Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Altair1404

Rozwiązany: Komp sam się wyłącza/resetuje

Polecane posty

Gość Altair1404

Witam, mam taki problem. Otóż mój komputer od jakiegoś czasu zaczyna się sam wyłączać/ resetować. Nie pojawia się nic, po prostu reset i tyle. Jest to bardzo denerwujące.

Jeśli się wyłączy to nie reaguje przez pewien czas na przycisk Power. Gdy działa się tak poprzednim razem (na początku wakacji) to oddałem komputer i procek został nasmarowany pastą. Było to dość niedawno, więc nie wiem co teraz może się dziać. Czasami resetuje się co 5 minut, a czasem raz dziennie.

Mój zasilacz to Gembird 400W. Proc: Intel PDC e2180 2.0Ghzx2. Grafika: Palit GF8600gt Sonic+. 2 gb RAM.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Altair1404

Nic nie podkręcane. A wyłącza się nawet gdy przeglądam strony. Nie tylko podczas gry, chociaż najczęściej przy graniu, bo to zajmuje mi najwięcej czasu przy kompie. :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobnie jak wyżej sadzę, że to może być wina zasilacza, ale napięcia zmierz jak należy tzn. miernikiem ( http://zenfist.pl/jak-mierzyc-napiecia-w-z...zu-news-40.html ). W sumie jeśli to rzeczywiście wina zasilacza, to masz szczęście, ze się resetuje, a nie od razu idzie z dymem.

Tak swoją drogą @luq92 sprawdziłeś napięcia u siebie, tak jak radziłem Ci ostatnim razem?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SpeedFanem. Ale tylko nowy zasilacz bo stary już poszedł do kosza jak i połowa kompa :happy: Tylko mnie dziwi jeden wynik. A dokładnie dla linii +12V. Wynosi ~3V. Tak być musi czy coś nie tak?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Altair1404

A może to być czasem wina tych wysokich temperatur?? Chociaż nie chce mi się zbytnio w to wierzyć...

Aha. I powiedzcie jak dokładnie zmierzyć tym SpeedFanem te napięcia, bo jestem w tych sprawach zupełnym laikiem...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może to być czasem wina tych wysokich temperatur?? Chociaż nie chce mi się zbytnio w to wierzyć...

Może być to wina: zasilacza, temperatur w obudowie.

Zasilacz to jakiś noname, dlatego nie zdziwię się jeżeli to on nie wytrzymywałby obciążenia na liniach. Natomiast temperatura w komputerze również może być powodem restartów.

Gdzie nie leży wina, zawsze warto kupić dwa, trzy (zależy ile masz miejsca w obudowie) wiatraczki 80 lub 120mm, wtedy temperatury dość znacznie spadną. Koszt jednego takiego wiatraka to nawet 15 złotych.

Aha. I powiedzcie jak dokładnie zmierzyć tym SpeedFanem te napięcia, bo jestem w tych sprawach zupełnym laikiem...

http://www.almico.com/sfscreenshots.php

Na dole okna masz podane wartości.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Altair1404

Sprawdziłem to SpeedFanem. Zamieszczam screen z pomiaru: Pomiar

Mówiąc o wysokich temperaturach, miałem na myśli temperatury panujące na zewnątrz, a z racji tego, że mój pokój jest na poddaszu, u mnie też jest dość ciepło.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napięcia sprawdzamy miernikiem (link w sigu, użyj też programów do monitorowania temp. procesora i GPU). Temperatury w normie, ale SpeedFan nie jest całkiem wiarygodny i trzeba też zrobić pomiary pod obciążeniem.

Na oko:

Zasilacz albo płyta główna, podstawisz inny (sprawny) zasilacz o odpowiedniej mocy to się dowiesz.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Altair1404

Wydaje mi się, ze jednak jest to wina pogody, bo teraz przez te dwa dni nie ma zbyt gorąco i działa ładnie. Nic się nie dzieje.

Czyli wniosek z tego taki, że muszę dokupić lepsze chłodzenie i będzie git. Jeszcze poczekam, przez te kilka dni i zobaczę co się będzie działo.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Altair1404

Znalazłem jeszcze inna możliwą przyczynę, otóż może jest nią listwa, do której podpięty jest komp, bo dziś podczas grania w Burnout'a Paradise wyłączył mi się komp razem z nią, przez co straciłem save w grze. Szkoda, że miałem ok. 75%. Ale nie to jest tematem. Może po prostu ta listwa się już "skończyła" i dlatego robi problemy. Co o tym sądzicie?? Może tak się dziać??

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Altair1404

Wygląda na to, że to listwa była sprawcą kłopotów, gdyż po podłączeniu jej, z kompem nic się nie dzieje. Działa elegancko.

Wielkie dzięki za pomoc. Problem rozwiązany, temat do zamknięcia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...