDM.EXE
C:\windows\system32\nvsvc32.exe
C:\windows\system32\PnkBstrA.exe
C:\windows\system32\svchost.exe
C:\Program Files\Alwil Software\Avast4\ashMaiSv.exe
C:\Program Files\Alwil Software\Avast4\ashWebSv.exe
C:\windows\system32\ctfmon.exe
C:\WINDOWS\system32\wbem\wmiapsrv.exe
C:\PROGRA~1\ALWILS~1\Avast4\ashDisp.exe
C:\Program Files\Lexmark 1200 Series\lxczbmgr.exe
C:\windows\system32\RUNDLL32.EXE
C:\Program Files\Creative\Sound Blaster X-Fi\DVDAudio\CTDVDDET.EXE
C:\Program Files\Creative\Shared Files\Module Loader\DLLML.exe
C:\Program Files\Lexmark 1200 Series\lxczbmon.exe
C:\Program Files\Creative\Sound Blaster X-Fi\Volume Panel\VolPanel.exe
C:\windows\CTHELPER.EXE
C:\windows\system32\CTXFIHLP.EXE
C:\Program Files\Java\jre6\bin\jusched.exe
C:\windows\SYSTEM32\CTXFISPI.EXE
C:\Program Files\Creative\Sound Blaster X-Fi\Entertainment Center\EAXLoadr.exe
C:\Program Files\Razer\DeathAdder\razerhid.exe
C:\Program Files\Zone Labs\ZoneAlarm\zlclient.exe
C:\Program Files\Creative\MediaSource\Detector\CTDetect.exe
C:\Program Files\Tlen.pl\tlen.exe
C:\Program Files\Razer\DeathAdder\razerofa.exe
C:\Program Files\Opera\opera.exe
C:\windows\system32\wuauclt.exe
D:\HijackThis\HijackThis.exe

Nie wiele tego, ale zalozmy, ze nie mam wirusow (anty wirus i anty spyware ciagle w ruchu..). Co pozostaje? :/

Chce odsunac od siebie koniecznosc "odkrecenia" procka ;p

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta część logu, którą zamieściłeś wygląda OK, ale przydałaby się całość.

Co do HDTune, to właśnie mi przypomniałeś dlaczego nie lubię S.M.A.R.T.-u w dyskach Seagate, ale moim zdaniem odczyty wyglądają OK.

Memtest86 oraz Memtest86+ nie wymagają grzebania w DOS-ie, po prostu ściągasz obraz płyty, wypalasz płytkę z obrazu i bootujesz ją, test zacznie się automatycznie, a wyniki są cały czas wyświetlane na ekranie.

Skoro nie chcesz mierzyć napięć, to napisz chociaż jaki masz zasilacz.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Testowanie pamięci jest banalne jeśli masz stację dyskietek robi się tak. Wejdż na stronę www.memtest.org i pobierz plik oznaczony jako Download Pre-Compiled package for Floppy [Dos-Win] wypakuj pobrany plik przejdż do folderu floppy i dwukrotnie kliknij plik install.bat. Gdy wyświetli ie komunikat Enter target diskette drive: a stacje dyskietek masz pod literą A wciśnij klawisz A i wybór potwierdż klawiszem Enter. Włóż dyskietkę do stacji do stacji dyskietek i naciśnij enter. Zapis potrwa kilkanaście sekund. Potem w biosie ustaw aby komputer włączał pierwsze stację dyskietek czyli floppy zatwierdzasz ustawienia komputer włącza się jeszcze raz program wczytuje się z stacji dyskietek i gotowe. Testujesz pamięć ja testowałem 10 godzin. Przetestuj procek może jakimś programem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Log czysty. Chieftec-i są dobre, ale miewają problemy z napięciami, więc dobrze by było dorwać jakiś miernik i sprawdzić napięcia.

Co do testowania pamięci, to przeczytaj mój poprzedni post i postępuj zgodnie z tamtymi instrukcjami, wystarczą jakieś 3 obiegi (postęp 300% lub do pierwszego błędu), przeważnie nie trzeba aż 10-ciu godzin nad tym spędzać.

Jeśli żadne z powyższych, to:

1. Wejdź do Panel sterowania->Narzędzia administracyjne->Podgląd zdarzeń i sprawdź, czy nie występują tam jakieś błędy.

2. Niekiedy w takich przypadkach pomaga wyłączenie usługi indeksowania dysku, bo ta usługa potrafi nieźle wariować.

3. Pewnym wyjściem jest obniżenie na jakiś czas taktowań i sprawdzenie co się będzie wtedy działo.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest tam masa bledow, ale co poradzic.. ;p

W pewnym sensie rozwiazalem problem..

1. Gry instaluje w trybie awaryjnym, trwa to 20 mniut, ale zawsze ;)

I tu ciekawostka, jezeli gry instalowalem w normalnym trybie i ruszalem jak idiota okienkiem instalacji, to komputer sie raczej nie zacinal! Za to ja wymieklem po 5 minutach ruszania myszka, bo instalcja wtedy ledwo co przebiega, odpuscilem i zacinka ;P

2. Ograniczylem czas spedzany przed komputerem i teraz nie mam 5, a 2 zacinki w dniu podczas normalnej pracy kompa =p

Ogolnie rzecz biorac jak na razie odkladam to naprawianie, bo nie jest az tak uciazliwe. Jak juz nie bede mogl wytrzymac, to przeprowadze testy, ktore mi wskazaliscie i wrocimy do dalszych prob ;)

Dzieki za pomoc i, pewnie, do zobaczenia :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...