Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość luq92

Zbyt mała ilość prądu dla grafy

Polecane posty

Grając w GRID-a wyskoczył mi komunikat, że karta dostaje zbyt mało prądu i zostanie zmniejszona jej wydajność. Wszystko ok, tylko, że wydajność jest taka sama :dry: Czy to błąd systemu czy sterów czy na prawdę coś nie tak z tym prądem jest? Mierząc napięcie Speed Fanem nie zauważyłem zmiany. Tylko na linii +12V mam wynik ok 2,97V i to mnie zastanawia czemu takie niskie jest, jeśli komp działa bez zarzutu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz podłączony kabelek z zasilacza bezpośrednio do karty graficznej? Taki komunikat pokazuje się, kiedy wtyczka PCI-Express nie jest podłączona. A to za niskie napięcie to błąd odczytu programu SpeedFan, komputer w ogóle by się nie uruchomił gdyby faktycznie miał niecałe 3V na lini 12V.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi Ci o kabelek z kwadratową końcówką to jest podłączony przez kiilka przejściówek. Dokładnie nie wiem przez ile bo sątak złożone i przywiązane, że nie widać dokładnie :happy:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej nie. Nie ma żadnych przycieć i wieszania. Może czujniki się psują bo zainstalowałem od nowa system bo wirus mi go wykończył i jest to samo z napięciami.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czujniki na płycie to jest jedno wielkie nieporozumienie, pełnią one raczej rolę ozdobną, bo do mierzenia napięc to one się nie nadają. A Xilence jest na czarnych listach właśnie dlatego, że ma problemy z trzymaniem napięć. Sprawdź go w końcu miernikiem i się wszystko wyjaśni, bez tego dalsza dyskusja nie ma IMHO sensu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

barany pracują

Przepraszam, ale skąd wiesz że zasilacz jest uszkodzony?

może tak, może nie ... jest wiele możliwości

Prosiliśmy o pomiar napięć (miernikiem), nie widzę wyników.

Wróżki na forum nie ma, na podstawie tego co piszesz nie jestem w stanie "wywróżyć" co jest uszkodzone. I czy jest uszkodzone, bo "wirusy zjadające system" to równie dobry powód takich objawów jak uszkodzenie sprzętu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...