Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

kafarek15

Dysk twardy w laptopie nie działa

Polecane posty

Oki ja wam opowiem historię, a wy mi powiedźcie w którym momencie dałem ciała...

Kolega przyniósł mi do roboty lapka. Windows się nie włączał, z płyty windowsa nie widziało płyty (mimo, że były wgrane stery sata). Narzędzia diagnostyczne Hiren's boot'a też go nie wykrywały (tzn. na początku w biosie był widocznyi jeden test mi się udało zrobić, ale potem wogóle zniknął). Pomyślałem, że wyciągne dysk i podłącze go do eSATA w stacjonarce. Tam go też nie wykryło. No to dla pewności wyjąłem dysk ze swojego lapka i podłączyłem do eSATA. Także mi go nie wykryło... No i teraz mam dwa dyski, których nigdzie nie wykrywa.... Spaliły się?

Czy to może być od:

- eSATA (podłączałem i odłączałem przy wyłączonym kompie)

- tego, że się zapomniałem i wyjąłem dysk przy włożonej baterii do lapka?

oba laptopy to Toshiby L40. Jeden dysk ma pojemność 120GB, drugi to 160GB

Pragram MHHDD też nie wykrywa dysków.

PS. Czy jeśli włożę spowrotem dysk do laptopa i zaniose do serwisu to mi uznają? Nie zerwałem żadnych plomb

HELP!

EDIT: Nie słychać by dyski pracowały. Nie wyczułem zapachu spalenizny typowych dla uszkodzenia elektroniki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PS. Czy jeśli włożę spowrotem dysk do laptopa i zaniose do serwisu to mi uznają? Nie zerwałem żadnych plomb

Prawdopodobnie TAK.

EDIT: Nie słychać by dyski pracowały. Nie wyczułem zapachu spalenizny typowych dla uszkodzenia elektroniki.

Bez dymu też można uszkodzić dysk ;-)

Nie wiem co zepsułeś, nie pamiętam dokładnej specyfikacji tego modelu laptopa. Toshiba potrafiła montować dyski zasilane 3,3V - a taki dysk nie może być podłączony do PC bez odpowiedniego (nie taniego) konwertera. W przypadku pierwszego laptopa możliwe jest uszkodzenie płyty głównej (kontroler HDD), spotkałem już takie przypadki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...